Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σε τρεις σελιδες 2-3 benchmarks καλα το πατε :lol:

Από το να είναι αυτές οι σελίδες στο άλλο topic μια χαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Ρε Arkin γιατί δεν το καταλαβαίνεις; gpu κάνουμε σε υψηλή ανάλυση και cpu σε χαμηλή ανάλυση για να μην έχουμε bottleneck. Για να πιεστούν οι κάρτες στο μέγιστο 

Μην κολλάς επειδή εσύ έχεις 1080p οθόνη. Δεν θίγεται  επειδή τα benchmarks πρέπει να γίνονται σε 1440p και Επάνω. 

Καλα αστο. 1080p ultrawide δεν ειναι 1080p παντως αναμεσα στα 1440p ειναι. Η πλειοψηφια με full hd ειναι και πολυ καλα κανουν μιας και δεν χρειαζονται καρτες των 1500 για να αξιοποιησουν την αναλυση που παιζουν. Τα benchmarks πρεπει να γινονται σε αναλυσεις που παιζει ο κοσμος οποτε το 1080p ειναι το ιδανικο. Αν ο αλλος εχει cpu 5ετιας δεν φταιει κανενας. Εγω εχω ιδανικο cpu και gpu για την αναλυση που παιζω. Σε 4k και cpu 50 ευρω να βαλεις το ιδιο ειναι.

12 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σε τρεις σελιδες 2-3 benchmarks καλα το πατε :lol:

Μα δεν παιζονται μερικοι ο billeiros κλασικα χαλαει οτι θεμα και να ανοιχτει με τη σαπια την vega που χρυσοπληρωσε οταν επαιζε σε ιδια τιμη η 1080ti. Οποτε που να παραδεχτει οτι η 1080ti ειναι πολυ καλυτερη. Δεν προκειται απλα οταν εχεις πεταξει τοσα χρηματα. Εγω ειπα να βαλουμε μονο benchmarks οπως και καναμε εγω ο babis και ο nikos. Απο εκει και περα ενας αχταρμας. Θα στειλω μηνυμα στον spank να σβησει ολα τα offtopic κριμα ειναι να σβηστει. Κανω install odyssey και 2 3 ακομα να τρεξω benchmarks.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά Arkin, ότι πεις. 

Τελικά όλοι οι reviewers είναι λάθος, ακόμα και όταν κάνουν benchmark cpu σε 720p/1080p.

Εσυ είσαι ο σωστός μόνο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλα αστο. 1080p ultrawide δεν ειναι 1080p παντως αναμεσα στα 1440p ειναι. Η πλειοψηφια με full hd ειναι και πολυ καλα κανουν μιας και δεν χρειαζονται καρτες των 1500 για να αξιοποιησουν την αναλυση που παιζουν. Τα benchmarks πρεπει να γινονται σε αναλυσεις που παιζει ο κοσμος οποτε το 1080p ειναι το ιδανικο. Αν ο αλλος εχει cpu 5ετιας δεν φταιει κανενας. Εγω εχω ιδανικο cpu και gpu για την αναλυση που παιζω. Σε 4k και cpu 50 ευρω να βαλεις το ιδιο ειναι.

Μα δεν παιζονται μερικοι ο billeiros κλασικα χαλαει οτι θεμα και να ανοιχτει με τη σαπια την vega που χρυσοπληρωσε οταν επαιζε σε ιδια τιμη η 1080ti. Οποτε που να παραδεχτει οτι η 1080ti ειναι πολυ καλυτερη. Δεν προκειται απλα οταν εχεις πεταξει τοσα χρηματα. Εγω ειπα να βαλουμε μονο benchmarks οπως και καναμε εγω ο babis και ο nikos. Απο εκει και περα ενας αχταρμας. Θα στειλω μηνυμα στον spank να σβησει ολα τα offtopic κριμα ειναι να σβηστει. Κανω install odyssey και 2 3 ακομα να τρεξω benchmarks.

