Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ακουω τα βηματα του rog... 😁

Μου έριξε ήδη μια καρπαζια. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_40.png.2189a797fb9bba9374ed5b5095773ca0.png

Ελαφριά πρέσα.

975mv@2040mhz (κράτησε 2010mhz καθ' όλη τη διάρκεια του bench).

Custom fan profile: 60%@60 βαθμούς. Max temp κατά τη διάρκεια του τεστ, 61 βαθμοί (σύμφωνα με το msi ab).

+800 στη μνήμη. Temp+power limit στο max.

Είναι, νομίζω, το καλύτερό μου σκορ.

Επεξ/σία από DEADLAZARUS
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Inler είπε

Arkin δεν είναι θέμα της Vega56 αλλά των Ryzen cpu όπως δείχνουν και τα παρακάτω video

Αυτά είναι...μπουκάλι από CPU...η οποία όμως κάθεται στο 25 με 50%...

Άμα το φτιάχνεις καλά το πρόγραμμα...είναι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μεγαλες διαφορες δεν το περιμενα να ειναι τοσο πισω ο 2700x. Αρα μια χαρα ειναι οι καρτες. Παντως υπαρχουν πολλα microstutters στο παιχνιδι με την καρτα να καθετε ακομα και 80% να ειναι με 8700k. Αρα εχει θεμα μεγαλο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μεταξυ στη vram στο benchmark γραφει απο 2700 μεχρι 3100 για 1080p και 1440p. Κατω απο 6500vram δεν εχω δει σε παρομοιες αναλυση που παιζω. Στα 7000-7500 παιζει συνηθως. Εχει σημεια που βλεπεις την καρτα στο 80% και κανει microstutters για μισο δευτερολεπτο το οποιο το καταλαβαινεις. Σε τετοια θεματα ουτε το gsync/freesync μπορουν να κανουν κατι ειναι προβλημα της μηχανης του παιχνιδιου και πρεπει να διορθωθει απο την ubisoft. Το θεμα με τους ryzen ειναι αλλη ιστορια.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να βαλω και εγω κανα δυο σημερα που ηταν Κυριακη και καθισα και εκανα μερικα.. [email protected] χαλαρα τα παντα ολα και με decent temps.. 

 

firestrike_5.3.JPG

timespy.JPG

2080Ti 4k optimised.png

8k optimised.png

tomb raider.JPG

firestrike ultra.JPG

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα βιντεακι δικο μου να δειτε τι γινεται μολις το τραβηξα. Ειναι captured με το shadowplay οποτε δεν υπαρχει performance hit. Το παιχνιδι παει βουτυρο σε κινηση με κανονικο gpu usage. Σε καποιες στιγμες κανει ενα πολυ μικρο stutter που οταν πηγαινεις γρηγορα το καταλαβαινεις. Δειτε και μετα το 0.35 2-3 φορες που το κανει με την καρτα στο 80%. Δεν ειναι οτι πεφτει στο 74 λογω 99% gpu usage αλλα για καποιο ανεξηγητο λογο κανει stutter ενω η καρτα κοιματε. Δοκιμασα και τους τελευταιους και τους προτελευταιους drivers κανει το ιδιο. Το παιχνιδι ειναι απολυτα playable αλλα ειναι σπασιμο που το κανει ειδικα στην γρηγορη κινηση στο τρεξιμο φαινεται. Αν βγαζετε καποια ακρη πειτε μου και μενα. Το far cry 5 το primal τα AC wildlands κτλ που ειναι της ubisoft πηγαιναν νερακι. Εδω υπαρχει θεμα. Να πω οτι και στα 60fps να βαλω την οθονη με 60% gpu usage παλι το κανει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καποια θεματακια η Dunia απο οτι θυμαμαι (με την οδηγηση κυριως ομως σε οχημα)  τωρα το κατα ποσο ευθυνεται αυτο με το δικο σου θεμα δεν το γνωριζω,δεν φαινεται και καθαρα το hud του AB.. Δεν μπαινεις στα fora της Ubi να δεις αν εχει κανεις το ιδιο θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Εχει καποια θεματακια η Dunia απο οτι θυμαμαι (με την οδηγηση κυριως ομως σε οχημα)  τωρα το κατα ποσο ευθυνεται αυτο με το δικο σου θεμα δεν το γνωριζω,δεν φαινεται και καθαρα το hud του AB.. Δεν μπαινεις στα fora της Ubi να δεις αν εχει κανεις το ιδιο θεμα;

Στην οδηγηση ειναι κομπλε απλα οταν κανει αυτο το μικρο stutter το καταλαβαινεις. Το βιντεο το ανεβασα σε full ποιοτητα αλλα το χαλασε πολυ το youtube. Θα μπω και στο forum της ubi να δω μηπως λενε τιποτα. Η καρτα παιζει απο 80-93% και κανει stutter ακομα και στο 80% οταν ειναι. Ακομα και στο 60% με 60fps θα το κανει. Θα ψαξω λιγο να δω μηπως ειναι γενικο το θεμα και περιμενουν καποιο patch. Parked cores δεν εχω και τα Pre render frames ειναι στο 1 με την cpu στο 30-40% usage. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...