Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για το Redmi Note 7 που έχει κάμερα 48MP και… παλαβή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, Bakos100 είπε

...κι εκει που καλοκοιταγα το redmi note 6 -καλα καλα δεν βγηκε,

'σκαει' τωρα το 7.....Μαλιστα...διλημματα !

Το διλημμα ποιο είναι?Δεν θέλει καν σκεψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζάμπα πραγματικά αλλά και πάλι δεν μπορεί να μην ειναι καλό.... λίγο υπερβολικά χαμηλή τιμή βάση αυτά που προσφέρει. φτάσαμε να λέμε ότι είναι υπερβολικά φτηνό για την xiaomi, αντε και του χρόνου στο πενηντάρικο... 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, athanaso77 είπε

Η σειρά Redmi θα εξακολουθήσει να παίζει μπάλα μόνη της σε αυτό το price range.

Μπα ξεκίνησε η Samsung . Θα παίξει με 2 μοντέλα . Μ30 αυτό που θα βγάλει πρωτο.

 

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πρεπει καποια στιγμη να παρετε χαμπαρι πως λειτουργει η αγορα.Οποιος τα θελει τα κινητα φθηνα τα αγοραζει απο Κινα(gearbest,banggood κλπ)αλλα με 1χρονο εγγυηση κουκουρουκου.

Οποιος τα θελει με 2χρονια εγγυηση Infoquest,θα πληρωσει παραπανω οπως ειναι λογικο. Επισης στην τιμη περαν απο την καλυτερη καλυψη η Infoquest χρεωνει και τις διαφημισεις/promotion που γινεται για τα εν λογω κινητα.

Δηλαδή αν το πάρω από Γερμανία δεν θα εχω 2 χρόνια εγγύηση ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ανταγωνιστή το Nokia 7 Plus.Υπάρχει και το XZ1 στα 230€ που είναι πολύ ανώτερο.

Επίσης έχει ratio σοκοφρέτα και παλιό επεξεργαστή.Σχετικά με την κάμερα μου κάνει εντύπωση το μικρό μέγεθος Pixel sensor 0,8 mm.Παίζει να τραβάει χειρότερες φωτογραφίες απο το RN6 Pro με pixel sensor 1.4mm.

Ελλάδα για εγγύηση 2 χρόνια θα έχει την τιμή του RN6,νομίζω κάπου στα 230-250€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το Mia2 δεν εχει θυρα ακουστικων και εχει πολυ μικροτερη μπαταρια.

Επισης η τιμη του Mia2 που μου λες αφορα αγορα απο σκρουτζομαγαζο=1χρονος εγγυηση Κινας.

Απο αλυσιδες το MiA2 4/64 με 2χρονια εγγυηση το βλεπω στα 329ευρω :)

 

Εχω το Α2 και μπορω να πω , πως παρα το γεγονος οτι εχει "μονο" 3000mAh , κραταει παρα πολυ . 

4-5 ωρες χρησης , και σε standby αδειαζει σχεδον 15-20% καθε μερα .Εκανα 6 ωρες ταξιδι τα χριστουγεννα και ειδα 3 ταινιες , οταν εφτασα σπιτι ειχα ακομα 25% περιπου .... [αυτο το χα παρατηρησει και στο RN2 πως τρωει πολυ λιγοτερο  οταν παιζει βιντεο ] . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Παντως ειναι πολυ περιεργο που εβγαλε ακομα ενα redmi note καπακι μετα το προηγουμενο , 2 μηνες περασαν μοναχα :S

Οσο για την καμερα , το 48mp ειναι μονο κραχτης , οχι πως δεν περιμενω να ειναι καλη αλλα απο ενα σημειο και μετα τα MP ελαχιστα παιζουν ρολο .

Ηδη κινητα των 150 βγαζουν παρα πολυ καλες φωτογραφιες που στο ματι του απλου ανθρωπακου φανταζουν εργα τεχνης 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Devil9697 είπε

Μια χαρά ειναι σε χαρακτηριστικα και τιμή,αλλα αυτος ο 660 απο τα αυτιά μας εχει βγεί!

