Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό bug επιτρέπει σε χρήστες iPhone να κρυφακούν άλλους μέσω FaceTime


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, l337 είπε

Είμαι σίγουρος ότι τα έκανες πρόβα μπροστά στον καθρέφτη του μπανιου σου πρώτα, πριν μπεις με σκοπό να κάνεις flame.

shortlisted & copy-paste τα κάνω 😎

Αφού τα ίδια και τα ίδια διαβάζω, τα ίδια και τα ίδια απαντάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Choulio είπε

Αν το ποσοστο δεν ηταν υπερ της Apple τα θεματα θα ειχαν το 1/3 με 1/4 των απαντησεων που εχουν τωρα και το site θα ειχε αναλογα μειωμένη κινηση αρα μειωμενα click αρα μειωμένα εσοδα. Καταλαβετε πως λειτουργει ο κοσμος

Ο κόσμος λειτουργεί όπως λειτουργούσε ανέκαθεν. clickbait (με χιονοστιβάδα από flames) και αξιοπρέπεια (καθώς και ποιότητα) δεν πάνε μαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, l337 είπε

Ο κόσμος λειτουργεί όπως λειτουργούσε ανέκαθεν. clickbait (με χιονοστιβάδα από flames) και αξιοπρέπεια (καθώς και ποιότητα) δεν πάνε μαζί.

Συμφωνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξιοπρέπεια εχει τιμημα και ειναι ακριβό. Πολύ ακριβότερο απο τα προϊόντα της καθε εταιρίας αλλά αυτα ειναι ψιλά γραμματα για μερικους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakfot είπε

Μου συγκρίνεις το skinning (ONE UI) με το inhouse development ενός ΛΣ? Καλά κατάλαβα?

Ξέρεις τι σημαίνει σε κόστος, το R&D - development - Q&A testing με το να κάνει την βρώμικη δουλειά άλλος για εσένα? Το πιο τεμπέλικο inhouse development team να έχεις , κοστίζει αρκετά παραπάνω . Προς θεού, εδώ skinning κάνω εγώ και οι πουθενάδες του xda :D

Δλδ. ανακάλυψε τον τροχό με το ONE UI απο την αρχή η Samsung και θα ζητήσει και τα ρέστα? Τολμάει να χρεώνει τον πελάτη σχεδόν τα ίδια λεφτά, για κάτι που πουλάει με χειρότερο CPU από το ράφι, λογισμικό απο το ράφι, αλουμίνιο και γυαλί?

Η Apple λοιπόν έχει το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα και έχει το δικαίωμα να το χρεώνει όσο αυτή θέλει. Απευθύνεται στον πελάτη λέγοντας ότι εγώ δεν σου πουλάω με το κιλό και απο το ράφι.

Σου πουλάω δικό μου πράμα. έχει λοιπόν κάθε δικαίωμα να το κοστολογεί όσο θεωρεί ότι μπορεί κάποιος να πληρώσει για αυτό.

άρα ξαναγυρνάμε στο αρχικό ερώτημα.

γιατί χρεώνει τόσο ? εγώ ξέρω την απάντηση αλλά δεν θα σου την πω τόσο εύκολα, να σε αφήσω να βασανιστείς λίγο παραπάνω

Οπως εχει η Apple δικαιωμα να κοστολογει οσο θελει το R&D(lol), ετσι εχει και η Samsung και περισσοτερο σαν η εταιρεια που οσο και να σε στεναχωρει οδηγει πλεον τις τεχνολογικες εξελιξεις.

Τα περι CPU με τα geekbench απο την μια πλευρα(Apple) και τα youtube video απο την αλλη(Samsung) ειναι παιχνιδια για 15χρονα που ασχολουνται με το μισο δευτερολεπτο υπερ του ενος η του αλλου και που δεν εχει κανενα νοημα...οσο για το ONE UI εχει εξαιρετικες κριτικες, αλλα εσυ αναμασας οτι διαβαζεις για την Bixbee...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Οπως εχει η Apple δικαιωμα να κοστολογει οσο θελει το R&D(lol), ετσι εχει και η Samsung και περισσοτερο σαν η εταιρεια που οσο και να σε στεναχωρει οδηγει πλεον τις τεχνολογικες εξελιξεις.

Τα περι CPU με τα geekbench απο την μια πλευρα(Apple) και τα youtube video απο την αλλη(Samsung) ειναι παιχνιδια για 15χρονα που ασχολουνται με το μισο δευτερολεπτο υπερ του ενος η του αλλου και που δεν εχει κανενα νοημα...οσο για το ONE UI εχει εξαιρετικες κριτικες, αλλα εσυ αναμασας οτι διαβαζεις για την Bixbee...
 

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα; Την αναπτυξη λειτουργικου με την δημιουργια skin; Ο απλος αναγνωστης του xda μπορει να κανει mod καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Πλακα μου κανεις τωρα...τι να λεγαν δηλαδη οι Apple users εκει, οτι αγοραζουν ακριβοτερα...και δεν θελω να το συνεχισω τεχνολογικα...

Εμενα μια φορα μου αρεσει ο αντιλογος στα θεματα τις Apple, μπορεις να μαθεις και κατι που ισως δεν το ειχες σκεφτει...  να τσακωθείς με κάποιον που δεν έχεις ξανατσακωθεί...

Fixed...  😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Choulio είπε

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα; Την αναπτυξη λειτουργικου με την δημιουργια skin; Ο απλος αναγνωστης του xda μπορει να κανει mod καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν αυτα;

Εγω τωρα τι φταιω να πρεπει να εξηγω ενα απλο κειμενο λες και μιλαω σε παιδακια δημοτικου.

