Προς το περιεχόμενο

SILVERCREST Θερμαινόμενο υπόστρωμα απο τα lidl 14.99 [ΤΕΛΟΣ]


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εβαλα και δουλευει λιγη ωρα στο 6 αλλα βλεπω οτι τα πλαινα του (δεξια και αριστερα 5-6cm) δεν ζεσταινονται. Ετσι λειτουργει η επεσα σε ελλατωματικο προιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, alexx είπε

Το εβαλα και δουλευει λιγη ωρα στο 6 αλλα βλεπω οτι τα πλαινα του (δεξια και αριστερα 5-6cm) δεν ζεσταινονται. Ετσι λειτουργει η επεσα σε ελλατωματικο προιον?

Ζεσταινουν απο εκει που αρχιζουν οι αντιστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά τον Μάρτιο του 2018 το Lidl έδινε στα 15 ευρώ πάλι ένα υπόστρωμα που είναι σχεδόν ίδιο με αυτό του θέματος.

Εκείνο είχε κωδικό 0275687 και το τωρινό 0285278.  Η διαφορά είναι στην φωτογραφία της συσκευασίας -άλλο κορίτσι- και στο υπόστρωμα το τελείωμα είναι ζαχαρί ενώ στο τωρινό γκρι.  Κατά τα άλλα τα στρώματα οπτικά είναι τα ίδια και ίδιος δείχνει να είναι και ο controller.

Οπότε ουσιαστικά δεν είναι προσφορά με την έννοια της ενότητας του φόρουμ αφού τόσο είναι η κανονική του τιμή διαχρονικά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ακριβώς

έχει παίξει πολλές φορές υπόστρωμα του Lidl με μια αναζήτηση εδώ

https://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-CFF1F596-B8E4B402/lsp/hs.xsl/searchpage.html

και η τιμή του είναι στο 20ρικό για το απλό και παλιότερα για το Luxus που αναφέρθηκε παραπάνω στο 40ρικο

κάτι που έχει αναφερθεί και εδώ στο ινσόμνια πχ

ή υπάρχει στα φυλλάδια που βρίσκεις στο ίντερνετ

πχ  https://issuu.com/dealfinder.gr/docs/kw40_2016/30 από το 10/2016

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, vgiozo είπε

Γιατί, είναι τόσο ευαίσθητα και τείνουν και χαλάνε ή είναι η αντικατάστασή τους τόσο ακριβή;

Εμένα αυτό του lidl δεν έλεγε να ζεστάνει το κρεβάτι...τελικά πήρα ένα από e-shop, είχε 2 έτη εγγύηση, κυρίως όμως είχε ιμάντες για στερέωση στις 4 γωνίες.

όχι δεν χαλάει, αλλά δεν είναι κακό να έχεις την εγγύηση. 

Το πρώτο το έχουμε πάρει από εκεί πριν 7 χρόνια, από τότε έχουμε πάρει άλλα τρία και δεν έχει πάθει κανένα τίποτα. Στο διπλό κρεβάτι τα έχουμε κάτω από επίστρωμα χωρίς προβλήματα.

Θεωρώ πολύ σημαντικό τον χρονοδιακόπτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, matrixxx είπε

Για να γινει και κανενα χρησιμο ποστ για το προιον του θεματος περα απο φιλοσοφικες κουβεντες και εσφαλμενες αναγνωσεις, εννοεις οτι και αυτο τωρα εχει ενοχλητικο φως οπως και το παλιο του lidl του 2012; Τσεκαρε το και δωσε την πληροφορια που θα φανει χρησιμη στο τοπικ.

Η μεγαλη θερμοκρασια ειναι αρνητικο παντως. Μπορει να δημιουργησει προβληματα υγειας, αυτο αναφερεται σε πολλες σχετικες σελιδες για τετοια προιοντα.

Κανει θορυβο ο κοντρολλερ του συγκεκριμενου;

Λοιπόν, το της προσφοράς είναι σχεδον το ίδιο με αυτό του 2012. Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι το καλώδιο του 2012 είναι πλακέ ενώ αυτό της προσφοράς είναι στρογγυλό και δηλαδή ελαφρά πιό χοντρό-άκαμπτο. και η γκρί μπορντούρα-ρέλι όπως αναφέρθηκε παραπάνω.  Κατά τα άλλα ίδιο το σουλούπι, ακριβώς ίδιος κοντρόλερ που δεν κάνει καθόλου θόρυβο, ίδιο και το φώς ενεργοποίησης για τα γούστα μου δυνατό σχεδόν φωτάκι νυκτός.

