Προς το περιεχόμενο

[Car audio] Pioneer MVH-S410BT 51€ @ amazon.co.uk [ΤΕΛΟΣ]


Ntinaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/2/2019 στις 11:33 ΜΜ, leros2004 είπε

1.jpg.5ea7813af23497fafe267d7832812409.jpg

Deutsche Post DHL και ο θεός βοηθός.... 

Ενημερωτικά 1η του μήνα ήρθε χαρτάκι, σήμερα αξιώθηκα και το παρέλαβα... Δεν το περίμενα τοσο γρήγορα απο Ντόιτσε πόστ... :)

Μόλις το πέρασα, μια χαρά για τα χρήματα του...  Πάντως ακόμα και σε αυτά έχουν ρίξει τη ποιότητα κατασκευής.... Το Pioneer DEH-P6700MP που αφαίρεσα ειναι 2 φορές καλύτερο ποιοτικά από το συγκεκριμένο. Βέβαια για τα χρήματα που ζητάει δεν μπορείς να πεις κάτι.

Ps: Οδηγίες μόνο στα Ρώσικα :P, ευτυχώς το quick start guide είχε και αγγλικά   

 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με ποια εταιρεία κούριερ το φέρνουν, γιατί εδώ στη Πάτρα δεν πέρασαν ούτε το χαρτί να αφήσουν. Έγραψαν κατευθείαν ότι δε βρέθηκε κανένας.. Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο να πάω να το πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε σήμερα (μια μέρα νωρίτερα από το αναμενόμενο) με Elta Courier. Όλα καλά, η μόνη σαχλαμάρα είναι ότι δεν κρατάει ρυθμίσεις, οπότε αύριο πίσω στον ηλεκτρολόγο για αλλαγή καλωδίων.... Γρήγορη απόκριση, διαβάζει Ελληνικούς χαρακτήρες τόσο στην ατζέντα του κινητού, όσο και στα mp3 tags!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, katsoul είπε

Εμένα ήρθε σήμερα (μια μέρα νωρίτερα από το αναμενόμενο) με Elta Courier. Όλα καλά, η μόνη σαχλαμάρα είναι ότι δεν κρατάει ρυθμίσεις, οπότε αύριο πίσω στον ηλεκτρολόγο για αλλαγή καλωδίων.... Γρήγορη απόκριση, διαβάζει Ελληνικούς χαρακτήρες τόσο στην ατζέντα του κινητού, όσο και στα mp3 tags!!

Αφαιρείται ή είναι μόνιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AzaZyL είπε

Αφαιρείται ή είναι μόνιμο?

έχει αποσπώμενη πρόσοψη 

26 λεπτά πριν, katsoul είπε

Εμένα ήρθε σήμερα (μια μέρα νωρίτερα από το αναμενόμενο) με Elta Courier. Όλα καλά, η μόνη σαχλαμάρα είναι ότι δεν κρατάει ρυθμίσεις, οπότε αύριο πίσω στον ηλεκτρολόγο για αλλαγή καλωδίων.... Γρήγορη απόκριση, διαβάζει Ελληνικούς χαρακτήρες τόσο στην ατζέντα του κινητού, όσο και στα mp3 tags!!

τι εννοείς δεν κρατάει ρυθμίσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Φύσα υπάρχουν 2 καλώδια ένα +12βολτ μόνιμο και ένα (κίτρινο συνήθως) +12βολτ μόνο όταν ανοίξει ο διακόπτης.

Σε πολλά που έχω συναντήσει είναι ανάποδα οι αναμονές με αποτέλεσμα μόλις κλείσει ο διακόπτης να χάνει τα πάντα (το μόνιμο +12 το θέλεις για να διατηρεί τις ρυθμίσεις)

 

Μπορείς και μόνος σου πάντως να αλλάξεις τη θέση των καλωδίων στη φύσα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Ρε παιδιά με ποια εταιρεία κούριερ το φέρνουν, γιατί εδώ στη Πάτρα δεν πέρασαν ούτε το χαρτί να αφήσουν. Έγραψαν κατευθείαν ότι δε βρέθηκε κανένας.. Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο να πάω να το πάρω.

