Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε την 7nm Radeon VII στα $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, yokki είπε

σιγά μην παίρνουν και 1.000.000 μισθό.

Κι όμως........τόσο παίρνουν μικτά  κι ας μας φαίνετε εδω στην Ψωροκώσταινα απίστευτο....ο πτυχιουχος παιρνει το λιγότερο 5000 ευρώ σε κάποια κράτη  και αν έχει και θεση ευθύνης φτάνει στις 10000..........το ξερω απο πρωτο χερι απο γνωστούς, αλλά ήμουν και ο ίδιος παλια  και εξωτερικο ...και τα ακουτε και απο επίσημα ντοκιμαντερ και απο τους ίδιους τους εκεί εργαζόμενους.........((πίστευε και μη,  ερεύνα))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 244
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά θα μπορούσα να γράψω γενικά απογοητευτικά για 7nm GPU περίμενα περισσότερες επιδόσεις και μικρότερη κατανάλωση. Πάλι θα έχουμε 300watt TPD ενώ η 2080 στα 12nm που πιθανός θα χει καλύτερες επιδόσεις έχει 215 watt.

Τα 16GB της πανάκριβης μνήμης HΒΜ2 είναι η χαρά του creator όχι του gamer. Mε 8GB που θα ρίχνε το κόστος 100-150 δολάρια ετσι θα ήταν πιο ανταγωνιστική και δεν θα έκανε καμια διαφορα για το 90% των gamers αυτής της κατηγοριας.

Δυστυχώς παγιώνεται η τάση εάν θες μια δυνατή πολύ καλή κάρτα γραφικών για PC gaming να πρέπει να δώσεις ένα νεφρό για να την αποκτήσεις.

Έτσι ο κόσμος σπρώχνεται στις κονσόλες και όταν βγάλουν η MS και η Sony την νέα γενιά κονσολών θα καρα συμφέρει η αγορά τους ειδικά που από τώρα στα xbox σε κάποια games μπορείς να βάλεις πληκτρολόγιο και ποντίκι υποθέτω στην νέα γενιά xbox και στα νέα games θα υπάρχει η πλήρης υποστήριξη τους ... οποτε γιατί να τα σκάσω χοντρά και πάρω PC και καλη gaming gpu ??? Το xbox υποστηρίζει και freesync και κάποιες TV νομίζω της samsung το υποστηρίζουν και πολλές περισσότερες TV θα το πράξουν στο μέλλον ...

 

Επεξ/σία από radeon9700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DonPitbull είπε

Φίλτατε υπάρχουν κάποιοι που παίρνουν 50.000€+100.000€ μισθό το μήνα για να δουλεύουν όποτε θέλουν και όσο θέλουν μέσο διαδικτύου από τα νησιά Fiji. Παραδίδουν την εργασία που τους έχει ανατεθεί και παίρνουν και μπόνους. Ελβετία για παράδειγμα ένας μέσος μισθός είναι της τάξης των 6.300€ με το ανάλογο κόστος διαβίωσης φυσικά. Πολλοί που εργάζονται Ελβετία κοντά στα σύνορα, κατοικούν Γερμανία που το κόστος διαβίωσης είναι οικονομικότερο κι έτσι εξοικονομούν πολλά χρήματα κάθε μήνα.

 

9 λεπτά πριν, panoskabal είπε

Κι όμως........τόσο παίρνουν μικτά  κι ας μας φαίνετε εδω στην Ψωροκώσταινα απίστευτο....ο πτυχιουχος παιρνει το λιγότερο 5000 ευρώ σε κάποια κράτη  και αν έχει και θεση ευθύνης φτάνει στις 10000..........το ξερω απο πρωτο χερι απο γνωστούς, αλλά ήμουν και ο ίδιος παλια  και εξωτερικο ...και τα ακουτε και απο επίσημα ντοκιμαντερ και απο τους ίδιους τους εκεί εργαζόμενους.........((πίστευε και μη,  ερεύνα))

εκεί που έκανα το σχόλιο αναφέρθηκε σε 2 χώρες, η ελβετιά όχι μέσα σε αυτές,

με λίγο googlάρισμα και οι 3 θα δείτε ότι οι μέσοι μισθοί σε αυτές τις χώρες δεν είναι στα ποσά που λέει (άμα δεν χρησιμοποιείτε τον μέσο μισθό ως μέτρο τότε κάπου κοιτάτε λάθος τα νούμερα).

ΥΓ εγώ είμαι ακόμα εξωτερικό οπότε κάτι ξέρω μάλλον και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bilythekid είπε

Είναι πιο γρήγορη. 

 

56 λεπτό.... 

 Με το μαύρο δερμάτινο απο κάποια απόσταση φαίρνει λίγο στον jensen huang.

Λίγο βάρη να αρχίσει χρειάζεται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_1 είπε

 Με το μαύρο δερμάτινο απο κάποια απόσταση φαίρνει λίγο στον jensen huang.

Λίγο βάρη να αρχίσει χρειάζεται...

Προφανώς, τον κοροϊδεύει, όμως κοίτα τι βγαζει ο καθένας.... Κλάσης ανώτερη η κυρία! Vega, epyc, ryzen, apus.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bilythekid είπε

Προφανώς, τον κοροϊδεύει, όμως κοίτα τι βγαζει ο καθένας.... Κλάσης ανώτερη η κυρία! Vega, epyc, ryzen, apus.... 

Εγω νομίζω ότι είναι συμβολικό.

Σαν να σου λέει ελάτε σε μας και τα δικά μας προίοντα πάνω κατω (κάποια frames) τα ίδια παιχνίδια παίζουν.

Τώρα για το ποιός είναι καλύτερος στο high end who cares ούτως η άλλος δεν παίρνω και ποτέ ναυαρχίδα.

Στην μεσαία κατηγόρια όλοι εχουν λύσεις...

 

(Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που κάνουν σαν μεγαλομέτοχοι της nvIdia με 1030 καρτα και αντιστοιχα και αλλοι απο την αντίπαλη πλευρά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να βαλουν 16 γιγα ραμ, απλα επρεπε να βαλουνε 8gb μνημη που ειναι ηδη πολυ ακριβη και να το πουλησουν για 599.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Istros είπε

Δεν είναι τα ίδια είναι 1fps μπροστά και στο Vulcan φεύγει μπροστά.Βγαλε τώρα το κασκόλ και περίμενε να δούμε κανένα test και μας πρήζεις μετά.Ειναι καλό να υπάρχει ανταγωνισμός.

Το δικο του κασκολ δε βγαινει ουτε με εγχειριση. Αστο. Τζαμπα το παιδεύες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Istros είπε

Κανένας Nvidia fan να μας πει ότι δεν είναι καλή γιατί δεν έχει Ray tracing?

εσυ οχι amd fan εισαι ουρλιαζεις απο χιλιομετρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...