Συμφωνώ με την υψηλή θερμοκρασία (για τα κοριτσάκια βέβαια ίσως να είναι ότι καλύτερο) αλλά και αυτή ρυθμίζεται.

Αν θέλετε άλλη πληροφορία ρωτάτε...

Αν αξίζει; Για μένα ναι, άλλωστε πήρα 3 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω θερμαινόμενη κουβέρτα αλλά την χρησιμοποιώ μόνο σε εξτριμ καταστάσεις από τότε που διάβασα σε έρευνα πως τα θερμαινόμενα καθίσματα προκαλούν υπογονιμοτητα αποδεδειγμενα.  Περα απο αυτο η χρήση της εχει κάποιους περιορισμούς που κάνεις σχεδόν ποτέ δεν διαβαζει στις οδηγίες. Το σοβαρότερο από όλα είναι πως απαγορεύεται η χρήση της οταν υπάρχουν κεραυνοι στην ατμοσφαιρα γιατι μπορει να περάσουν μέσω του δικτύου της ΔΕΗ στο σώμα του χρήστη. Τραβηγμένο θα πουν κάποιοι αλλά εφικτό. Αυτες τις ημέρες μαλιστα λογω Φοιβου έπεσαν χιλιάδες κεραυνοι.   Σχετικα με την υπογονιμότητα πηγη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πρόβλημα με μια θερμοφόρα Silvercrest εντός εγγύησης, αλλά για την οποια είχα χάσει την απόδειξη. Την είχα 2 χρόνια, αλλά είχε χρησιμοποιηθεί 4-5 φορές μόνο, και χάλασε. Φέτος τον Δεκέμβριο πήρα άλλη μια ίδια. Χάλασε κι αυτή μέσα σε 2 μήνες, με χρήση μόνο 4-5 φορές. Εντάξει λέω, αρκετά. Δεν πολυδίνω σημασία, αλλά δύο φορές το ίδιο προϊόν με ελάχιστη χρήση παραπάει. Όχι να μας περνάνε και για ηλίθιους. Και μια που θα πάω να επιστρέψω την καινούρια, σκέφτηκα να πάρω μαζί μου και την παλιά μήπως γίνει κάτι.

Ευγενέστατοι λοιπόν οι άνθρωποι, αφού μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου κάνουν επιστροφή χωρίς απόδειξη (λογικό), μου είπαν ωστόσο να επικοινωνήσω με το πανευρωπαϊκό service, το οποίο είναι της Beurer! Δηλαδή κάποια τουλάχιστον από τα θερμαντικά της Lidl τα κατασκευάζει η Beurer. Εταιρία για την οποία δεν έχω καθόλου καλή γνώμη, μια που κάποτε είχα πάρει 3 θερμοφόρες Beurer και χάλασαν και οι 3 μέσα στο χρόνο. Αν δείτε και το Γερμανικό amazon, τα Silvercrest και τα Beurer θερμαντικά έχουν βασικά μέτριες κριτικές, και μάλλον οι καλές είναι από νέους αγοραστές που δεν πρόλαβε να τους χαλάσει ακόμα.

Συμπέρασμα: Μη χάσετε με τίποτα την απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, badbad είπε

Έχω θερμαινόμενη κουβέρτα αλλά την χρησιμοποιώ μόνο σε εξτριμ καταστάσεις από τότε που διάβασα σε έρευνα πως τα θερμαινόμενα καθίσματα προκαλούν υπογονιμοτητα αποδεδειγμενα.  Περα απο αυτο η χρήση της εχει κάποιους περιορισμούς που κάνεις σχεδόν ποτέ δεν διαβαζει στις οδηγίες. Το σοβαρότερο από όλα είναι πως απαγορεύεται η χρήση της οταν υπάρχουν κεραυνοι στην ατμοσφαιρα γιατι μπορει να περάσουν μέσω του δικτύου της ΔΕΗ στο σώμα του χρήστη. Τραβηγμένο θα πουν κάποιοι αλλά εφικτό. Αυτες τις ημέρες μαλιστα λογω Φοιβου έπεσαν χιλιάδες κεραυνοι.   Σχετικα με την υπογονιμότητα πηγη 

Αυτο εχει να κανει οταν τα οργανα σου ακουμπανε πανω στις αντιστασεις, σε καθισματα αυτοκινητου ειναι εφικτο, σε υποστρωματα-κουβερτες οχι (εκτος αν καθεσαι σταυροποδι πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Αυτο εχει να κανει οταν τα οργανα σου ακουμπανε πανω στις αντιστασεις, σε καθισματα αυτοκινητου ειναι εφικτο, σε υποστρωματα-κουβερτες οχι (εκτος αν καθεσαι σταυροποδι πχ).

