Προς το περιεχόμενο

το καλυτερο εμφιαλωμένο νερο?


Christos c_k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαμαρίνα 

 

ενας γνωστός γνωστού μου, διπλωμάτης ξενης πρεσβείας, έκανε την έρευνα του και κατέληξε σε αυτό.

το δοκιμασα και όντως μου άρεσε. Είδωμεν. 

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεώνη και Isbre .Είναι λίγο ακριβό αλλά είναι τελείως διαφορετικό από όλα τα άλλα νερά.Η θα σου αρέσει η θα το μισήσεις.Εμενα πάντως μου αρέσει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και εμφιαλομένα νερά που έχουν τόσο χάλια γεύση που δεν πίνονται καν.

Για παράδειγμα το νερό του Γερμανικού σουπερ-μαρκετ Rewe!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεονη με διαφορα απο τα υπολοιπα...1,5 η εξαδα στο mymarket 

επομενο ακολουθει κορπη(σπανια το βλεπω 1,5 ευρω)  κ το saguoro απο λιντλ το οποιο ειναι value for money (1,19-29 ευρω)

τα υπολοιπα σαπουνια τυπου αυρα,ζαγορι,βικος διος,"σακης" ρουβας ειναι ειχαμε να λεγαμε αρχ να κλαδευαμε...

ιολη δεν εχω δοκιμασει λογο τιμης...

υ.γ εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα νερα εμφιαλωμενα Ελληνικα εκτος απο ιολη οπως ειπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Itsme.pit είπε

Το αγόρασα χθες (πριν ακομα ανοιχτεί το θέμα) γιατι μου κανε εντύπωση το γυάλινο μπουκάλι 

αποδείχθηκε οτι ηταν εξίσου εντυπωσιακό και στη γεύση ...

Η φιάλη είναι σχεδιασμένη από τον οίκο Calvin Clein.  

Το νερό το ίδιο, ότι πιο απαλή αίσθηση μπορεί να σου αφήσει νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dynamics είπε

το θεονη με διαφορα απο τα υπολοιπα...1,5 η εξαδα στο mymarket 

επομενο ακολουθει κορπη(σπανια το βλεπω 1,5 ευρω)  κ το saguoro απο λιντλ το οποιο ειναι value for money (1,19-29 ευρω)

τα υπολοιπα σαπουνια τυπου αυρα,ζαγορι,βικος διος,"σακης" ρουβας ειναι ειχαμε να λεγαμε αρχ να κλαδευαμε...

ιολη δεν εχω δοκιμασει λογο τιμης...

υ.γ εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα νερα εμφιαλωμενα Ελληνικα εκτος απο ιολη οπως ειπα

Ρούβας είναι,όχι Ρουβάς. Και είναι από τα τοπ νερά,ίδιο με το Χαλκιαδάκης και παρόμοιο με Ζαρός (κορυφαίο του κόσμου) και Ψειλορείτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΟΝΗ λόγω ph 8.0 και ISBRE λόγω προέλευσης απο νερο παγετώνα στην Νορβηγία με την χαμηλότερη μέτρηση στερεού κατάλοιπου (TDS) παγκοσμίως.Τιμή γύρω στα 2.20 με 2.4 το λίτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα τα εμφιαλωμένα έχουν χλώριο μέσα.Οπότε πάνω κάτω όλα ίδια είναι.

Καλοκαίρι παίρνω νερό απο μια βρύση  πανω στον Ολυμπο,όπως πάει ο δρόμος προς τον Αγιάννη, οποίος ξέρει.Ερχεται από πηγή που είναι ψηλά. Είναι το ίδιο ακριβως νερό που έχει η βρύση στα Πριόνια, οποίος ξέρει παλι.

Δεν έχω πιει καλυτερο και πιο ανάλαφρο νερό,και έχω δοκιμάσει πάρα πολλά εμφιαλωμένα.Καμμία σχεση με οποιοδήποτε εμφιαλωμένο.

Το βάζω σε 12 γυάλινες 5λιτρες μπουκάλες,και μου παει πολλές μέρες.Πάντα σε σκιερό μέρος.

Ούτε χλωρια,ουτε μεσα σε πλαστικουρες για εβδομαδες,ουτε να το χτυπάει ο ήλιος.

Επεξ/σία από jmmys
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Διός δεν είναι το καλύτερο αλλά μακράν το πιο vfm. Συγκριτικά με τα υπόλοιπα του μπατζετ 1.00 η εξάδα δεν έχει καθόλου περίεργη γεύση και είναι αρκετά ουδετερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, costacurta είπε

Το Διός δεν είναι το καλύτερο αλλά μακράν το πιο vfm. Συγκριτικά με τα υπόλοιπα του μπατζετ 1.00 η εξάδα δεν έχει καθόλου περίεργη γεύση και είναι αρκετά ουδετερο

Από τις καλές γεύσεις συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...