Προς το περιεχόμενο

SILVERCREST Θερμαινόμενο υπόστρωμα απο τα lidl 14.99 [ΤΕΛΟΣ]


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, KoreanW είπε

τα υποστρώματα δεν έχουν την έννοια του καυτού, φαντάζομαι και για λόγους ασφαλείας

η θερμότητα που παράγουν είναι ελάχιστη και ζεσταίνουν σωρευτικά, οπότε χρησιμοποιούνται με σκέπασμα και τότε είναι που αντιλαμβάνεσαι τη θέρμανση μετά από ώρα

στο τέρμα κι εφ'όσον το κρεββάτι καλύπτεται με σκέπασμα συνεχώς, πράγματι η θερμότητα που σωρεύεται μπορεί να γίνει ανυπόφορη από κάποια στιγμή και μετά

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, απλά να αναφέρω στο 3 που το είχα για καμία ωρα το σεντόνι που το καλυβε ήταν σχεδόν κρύο, πρέπει να το 2χω στην τελευταία σκάλα για να πω ότι είναι ζεστό και κάνει δουλειά, και σε ολόκληρη την νύχτα που το είχα δεν ένιωσα να φθάσει σε σημείο να γίνει ανυπόφορο, ούτε κάν ενοχλητικό, ήταν απλά ευχάριστη ζεστασιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, stark είπε

Εγώ παντως με του Lidl που έχω, το βαζω τέρμα κανενα 15λεπτο πριν την πέσω, και μέχρι να ετοιμαστώ, να πλύνω δόντια κλπ, έχει φύγει η υγρασία από κρεβάτι - πάπλωμα, κλπ, και μετά στον ύπνο μου το κατεβάζω / έχω στο 3 σε βαριά κρύα και στο 1 ή 2 όλο τον υπόλοιπο καιρό. Από όσα έχω δοκιμάσει, αυτό του Lidl ζεσταινόταν πιο γρήγορα.

Σωστά! Η βασικότερη χρήση της ηλεκτρικής κουβέρτας/υποστρώματος είναι η αφύγρανση με δεύτερη τη προθέρμανση πριν τον ύπνο. Πολλές φορές τη μέρα τη βαζω καμμιά ώρα να ζεστάνει το πάπλωμα και το τουμπάρω για να φύγει η υγρασία ενώ σπανιώτατα την έχω βάλει σε λειτουργία κατά τη διάρκεια του ύπνου. Προφανώς όσοι την χρησιμοποιούν κατά τη διάρκεια του ύπνου βρίσκουν χρήσιμες και τις πολλές διαβαθμίσεις ισχύως και τους χρονοδιακόπτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ετσι ειναι, με ολα αυτου του ειδους τα προιοντα. Οταν μπορεις να το εχεις χαμηλα το εχεις και τη νυχτα, αλλιως το βαζεις μιση-μια ωρα πριν πας και το κλεινεις πριν ξαπλωσεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν ζεσταινει πιο γρηγορα του λιντλ για να μην μεινει η υποκειμενικη οπως λεω μερες αισθηση που γινεται  "παραπληροφορηση" και που υπαρχει και πιο πανω. Οταν ειναι 60W ολα, ζεσταινουν με την ιδια ταχυτητα. Ειναι θεμα ισχυος.

Σε αναμονη επομενης καλυτερης προφορας λοιπον παλικαρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...