Προς το περιεχόμενο

To Netflix ανακοίνωσε 35% ανάπτυξη από έτος σε έτος και 29 εκατομμύρια νέους συνδρομητές


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώμη μου, στους στραβούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος, εάν καταφέρει κάποιος και συνδυάσει λογική τιμή το μήνα με καλύτερη βιβλιοθήκη θα πάει στα αζήτητα μαζί με τις μοδός startups εταιρείες 

οι περισσότερες παραγωγές του είναι της πλάκας και μη μου πείτε ότι στην Αμερική έχεις καλύτερη πρόσβαση σε υλικό, διότι στην Ελλάδα είμαστε 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, panoskabal είπε

Aκομα ενα χαρτι κάτω απο την πόρτα μαζι με τα ΔΕΗ, νερο, εφορια, ενφια, τηλεφωνο-ιντερνετ, τελοι κυκλοφοριας, ασφαλειες, ενοικια, φροντηστιρια, δοσεις, δανεια, Οαεε, κοινοχρηστα,......και αλλα που ξέχασα .........

Α ξεχασα τωρα δεν τα ριχνουν πια κάτω απο την πόρτα αλλα τα πληρωνουμε ηλεκτρονικα με καρτα......

Τωρα ποιοι τα πληρωνουν??????οι συνηθεις υποπτοι γιαγιαδες, παππούδες, γονείς......παντος οχι οι νέοι των 400-500 ευρώ και άμα...

Να μην μας πουν και μίζερους......

ωπ ενας μιζερος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, esykas είπε

Γνώμη μου, στους στραβούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος, εάν καταφέρει κάποιος και συνδυάσει λογική τιμή το μήνα με καλύτερη βιβλιοθήκη θα πάει στα αζήτητα μαζί με τις μοδός startups εταιρείες

οι περισσότερες παραγωγές του είναι της πλάκας και μη μου πείτε ότι στην Αμερική έχεις καλύτερη πρόσβαση σε υλικό, διότι στην Ελλάδα είμαστε

Εδώ πράγματι ταιριάζει γάντι η λιτή απάντηση των αρχαίων Σπαρτιατών: Αν.

Τα πράγματα στη ζωή δε χτίζονται αυτόματα. Δεν έχεις αντιληφθεί στο μυαλό σου το μέγεθος της Netflix (περίπου το 15% της παγκόσμιας κίνησης στο ιnternet αφορά traffic από/ προς το Netflix. Είναι η υπηρεσία με το μεγαλύτερο traffic στον κόσμο) και αφενός δε ξέρεις, οπότε αφετέρου δε μπορείς να κατανοήσεις πόσο πολύπλοκο είναι να φτιάξεις μία νέα Netflix. 

Η Netflix πλέον δεν είναι startup. Εάν ένα νέο startup δοκιμάσει να γίνει νέα Netflix θέλει δεκάδες δις και στην καλύτερη μία πενταετία (βάλε 10 χρόνια για να είσαι μέσα) μόνο για να χτίσει μία βιβλιοθήκη περιεχομένου. Ακόμα και για ένα καθιερωμένο studio είναι στοίχημα να φτιάξει μία τέτοια υπηρεσία αντί π.χ. να διανέμει το περιεχόμενο του σε άλλες πλατφόρμες χωρίς ρίσκο. Γιατί και πρέπει να επενδύσει στην τεχνολογία και πρέπει να αλλάξει σε παγκόσμιο επίπεδο το σύστημα των πνευματικών δικαιωμάτων που εφαρμόζει και στο οποίο εμπλέκονται κινηματογράφοι, DVDs/ Blurays και τηλεοπτικά κανάλια, από τα οποία τώρα εισπράττει τεράστια ποσά αλλά πλέον θα είναι ανταγωνιστές του και θα πρέπει να αποφασίσει αν, πότε και ποιο περιεχόμενο θα τους κάνει license.

