Προς το περιεχόμενο

Υποχρεωτική Ευρω-ταυτότητα σε βάθος διετίας αποφάσισε η Ε.Ε


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα για μένα δεν είναι η ταυτότητα. Είναι η πρόσβαση του πολίτη στις πληροφορίες που καταγράφονται για αυτόν στο τσιπάκι. Ο πολίτης πρέπει να έχει δικαίωμα να γνωρίζει τι αναγράφει ακριβώς το τσιπάκι και αν δεν συμφωνεί να έχει δικαίωμα ενστάσεως. Γιατί όποιος νομίζει πως θα μείνουν στα βιομετρικά στοιχεία κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. 

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για την ελεύθερη μετακίνηση των ευρωπαίων πολιτών + αφρικανών , ασιατών και νοτιοαμερικάνων για να λέμε και την αλήθεια.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα χρόνου να γνωρίζει το κράτος και οι εργοδότες το ιατρικό ιστορικό και να ρίχνουν άκυρα.Ξεχάστε τις ψευδείς πληροφορίες στα βιογραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Kwsths67 said:

εγω να δεις που εχω ταυτοτητα απο 1η γυμνασιου και ειμαι 24 τωρα, με κοιτανε καλα καλα στα συνορα, ποσες φορες νομιζα θα με σταματησουν. αντε αλλο ενα χρονακι και να βγαλω αυτη τοτε.

Εδώ την έχω εγώ από τα 14 και είμαι 32.. πιο λελέ ταυτότητα δεν γίνεται.. αλλά δεν την αλλάζω ακόμη.. ;)
Περιμένω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα. Δηλαδη οι νεες ταυτοτητες που περιμενουμε δεν θα βγουνε; Η ταυτοτητα μας πλεον θα ειναι ευρωπαικη η θα εχουμε 2;

Πάντως Google search με "ευρω ταυτοτητα" βγαζει 2 αρθρα. Πρώτο Θέμα και Αχαια News. Search με european identification δεν βγαζει τιποτα. Στην πηγη του αρθρου γράφει πρώτο θέμα οποτε ειμαι 100% σιγουρος πως δεν ισχυει. Αν το ΠΘ γράφει μια "ειδηση" ακομα και αν την βλεπω μπροστα μου δυσκολα θα την πιστεψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Choutas είπε

Και που να κρατάς και την ταυτότητα χάνεται και μέσα στις τσάντες.

Τα είχε πει ο Κοτζίμα με τις νανομηχανές. Μια ενεσούλα είναι σιγά θα παίρνεις και τηλέφωνο βάζοντας το δεξί χέρι στο αυτί.

Ταυτοτητα θα βγαλουμε οχι εισιτηριο για την πρωτη γραμμη με FOXDIE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, gianniskks said:

Πρόσφατα ανακοινώθηκε ότι θα αλλάξουν οι ελληνικές ταυτότητες. Τώρα αυτό. Δηλαδή θα έχουμε δυο ταυτότητες; 

11 minutes ago, BorrowedTime said:

Δεν κατάλαβα. Δηλαδη οι νεες ταυτοτητες που περιμενουμε δεν θα βγουνε; Η ταυτοτητα μας πλεον θα ειναι ευρωπαικη η θα εχουμε 2;

Μάλλον όχι, απλά δεν θα προχωρήσουν οι δικές μας και θα πάμε κατευθείαν σε αυτές της είδησης.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Μάλλον όχι, απλά δεν θα προχωρήσουν οι δικές μας και θα πάμε κατευθείαν σε αυτές της είδησης.

Μάλλον το Πρώτο Ψέμα είχε ξεμείνει από ειδήσεις και έγραψε μια παπάντζα. Υποψιάζομαι ότι πρόκειται για την παρακάτω περίπτωση που αναφέρει ότι στις εθνικές ταυτότητες θα μπαίνει και η σημαία της ΕΕ και θα έχουν όλες minimum κοινά χαρακτηριστικά ασφαλείας.

http://www.brusselstimes.com/eu-affairs/13351/european-parliament-committee-approves-new-id-cards

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...