Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Φίλε αν δεν είναι ultrawide δεν κάνουν.... 

Δεν ειναι τυχαιο που εχω να παιξω στην 55αρα απο οταν πηρα την ultrawide. Οταν δοκιμασεις μου λες. Ρωτα τα παιδια firepc Heatspreader και γενικα οποιον εχει UW αν θα ξανα γυριζαν σε 16:9.

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Benches παίδες...Ότι λέει ο τίτλος.... Μην χαλάτε το νήμα του @nikos5800

Ωραια τα λεγαμα το πρωι ηρθε ο αλλος απλα για κραξιμο χωρις benchmarks χωρις τιποτα και τα χαλασε ολα. Κλασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και έχει φύγει το θέμα. Ερώτηση!!

Εάν θα αγοράζατε κάρτα γραφικών τον άλλο μήνα (Φεβρουάριο) με 4κ monitor, όχι games, Premiere ποια θα αγοράζατε???? 

1. Nvidia 2080 OC.

2. AMD VEGA VII (η ανερχόμενη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, renaxan είπε

Μιας και έχει φύγει το θέμα. Ερώτηση!!

Εάν θα αγοράζατε κάρτα γραφικών τον άλλο μήνα (Φεβρουάριο) με 4κ monitor, όχι games, Premiere ποια θα αγοράζατε???? 

1. Nvidia 2080 OC.

2. AMD VEGA VII (η ανερχόμενη).

Ολα εξαρτωνται απο την τιμη. Επισης σε τι οθονη θα παιξεις. δεν εχουμε δει review ακομη της vega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

4K/GSYNC/HDR1000/quantum dot και μ@λακιες. 

Ultrawide μόνο και τίποτα άλλο 

Οταν δωσεις τα 2000k δεν παραδεχεσαι τιποτα. Οποτε σεβαστη η αποψη. Και εγω τα ιδια θα ελεγα. Οπως ο optimus εχει την 65αρα oled του σαν το καλυτερο μιας και εσκασε 2000 και αυτος. Που να παραδεχτει ο Ελληνας. Ο αλλος με τη vega επειδη την πληρωσε 700 λεει οτι πλησιαζει 1080ti κατι που δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Ολοι τον κραζουν.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, billeiros said:

Ολα εξαρτωνται απο την τιμη. Επισης σε τι οθονη θα παιξεις. δεν εχουμε δει review ακομη της vega

Κόστος μέχρι 800 ευρώ. Οθόνη Samsung 4k - 60Hz, free-sync, αλλά δεν με απασχολεί. Θα πάω την VEGA 56 στο άλλο PC.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Stamer είπε

Και για το "χρήσιμο" δεν είμαι σίγουρος. Πέρα από το (όπως είπε και ο άλλος) "ποιος την έχει μεγαλύτερη" πραγματικά δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει όταν το inet βρίθει απο benchmarks επαγγελματιών. Προσωπικά δεν έχω βάλει ποτέ και ούτε πρόκειται λογισμικό για benchmarks κ.λ.π. Προτιμώ να σπαταλάω αυτό τον χρόνο... παίζοντας. Να μου πεις οτι ok, ανταλλάζουμε benchmark images για χομπυ και την πλάκα μας, να το καταλάβω. Αλλά όχι για πραγματική χρησιμότητα. Άμα έχω απορίες για κάποια νέα κάρτα ή τις δυνατότητές της, θα ανοίξω ένα thread να ρωτήσω. Εντελώς φιλικά μιλάω

Spoiler

Ειπες την σωστη λεξη "επαγγελματιων" ,προτιμω τα νουμερα χρηστων παρα αυτων των επαγγελματιων που τα τσεπωνουν απο την καθε εταιρια για νε δειξουν οτι τους πουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, renaxan είπε

Κόστος μέχρι 800 ευρώ. Οθόνη Samsung 4k - 60Hz, free-sync, αλλά δεν με απασχολεί. Θα πάω την VEGA 56 στο άλλο PC.  

Αδερφε ανοιξε νημα. Μην σπαμαρετε αλλο εστειλα μηνυμα σε mod πριν λιγο.

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, renaxan είπε

 

Εάν θα αγοράζατε κάρτα γραφικών τον άλλο μήνα (Φεβρουάριο) με 4κ monitor, όχι games, Premiere ποια θα αγοράζατε???? 

Όποια έχει καλύτερο accel στο Premiere, οπότε θα πρέπει να δεις σχετικά συγκριτικά όταν κυκλοφορήσει η VII.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οταν δωσεις τα 2000k δεν παραδεχεσαι τιποτα. Οποτε σεβαστη η αποψη. Και εγω τα ιδια θα ελεγα.

Αχ πως δεν σε ρώτησα πρώτα. Θα προλάβαινα και θα έμπαινα στον ίσιο δρόμο 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Αχ πως δεν σε ρώτησα πρώτα. Θα προλάβαινα και θα έμπαινα στον ίδιο δρόμο 

Επρεπε ναι. Τελος παντων εστειλα μηνυμα στον spank ελπιζω να σβησει τα περιπου 50-60 αχρηστα μηνυματα. Μονο η πρωτη σελιδα αξιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

benchmark_results.jpg.4878b3d2e84c6b5d59ef6e8879ef330b.jpg

Πρόχειρο run.

1440p ultrawide/stock gpu+cpu+stock graphics settings. Πείραξα μόνο τα in game native hz (από 60 τα πήγα στα 100, αν και τρέχω την alienware στα 120).

Οποιαδήποτε διόρθωση/υπόδειξη δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ειπες την σωστη λεξη "επαγγελματιων" ,προτιμω τα νουμερα χρηστων παρα αυτων των επαγγελματιων που τα τσεπωνουν απο την καθε εταιρια για νε δειξουν οτι τους πουν.

Το τσουβάλιασες. Πάντως περίεργο... γιατί τα benchmark sites πάλι με των χρηστών ταιριάζουν ως επι το πλείστον, δεν βγάζουν άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...