Για ποιο λογο να συκριθω μαζι σου. Δε σε βλεπω καν. ειχες μπλοκαρει το μισο ινσομνια τις προαλλες γελαει ο κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω πιο ειναι το σωστο. Με κακο cpu θα δουμε μια 1080ti να ειναι στα ισα ακομα και με 2080ti. Ο αλλος εχει 240hz οθονη γιατι να μην εχει ενα σοβαρο site εναν 9900k να κανει σωστα benchmark? Εγω ποτε δεν κοιταω 4k benchmarks. Οπως και το 70% που εχει 1080p και ενα 25% εχει 1440p. Αυτα θα κοιταξω το 4k απλα το προσπερναω οπως και το 95% του κοσμου. Απλη λογικη ειναι. Οταν σε 5-6 χρονια παμε σε 4K mainstream και ολοι εχουν 4k τοτε θα κοιταμε αυτα. Απλη λογικη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έχω ξανανεβάσει, είναι τα 3dmark που έχω ανεβάσει στο hwbot από Vega64LC & 1080ti:

Firestrike

Spoiler

firestrike.jpg.b84b5bfe5782207cd3e958b2605aa9fe.jpg

Firestrike Ultra

Spoiler

firestrikeUltra.jpg.b8df3cf9efa71bde786deb49f7a47060.jpg

Timespy

Spoiler

timespy.jpg.3996b0910059608c851de34eabca5ace.jpg

 

Επεξ/σία από Zaknafein
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, billeiros είπε

Για ποιο λογο να συκριθω μαζι σου. Δε σε βλεπω καν. ειχες μπλοκαρει το μισο ινσομνια τις προαλλες γελαει ο κοσμος

Εχεις κανει μπαχαλο οτι θεμα μπαινεις. Εχει μια καημενη vega και μας εχεις πριξει. Ανεβασε κανα benchmark η απλα μην γραφεις. Σε βαρεθηκε ο κοσμος παντου τα ιδια. Ανεβασες ενα μουφο screenshot απο κινητο χωρις καν να δειχνεις ρυθμισεις και μας εχεις πριξει. 

8087 η lc στο timespy. Παμε ενα timespy και 1070ti. 7804 gpu score. Μια διαφορα 280 ποντων στους 8000. Και αυτο σε benchmark σε παιχνιδια αναλογα τη μηχανη μια περναει η μια μια η αλλη. Η 1080ti κλασικα ενα 20-25% μπροστα. 

 

Timespy-Full-Overclock.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχεις κανει μπαχαλο οτι θεμα μπαινεις. Εχει μια καημενη vega και μας εχεις πριξει. Ανεβασε κανα benchmark η απλα μην γραφεις. Σε βαρεθηκε ο κοσμος παντου τα ιδια.

Ενω εσυ εισαι καλυτερος 😁

Βασικα θεωρεις πως οτι λες ειναι σωστο και οποιος διαφωνει ειναι λαθος.

Απο το να μαματε τα αλλα θεματα,ας σας αφησουν εδω να το κανετε παιδικη χαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Ενω εσυ εισαι καλυτερος 😁

Βασικα θεωρεις πως οτι λες ειναι σωστο και οποιος διαφωνει ειναι λαθος.

Απο το να μαματε τα αλλα θεματα,ας σας αφησουν εδω να το κανετε παιδικη χαρα.

Εγω ειπα να ανοιξουμε το θεμα και ποσταρα και benchmarks αν δεις πρωτη σελιδα. Ο αλλος ηρθε και ριμαξε το θεμα οπως εκανε και στο θεμα των turing με την παπαρολογια του. Εχω αδικο εδω σε αυτο το θεμα? 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Ενω εσυ εισαι καλυτερος 😁

Βασικα θεωρεις πως οτι λες ειναι σωστο και οποιος διαφωνει ειναι λαθος.