Στην Πάτρα οι υπάλληλοι της ACS είναι "μανουλες" σε αυτό το κομμάτι. Αν είναι αυτοί πάρε τους τηλέφωνο και φώναξε τους.

8 χρόνια μόνο έτσι σε μένα γινόταν δουλειά μέχρι που ξεκίνησαν να με παίρνουν τηλέφωνο (πράγμα που λεν ότι απαγορεύεται για κάποιο λόγο 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Ρε παιδιά με ποια εταιρεία κούριερ το φέρνουν, γιατί εδώ στη Πάτρα δεν πέρασαν ούτε το χαρτί να αφήσουν. Έγραψαν κατευθείαν ότι δε βρέθηκε κανένας.. Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο να πάω να το πάρω.

Σε εμένα πάντως, Χίο, στην αρχή μου ήρθε ένα mail από amazon που έλεγε για αδυναμία παράδοσης πακέτου κτλ. και μετά από καμιά ώρα ήρθε ο διανομέας από τα ΕΛΤΑ courier και μου το έφερε.

Από άλλο άμαζον τα δέματα συνήθως μου έρχονται με speedex αν θυμάμαι καλά. Πρώτη φορά νομίζω μου έρχεται νομίζω με ελτα. Βέβαια ήταν η πρώτη μου παραγγελία από uk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, cdrov είπε

Στη Φύσα υπάρχουν 2 καλώδια ένα +12βολτ μόνιμο και ένα (κίτρινο συνήθως) +12βολτ μόνο όταν ανοίξει ο διακόπτης.

Σε πολλά που έχω συναντήσει είναι ανάποδα οι αναμονές με αποτέλεσμα μόλις κλείσει ο διακόπτης να χάνει τα πάντα (το μόνιμο +12 το θέλεις για να διατηρεί τις ρυθμίσεις)

Μπορείς και μόνος σου πάντως να αλλάξεις τη θέση των καλωδίων στη φύσα

Τελικά το έκανα εγώ. Νόμιζα ότι τα καλώδια ήταν κολλημένα στη φύσα, αλλά τελικά είχαν προβλέψει για την αλλαγή, αν χρειαστεί... Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι το μηχάνημα συνεργάζεται άψογα με ένα ενσύρματο χειριστήριο της Sony, που το δούλευα με τα προηγούμενα Sony που είχα τα τελευταία 15-16 χρόνια. Μου το είχαν πει ότι συνεργάζονται, αλλά δεν το είχα πιστέψει. Έλα όμως που είναι έτσι!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2019 στις 4:32 ΜΜ, leros2004 είπε

.... Το Pioneer DEH-P6700MP που αφαίρεσα ειναι 2 φορές καλύτερο ποιοτικά από το συγκεκριμένο. Βέβαια για τα χρήματα που ζητάει δεν μπορείς να πεις κάτι.

 

Το Pioneer DEH-P6700MP έχω κι εγώ, κόστιζε βέβαια τα υπερδιπλάσια χρήματα στον καιρό του.

Από ήχο πως συγκρίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω!!! Επειδή μου είχε περάσει από το μυαλό ότι το μικρόφωνο που το συνοδεύει θα μπορούσε να είναι ασύρματο, αυτό που παραλάβαμε όλοι ΔΕΝ είναι σωστά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, cdrov είπε

Να ρωτήσω!!! Επειδή μου είχε περάσει από το μυαλό ότι το μικρόφωνο που το συνοδεύει θα μπορούσε να είναι ασύρματο, αυτό που παραλάβαμε όλοι ΔΕΝ είναι σωστά???

εχει 3 μετρα καλωδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...