Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Κατσε,εγω που εχω 1440 οθονη να μην ανεβασω? :P

Γραψτε στην αρχη και τα settings που θελουμε και βραδακι θα ανεβασω και εγω κατιτις.

Τα λέει στην αρχή ο ts. Κι εγώ έχω 1440p ultrawide, φαντάζομαι ότι θα κάνουμε customιές:P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Less BS, more scores...

@Dantε Τρέξε ότι θέλεις, σε 1440p ακόμα καλύτερα για να μην έχει μεγάλη επιρροή η CPU, αρκεί απλά να αναφέρεις ρυθμίσεις (κατά προτίμηση έτοιμο preset ώστε να μπορεί εύκολα κάποιος να συγκρίνει και μην χρειάζεται να σκαλίσει 15 ρυθμίσεις για να τρέξει το ίδιο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Zaknafein είπε

Less BS, more scores...

@Dantε Τρέξε ότι θέλεις, σε 1440p ακόμα καλύτερα για να μην έχει μεγάλη επιρροή η CPU, αρκεί απλά να αναφέρεις ρυθμίσεις (κατά προτίμηση έτοιμο preset ώστε να μπορεί εύκολα κάποιος να συγκρίνει και μην χρειάζεται να σκαλίσει 15 ρυθμίσεις για να τρέξει το ίδιο).

Καλυτερα 1080p ρε συ 1920x1080 γιατι 1440p δεν εχουμε ολοι. Να εχουμε ενα μετρο συγκρισης. Αν εχουν και αλλοι ultrawide μπορουμε να παμε και σε εκεινη την αναλυση απλα μην τρεχει ο καθενας αλλη αναλυση γιατι δεν θα βγει ακρη. Η 4Κ η 1080p.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Καλυτερα 1080p

Με 4690Κ σε σύγχρονα παιχνίδια και 1080p δεν θα δώσει σωστή εικόνα για την κάρτα, οπότε καλύτερα 1440p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zaknafein είπε

Με 4690Κ σε σύγχρονα παιχνίδια και 1080p δεν θα δώσει σωστή εικόνα για την κάρτα, οπότε καλύτερα 1440p.

Οτι σε βολευει. 1440p δεν μπορω να τρεξω. Με τον 8700k εχεις 1080ti και στον 4690k vega?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Το έχουμε πει έχει το καλύτερο σύστημα τις χαμηλότερες θερμοκρασίες είπαμε 58 βαθμούς Max τι δεν καταλαβαινεις

Ιδανικη ανάλυση 1080p ultrawide, ιδανικος ρυθμός ανανέωσης 75hz, ιδανική gpu 1070ti, οτιδήποτε παραπάνω πλεονασμός, οτιδήποτε λιγότερο δεν αξίζει 

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Ιδανικη ανάλυση 1080p ultrawide, ιδανικος ρυθμός ανανέωσης 75hz, ιδανική gpu 1080ti, οτιδήποτε παραπάνω πλεονασμός, οτιδήποτε λιγότερο δεν αξίζει 

Το καλυτερο ειναι 3440x1440 2080ti και 144. Αλλα θελουμε και 3000k μονο για οθονη και gpu. Παντως οτιδηποτε σε ultrawide>>>16:9. Αργησα να το καταλαβω αλλα ευτυχως μπηκα στο σωστο δρομο και ευχαριστιμαι gaming οπως ποτε αλλωτε.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το καλυτερο ειναι 3440x1440 2080ti και 144. Αλλα θελουμε και 3000k μονο για οθονη και gpu. Παντως οτιδηποτε σε ultrawide>>>16:9. Αργησα να το καταλαβω αλλα ευτυχως μπηκα στο σωστο δρομο και ευχαριστιμαι gaming οπως ποτε αλλωτε.

κανε μας block να γλυτώσουμε. plz.... Εγω δε μπορω γιατι εισαι σαν την πληγη στον ουρανισκο που μ αρεσει να σκαλιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εγω το εγραψα πιο πανω ,μετρα αντιστροφα για το κλειδωμα ;)

Χρησιμο νημα αν δεν υπηρχε η χαζομαρα που μας δερνει εδωμεσα.

Και για το "χρήσιμο" δεν είμαι σίγουρος. Πέρα από το (όπως είπε και ο άλλος) "ποιος την έχει μεγαλύτερη" πραγματικά δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει όταν το inet βρίθει απο benchmarks επαγγελματιών. Προσωπικά δεν έχω βάλει ποτέ και ούτε πρόκειται λογισμικό για benchmarks κ.λ.π. Προτιμώ να σπαταλάω αυτό τον χρόνο... παίζοντας. Να μου πεις οτι ok, ανταλλάζουμε benchmark images για χομπυ και την πλάκα μας, να το καταλάβω. Αλλά όχι για πραγματική χρησιμότητα. Άμα έχω απορίες για κάποια νέα κάρτα ή τις δυνατότητές της, θα ανοίξω ένα thread να ρωτήσω. Εντελώς φιλικά μιλάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stamer είπε

Και για το "χρήσιμο" δεν είμαι σίγουρος. Πέρα από το (όπως είπε και ο άλλος) "ποιος την έχει μεγαλύτερη" πραγματικά δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει όταν το inet βρίθει απο benchmarks επαγγελματιών. Προσωπικά δεν έχω βάλει ποτέ και ούτε πρόκειται λογισμικό για benchmarks κ.λ.π. Προτιμώ να σπαταλάω αυτό τον χρόνο... παίζοντας. Να μου πεις οτι ok, ανταλλάζουμε benchmark images για χομπυ και την πλάκα μας, να το καταλάβω. Αλλά όχι για πραγματική χρησιμότητα. Άμα έχω απορίες για κάποια νέα κάρτα ή τις δυνατότητές της, θα ανοίξω ένα thread να ρωτήσω. Εντελώς φιλικά μιλάω

Γενικα benchmarks απο παιχνιδια βαζουμε κυριως. Οποτε βγαινει καποια ακρη. Τα sites των reviews εχουν μεγαλες αποκλισεις οπως θα δεις στην πρωτη σελιδα. 

2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Θα τον βρούμε και εμείς τον δρόμο μας κάποτε.που θα πάει 

Καποια στιγμη ναι ποτε δεν ειναι αργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Θα τον βρούμε και εμείς τον δρόμο μας κάποτε.που θα πάει 

Ε κάποια στιγμή θα βγούνε και 32" 4Κ 144Hz, που θα πάει... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

κανε μας block να γλυτώσουμε. plz.... Εγω δε μπορω γιατι εισαι σαν την πληγη στον ουρανισκο που μ αρεσει να σκαλιζω

Εισαι πολυ βαρετος. Κανα benchmark εχουμε? Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Ε κάποια στιγμή θα βγούνε και 32" 4Κ 144Hz, που θα πάει... :P

Φίλε αν δεν είναι ultrawide δεν κάνουν.... 

Ultrawide και ας είναι 720p

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...