Απο το να μαματε τα αλλα θεματα,ας σας αφησουν εδω να το κανετε παιδικη χαρα.

Σταμάτα, γιατί βλέπω το νήμα να γίνεται το talk of the town του forum:P.

Τελικά, τρέχουμε τα τεστ σε 1080p/4k;

Να καταλήξουμε σε κοινές συνισταμένες, ώστε να μην κάνει ο καθένας τα δικά του.

Ο @nikos5800 έχει γράψει ποια είναι τα προαπαιτούμενα settings. Αρκεί να συμφωνούν όλοι με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εγω ειπα να ανοιξουμε το θεμα και ποσταρα και benchmarks αν δεις πρωτη σελιδα. Ο αλλος ηρθε και ριμαξε το θεμα οπως εκανε και στο θεμα των turing με την παπαρολογια του. Εχω αδικο εδω σε αυτο το θεμα? 

Ελα ανεβασε bench χωρις aa επειδη σου φαινεται θολο. Περιμενουμε με αγωνια να φτασεις την vega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Καλά Arkin, ότι πεις. 

Τελικά όλοι οι reviewers είναι λάθος, ακόμα και όταν κάνουν benchmark cpu σε 720p/1080p.

Εσυ είσαι ο σωστός μόνο 

Το έχουμε πει έχει το καλύτερο σύστημα τις χαμηλότερες θερμοκρασίες είπαμε 58 βαθμούς Max τι δεν καταλαβαινεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DEADLAZARUS είπε

Σταμάτα, γιατί βλέπω το νήμα να γίνεται το talk of the town του forum:P.

Τελικά, τρέχουμε τα τεστ σε 1080p/4k;

Να καταλήξουμε σε κοινές συνισταμένες, ώστε να μην κάνει ο καθένας τα δικά του.

Ο @nikos5800 έχει γράψει ποια είναι τα προαπαιτούμενα settings. Αρκεί να συμφωνούν όλοι με αυτά.

Στο shadow τρεξε το με highest και ΤΑΑ σε full hd dx12. Ειναι ακριβως οπως το ετρεξα και ο babis. Το primal το ετρεξα με ultra και HD Textures και 120 fov. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DEADLAZARUS είπε

Σταμάτα, γιατί βλέπω το νήμα να γίνεται το talk of the town του forum:P.

Τελικά, τρέχουμε τα τεστ σε 1080p/4k;

Να καταλήξουμε σε κοινές συνισταμένες, ώστε να μην κάνει ο καθένας τα δικά του.

Ο @nikos5800 έχει γράψει ποια είναι τα προαπαιτούμενα settings. Αρκεί να συμφωνούν όλοι με αυτά.

Κατσε,εγω που εχω 1440 οθονη να μην ανεβασω? :P

Γραψτε στην αρχη και τα settings που θελουμε και βραδακι θα ανεβασω και εγω κατιτις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Κατσε,εγω που εχω 1440 οθονη να μην ανεβασω? :P

Γραψτε στην αρχη και τα settings που θελουμε και βραδακι θα ανεβασω και εγω κατιτις.

Βαλε 1080p και τρεξε.

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Εγω παντως οι χαρακτηρισμοι , "καημενη" και "σαπια" θα προτιμουσα να μην υπηρχαν και να ηταν λιγο πιο φιλικος ο ανταγωνισμος σας. Κατηγορετειτε καποιον οτι φταιει αυτος αλλα και εσεις δινετε συνεχεια με τη σειρα σας σε ολο αυτο. 

Εγω παντως σαν απλος  αναγνωστης   και μη συμμετεχοντας σε ολο αυτο ετσι το βλεπω. Φιλικα παντα.

Σωστα το βλεπεις αλλα ο συγκεκριμενος ειναι φρουτο και γραφει χαζομαρες απλα για να εντυπωσιασει. Ποτε δεν βαζει απτες αποδειξεις. Με τα αλλα παιδια βλεπεις πως συζηταμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...