Και αν πάρει το ρίσκο, τότε θα δεις και την τιμή που θα έχει η συνδρομή.

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κατάφερε και με κέρδισε πάντως.

Αν και με ενοχλεί που δεν έχει όλο το πακέτο στην Ελλάδα, μ'αρεσει κάθε βράδυ να χαζεύω τι να δω!

 

Περιμένω και την ευρυζωνική και το 4Κ Dolby vision θα πάει σύννεφο στην 55αρα! 😁

 

Σκέφτομαι και για το apple 4K, αλλά δεν ξέρω ακόμη.

 

Θα ενσωματωθεί τελικά αλλά Netflix στις τηλεοράσεις τελικά; Ξέρει κανείς αν αξίζει;

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω πάλι την τεράστια ποικιλία... Και σίγουρα δεν μπορώ να καταλάβω το hype για το Netflix.

Αν είχε σχεδόν ότι ταινία υπήρχε, ναι θα άξιζε. Η πλειοψηφία είναι Netflix παραγωγές όμως.

 

(μιλάω για Ελλάδα)

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική αύξηση, είναι η πρώτη χρονιά που αρχίζει να φαίνεται η περαιτέρω επέκταση του στη διεθνή αγορά συμπεριλαμβανομένης και της χώρας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

 😁

 

Σκέφτομαι και για το apple 4K, αλλά δεν ξέρω ακόμη.

 

Θα ενσωματωθεί τελικά αλλά Netflix στις τηλεοράσεις τελικά; Ξέρει κανείς αν αξίζει;

το Airplay θα "ενσωματωθεί¨ σε ορισμενες τηλεωρασεις.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gianniskks είπε

Ξέρω 4-5 άτομα που έχουν netflix και δεν βλέπουν τίποτε άλλο πέρα από αυτό. Μάλιστα σκέφτονται να καταργήσουν την συνδρομητική τηλεόραση.

Από προσωπική εμπειρία με φίλους και γνωστούς μπορώ να πω ότι αυτό ισχύει.
Από επίσης προσωπική εμπειρία τους βλέπω μετά από 2-3 μήνες που έχουν δει ότι τους ενδιαφέρει να απογοητεύονται γιατί είχαν τη ψευδαίσθηση ότι θα μπορούσαν να βλέπουν ότι ταινία και σειρά θέλουν με 10 ευρώ.
Ένας φίλος μου είπε και το επικό, ότι περιμένει πότε θα μπουν τα αθλητικά...
Στο εξωτερικό το βλέπουν σαν ένα ακόμα "δίκτυο", ένα ακόμα κανάλι με ταινίες και σειρές, γιατί αυτό είναι με βάση το περιεχόμενο του και τη τιμή του.
Πχ στην Αγγλία ο Sky έχει 80 ευρώ, το Netflix 10 ευρώ, καταλαβαίνουν από τη τιμή τι είναι το καθένα.
Στην Ελλάδα που το Cosmote έχει 20 ευρώ και το Netflix 10 ευρώ, είναι λογικό να μην κατανοεί ο κόσμος τι ακριβώς είναι το καθένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω δεν βλεπω ουτε τεράστια ποικιλία, ουτε πραγματική 4K ποιότητα ουτε φοβερές σειρές / ταινιες...

προς το παρον με 12€ το μηνα κατι λεει, εαν το αυξήσουν... Αντε γεια γατακια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Netflix θα συνεχίσει την ανάπτυξή του μέχρι να φερει η Disney  την δική της πλατφόρμα. Από εκεί και πέρα και δεδομένο ότι η Disney έχει star wars , marvel κτλ . θα δούμε τι θα συμβεί . 

Προς το παρόν είναι κυρίαρχος και το αξίζει , με πραγματικα καλές παραγωγές όπως ,strangest things , dark , deredevil (τελείωσε) . 

Προσωπικά έχω συνδρομή πριν βαλει επίσημα ελληνικούς υπότιτλους . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...