τι να πούμε για τον 625 που τον έχουν βάλει ΠΑΝΤΟΥ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το Mia2 δεν εχει θυρα ακουστικων και εχει πολυ μικροτερη μπαταρια.

Επισης η τιμη του Mia2 που μου λες αφορα αγορα απο σκρουτζομαγαζο=1χρονος εγγυηση Κινας.

Απο αλυσιδες το MiA2 4/64 με 2χρονια εγγυηση το βλεπω στα 329ευρω :)

Στίς ίδιες αλυσίδες το nokia εχει €460 δε λέει κάτι αυτό.

Η Infoquest το πουλαει €239 https://www.mistore-greece.gr/Smartphones/MiA2.aspx πολύ καλή τιμή σε σχέση πχ με Κωτσο και Public

Spoiler

Sτα €330 αλυσίδας (τιμη skroutz €185+€145 καπελο) καλύτερα από skroutz με 2 χρόνια εγγύηση (έστω και ανεπίσημη εγγύηση) και στο χρόνο πάνω να το δώσεις €110, και να προσθέσεις να πάρεις το Mi A3 που θα βγεί σίγουρα παρά ακριβότερα το ίδιο μοντέλο και να το κρατήσεις 2+ χρόνια για απόσβεση. Σε βάθος χρόνου θα δώσεις λιγότερα για πιο φρέσκες συσκευές.

Για το headphone jack τι να πω, στο mi8 μου είχε αντάπτορα μέσα, τον έχω μόνιμα σε ένα ζευγάρι ακουστικά, αγόρασα και άλλους 2 απλούς usb-c -> 3.5mm και 2 usb-c ->3.5mm/charging διπλο να βρίσκονται με €1-1.5 απο gearbest (ο ένας) και τους έχω χύμα στο γραφείο. Μετρημένες οι φορές που χρειάστηκα τα τελευταία 10 χρόνια να φορτίσω κινητό μαζί με ακουστικά, βολεύομαι με bluetooth (αδιάβροχα apt-X :P) τώρα για να μην ενοχλεί το καλώδιο.

H μπαταρία όμως ναι ειναι 3080 με 3800, 23% μεγαλύτερη γι αυτο και πιο ελαφρύ (166 vs 185).

Ουσιαστικά το nokia κερδίζει στο nfc, επίσης της αλυσίδας ειναι single sim, του skroutz dual sim. 

Με €460 δεν αγοράζεις snap 660 όμως!  Αν είναι δυνατόν! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος να μας εξηγήσει γιατι αυτος ο διαχωρισμος.? Οσες περισσότερες εταιρείες και μεγαλύτερος ανταγωνισμός αναμεταξύ τους συμφέρει το καταναλωτικό κοινό αλλα περί τίνος πρόκειται ο συγκεκριμένος διαχωρισμός.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να περιμένουμε την έκδοση με sony αισθητήρα. Ο sd 660 είναι custom και αποδίδει καλύτερα από τον απλό.Κατά τα άλλα επιτέλους μια ουσιαστική αναβάθμιση στα redmi επόμενο κινητό στα 160

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zygorito είπε

Στίς ίδιες αλυσίδες το nokia εχει €460 δε λέει κάτι αυτό.

Η Infoquest το πουλαει €239 https://www.mistore-greece.gr/Smartphones/MiA2.aspx πολύ καλή τιμή σε σχέση πχ με Κωτσο και Public

Για την Infoquest εχεις δικιο το εχει σε καλυτερη τιμη.

Για το nokia δεν χρειαζεται να το αγορασεις απο αλυσιδα,και απο σκρουτζομαγαζο να το παρεις εχεις 2χρονια εγγυηση κανονικα απο το εδω service.

Μονο στα Xiaomi υπαρχει αυτη η ιδιαιτεροτητα με την εγγυηση επειδη δεν υπαρχει επισημο service/αντιπροσωπεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...