Αν κάποιος κοιμάται μπρούμυτα ίσως δεν είναι και τόσο δύσκολο να υπάρχει υπερθέρμανση της περιοχής. Έχω θερμαινόμενα και στο αυτοκίνητο και η ζεστή που βγάζουν είναι μικρότερη απο τα υποστρώματα κρεβατιού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, badbad είπε

Αν κάποιος κοιμάται μπρούμυτα ίσως δεν είναι και τόσο δύσκολο να υπάρχει υπερθέρμανση της περιοχής. Έχω θερμαινόμενα και στο αυτοκίνητο και η ζεστή που βγάζουν είναι μικρότερη απο τα υποστρώματα κρεβατιού 

Δεν ειναι θεμα με ολη την περιοχη εκει, ειναι θεμα του να βρασει το "διδυμο" που ακομα και μπρουμητα να κοιμασαι δεν ειναι το ιδιο οπως στο αυτοκινητο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω το υπόστρώμα εδώ και 3 χρόνια. 

  1. δεν γλιστράει δεν πάει πουθενά. αντιθέτως είναι η υφή του αντιολισθητική θα έλεγα. δεν νομίζω χρειάζεται ιμάντες.. Προσωπικά έχω και λεπτό κουβερτάκι από πάνω για να μην είμαι σε επαφή μαζί του άμεσα.
  2. Καλύτερα που είναι μονό. Στο διπλό αγοράζεις δύο και ο καθένας έχει τις ρυθμίσεις του με το δικό του χειριστήριο. Γιατί πρέπει να είναι ενιαίο διπλό; δε βλέπω το λόγο.. Αν το κρεβάτι είναι 1.40 (μικρό διπλό) θα υπάρχει κάποια επικάλυψη στο κέντρο. 
  3. και χωρίς να το ανάψεις παρέχει σχετική θερμομόνωση αν το στρώμα είναι κρύο (σαν να έχεις βάλει κουβέρτα από κάτω). 
  4. ευτυχώς έχει πολλές σκάλες/κλίμακες. Και στο 1 για μένα είναι πολύ ζεστό. Αν δεν έχει πολύ κρύο το δωμάτιο να το αντισταθμίσει και στο 1 με ζεσταίνει αρκετά (ειδικά αν έχει διπλό πάπλωμα από πάνω). Οι σκάλες 4-5-6 μετά από κάποια (λίγη) ώρα μεταπίπτουν στην ένταση της 3 (για λόγους ασφαλείας).
  5. Ζεσταίνει γρήγορα σε όλες τις "σκαλες" και στη σκάλα 1 (ξεκινάει το ίδιο δυνατά για κάποια λεπτά νομίζω και μετά πέφτει στο επίπεδο της σκάλας)
  6. Όταν περάσει ο χρόνος αναβοσβήνει (το λεντ είναι έντονο, φαίνεται τη νύχτα) και για να το ξαναορίσεις πρέπει να το πας στο 0 και ξανά στη σκάλα (επίπεδο) που θέλεις
  7. διπλώνει μια χαρά (στα παλιά σημάδια αλλά όχι μόνο) και ξαναμπαίνει στο κουτί του. Η μέσα μέσα τσάκιση είναι αρκετά έντονη.
  8. Εννοείται αξίζει κυρίως για τις πολλές σκάλες (επίπεδα) και για το χρονοδιακόπτη που πολλά δεν έχουν. 
Επεξ/σία από keysmith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, keysmith said:

Καλύτερα που είναι μονό. Στο διπλό αγοράζεις δύο και ο καθένας έχει τις ρυθμίσεις του με το δικό του χειριστήριο. Γιατί πρέπει να είναι ενιαίο διπλό; δε βλέπω το λόγο..

Όταν λένε για διπλό, εννοούν διπλό με δύο χειριστήρια ένα για κάθε πλευρά. Όχι «ενιαίο».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, KoreanW είπε

Όταν λένε για διπλό, εννοούν διπλό με δύο χειριστήρια ένα για κάθε πλευρά. Όχι «ενιαίο».

Εμ ενιαια ειναι τα διπλα, 1 κουβερτα με αντιστασεις και 2 κοντρολ 1 σε καθε πλευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...