Προς το περιεχόμενο

The Umbrella Academy (Netflix, 2019)


star12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Βγήκε χθες η τρίτη σεζόν και είδα τα τρία πρώτα επεισόδια.

Θα περιμένω βέβαια να την ολοκληρώσω  αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρνητικές.  Αρες μάρες σενάριο και υποτονικές ερμηνείες. 

Για να δούμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το τελείωσα.
Μου φάνηκε αρκετά σάπια η σεζόν αυτή σε σχέση με τις άλλες.

Αν δεν βαριόμουν τόσο αυτές τις μέρες, δεν νομίζω πως θα έβλεπα όλα τα επεισόδια τόσο γρήγορα :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει στα μισά, να πω την αλήθεια  το μόνο που με κρατάει είναι το στυλ, το soundtrack και η Genesis Rodriguez. Σε τέτοιες σειρές τα video speed controller extensions είναι θαυματουργά.

Όχι ότι θα θυμάμαι και τίποτα όταν την τελειώσω, καλά καλά δε θυμόμουν τι ειχε γινει στην προηγούμενη σεζόν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν με χαλασε συνολικά, ειχε ενα αισχρο επεισόδιο filler που οκ, καμια λογική, αλλά νομίζω βλεπόταν. Συγκριτικά με την 2η σεζον ομως, καπου το έχασαν νομιζω.

Παρεμπιπτόντως μπορει καποιος να μου εξηγήσει την post credit scene του τελευταίου επεισοδίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/6/2022 στις 10:50 ΜΜ, stormrain είπε

Δεν με χαλασε συνολικά, ειχε ενα αισχρο επεισόδιο filler που οκ, καμια λογική, αλλά νομίζω βλεπόταν. Συγκριτικά με την 2η σεζον ομως, καπου το έχασαν νομιζω.

Παρεμπιπτόντως μπορει καποιος να μου εξηγήσει την post credit scene του τελευταίου επεισοδίου?

Spoiler

Θα υποθέσω ότι έδειξε ότι ο original Ben -ή έστω κάποιος Ben διαφορετικός από τον Sparrow Ben- ζει σε αυτό το universe/timeline.

Η Μηχανή φαίνεται να επιτρέπει σε κάποιον να αναδημιουργήσει το σύμπαν στα μέτρα του. Τα περισσότερα τα έκανε input ο Hargreeves οπότε έχει εταιρείες παντού και πιθανώς και δύναμη και εξουσία και τη γυναίκα του ζωντανή. Το τελευταίο input ήταν από τη Allison η οποία πήρε πίσω και την Claire και τον Raymond (και ας είχε κάνει την κόρη της με άλλον ενώ ο Raymond κανονικά ζούσε το 1963) και πιθανότατα επανέφερε και τον Ben.

My two cents anyway...

 

 

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, FCastor είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Θα υποθέσω ότι έδειξε ότι ο original Ben -ή έστω κάποιος Ben διαφορετικός από τον Sparrow Ben- ζει σε αυτό το universe/timeline.

Η Μηχανή φαίνεται να επιτρέπει σε κάποιον να αναδημιουργήσει το σύμπαν στα μέτρα του. Τα περισσότερα τα έκανε input ο Hargreeves οπότε έχει εταιρείες παντού και πιθανώς και δύναμη και εξουσία και τη γυναίκα του ζωντανή. Το τελευταίο input ήταν από τη Allison η οποία πήρε πίσω και την Claire και τον Raymond (και ας είχε κάνει την κόρη της με άλλον ενώ ο Raymond κανονικά ζούσε το 1963) και πιθανότατα επανέφερε και τον Ben.

My two cents anyway...

 

 

Μakes sense... μεσα στην ολη παράνοια.

 

Spoiler

Το κομμάτι του Ben στο post credit με προβλημάτισε γιατί μου φάνηκε πως ηταν το ιδιο τραινο με αυτο της σκηνης της μητέρας (?) του

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2022 στις 7:24 ΜΜ, FCastor είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Θα υποθέσω ότι έδειξε ότι ο original Ben -ή έστω κάποιος Ben διαφορετικός από τον Sparrow Ben- ζει σε αυτό το universe/timeline.

Η Μηχανή φαίνεται να επιτρέπει σε κάποιον να αναδημιουργήσει το σύμπαν στα μέτρα του. Τα περισσότερα τα έκανε input ο Hargreeves οπότε έχει εταιρείες παντού και πιθανώς και δύναμη και εξουσία και τη γυναίκα του ζωντανή. Το τελευταίο input ήταν από τη Allison η οποία πήρε πίσω και την Claire και τον Raymond (και ας είχε κάνει την κόρη της με άλλον ενώ ο Raymond κανονικά ζούσε το 1963) και πιθανότατα επανέφερε και τον Ben.

My two cents anyway...

 

 

Fair enough.

Πάμε και για S4 δηλαδή?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...