Οταν λεω στο πρωτο κομματι του κειμενου οτι "η Samsung οδηγει τις τεχνολογικες εξελιξεις" εννοω φυσικα τα foldable κτλ.

Στο δευτερο κομματι διευκρινιζω πλεον οτι "οσο για το ONE UI εχει εξαιρετικες κριτικες" εννοω φυσικα σε σχεση με το experience.

H βιαστικη κουταμαρα που εγραψες θα ισχυε μονο αν ειχα γραψει π.χ. Android One UI...αλλα ο ενας Bixbeee, ο αλλος αυτο, φταιω εγω που καθομαι και ασχολουμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Εγω τωρα τι φταιω να πρεπει να εξηγω ενα απλο κειμενο λες και μιλαω σε παιδακια δημοτικου.

Οταν λεω στο πρωτο κομματι του κειμενου οτι "η Samsung οδηγει τις τεχνολογικες εξελιξεις" εννοω φυσικα τα foldable κτλ.

Στο δευτερο κομματι διευκρινιζω πλεον οτι "οσο για το ONE UI εχει εξαιρετικες κριτικες" εννοω φυσικα σε σχεση με το experience.

H βιαστικη κουταμαρα που εγραψες θα ισχυε μονο αν ειχα γραψει π.χ. Android One UI...αλλα ο ενας Bixbeee, ο αλλος αυτο, φταιω εγω που καθομαι και ασχολουμαι.

Στο κειμενο που σου εκανα quote λες οτι η  Samsung οδηγει τις τεχνολογικες εξελιξεις αρα εχει δικαιωμα να κοστολογει οσο θελει (και μαλιστα περισσοτερο απο την Apple). Αφου τα  foldable ακομα δεν τα εχουμε δει τι κοστολογει ακριβα τοτε;

Και ok στο κειμενο που σου εκανα quote πριν καταλαβα λαθος (ειμαι παιδακι δημοτικου αλλωστε) και δεν συγκρινες ενα UI με ενα OS. Σ'αυτο εδω ομως;

Στις 31/1/2019 στις 1:28 ΜΜ, ScorpioX777 είπε

Αφου θελεις τοσο πολυ απαντηση για πες μου κατα ποσο δικαιολογει το κοστος αναπτυξης του iOS για την Apple πλεον την τιμη της συσκευης , αφου εδω και πολλα χρονια οι developer δουλευουν σε ενα ετοιμο λειτουργικο με καποιες αλλαγες σε καθε εκδοση.

Eπισης το development του ONE UI δεν κοστιζει?

Οποτε ξαναγραφω: 

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα; Την αναπτυξη λειτουργικου με την δημιουργια skin; Ο απλος αναγνωστης του xda μπορει να κανει mod καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν αυτα;

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choulio είπε

Στο κειμενο που σου εκανα quote λες οτι η  Samsung οδηγει τις τεχνολογικες εξελιξεις αρα εχει δικαιωμα να κοστολογει οσο θελει (και μαλιστα περισσοτερο απο την Apple). Αφου τα  foldable ακομα δεν τα εχουμε δει τι κοστολογει ακριβα τοτε;

Και ok στο κειμενο που σου εκανα quote πριν καταλαβα λαθος (ειμαι παιδακι δημοτικου αλλωστε) και δεν συγκρινες ενα UI με ενα OS. Σ'αυτο εδω ομως;

Οποτε ξαναγραφω: 

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα; Την αναπτυξη λειτουργικου με την δημιουργια skin; Ο απλος αναγνωστης του xda μπορει να κανει mod καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν αυτα;

Το point μου στο ποστ που αναφερεις ηταν οτι η Apple δουλευει σε ενα ετοιμο λειτουργικο και δεν εχει πλεον την τρελη δουλεια σε καθε εκδοση...και οτι ακομα και ενα UI εχει την δουλεια του(οχι φυσικα οτι ειναι το ιδιο), αλλα καλα εκανες και το επισημανες γιατι ειχα ξεχασει και τα Galaxy Apps.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Το point μου στο ποστ που αναφερεις ηταν οτι η Apple δουλευει σε ενα ετοιμο λειτουργικο και δεν εχει πλεον την τρελη δουλεια σε καθε εκδοση...και οτι ακομα και ενα UI εχει την δουλεια του(οχι φυσικα οτι ειναι το ιδιο), αλλα καλα εκανες και το επισημανες γιατι ειχα ξεχασει και τα Galaxy Apps.
 

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα; Την αναπτυξη λειτουργικου με την δημιουργια skin; Ο απλος αναγνωστης του xda μπορει να κανει mod καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν αυτα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Choulio είπε

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα; Την αναπτυξη λειτουργικου με την δημιουργια skin; Ο απλος αναγνωστης του xda μπορει να κανει mod καταλαβαινεις τι διαφορα εχουν αυτα;

Οτι του φανει του λωλοστεφανη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Οτι του φανει του λωλοστεφανη...

Εμενα η εσενα; Που νομιζεις οτι ενα skin και ενα λειτουργικο ειναι συγκρισιμα πραγματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Choulio είπε

Εμενα η εσενα; Που νομιζεις οτι ενα skin και ενα λειτουργικο ειναι συγκρισιμα πραγματα;

Αυτο το φανταζεται το μυαλουδακι σου...και αν νομιζεις οτι θα συνεχισω να ασχολουμαι με εμμονες εφηβων εισαι βαθια γελασμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...