Προς το περιεχόμενο

Yuzu Emulator


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και εχουμε θεμα για Cemu ειπα να ανοιξω και για Yuzu emulator για switch. Toν παρακολουθω μηνες και περνει καθημερινα updates. Εχει φτασει σε ενα καλο επιπεδο αλλα εχει θεματα με stuttering. Τα fps βρισκονται σε πολυ καλα επιπεδα με 8700K. Eβαλα και pokemon lets go επαιξα λιγο πολυ καλη εμπειρια αλλα εχει καποιο θεμα με τα shaders και τρωει force close ο emulator πανω στο φορτωμα των shaders.

 

Το Mario Odyssey περα απο το stuttering παιζει πολυ καλα στα 50-60fps σε 1440P αναλυση. Εφοσον καποια στιγμη δωσουν στο κοινο shader cache ετοιμο θα δουμε και την εξαλλειψη του stuttering. Θα ανοιξω θεμα και για PS3 emulator μιας και παιζει αερα το RDR στα 60fps.

 

yuzu-2019-02-16-16-39-11-448.png
yuzu-2019-02-16-16-39-42-058.png
yuzu-2019-02-16-16-39-51-780.png
yuzu-2019-02-16-16-40-14-883.png
yuzu-2019-02-16-16-40-55-770.png

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Chaos3X είπε

Mario Kart παίζει φίλε μου;; Πολύ ωραίο θέμα, εγώ ήξερα μόνο για cemu. 

Για αυτο λες ετσι?

https://www.metacritic.com/game/switch/mario-kart-8-deluxe

 

Θα το τεσταρω σημερα και επανερχομαι. Cemu ειναι για το WIIU και ο yuzu για το switch. Dolphin για WII. Xenia για xbox 360 kai RPCS3 για ps3.

Δοκιμασα το mario kart 8 deluxe στο yuzu και δεν τρεχει καθολου. Mario odyssey και pokemon lets go τρεχουν κανονικα. Στο cemu θα παιζει μια χαρα το mario kart 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Mario Kart παίζει φίλε μου;; Πολύ ωραίο θέμα, εγώ ήξερα μόνο για cemu. 

Mario Kart 8 παίζει νερό στον Cemu. Είχε βγει και για τα 2(WiiU/Switch).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δουλέψει cemu και το Mario Kart έτρεχε τέλεια στο μονό αλλά εμένα με ενδιαφέρει κυρίως να παίζω διπλό και εκεί επειδή το WiiU δεν είχε πολύ δύναμη, αν έπαιζες διπλό το παιχνίδι τρέχει στα 30fps και για εμένα είναι unplayable. Όσο και να το έψαξα, όσο και να διάβασα δεν βρήκα λύση γιατί αυτό είναι προβλημα του παιχνιδιού, είχε γραφτεί με αυτό τον τρόπο και όχι του cemu. 

Γι αυτό περιμένω να βγεί ένας emulator για το Switch ώστε να παίζει το διπλό νερό τουλάχιστον 60fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Έχω δουλέψει cemu και το Mario Kart έτρεχε τέλεια στο μονό αλλά εμένα με ενδιαφέρει κυρίως να παίζω διπλό και εκεί επειδή το WiiU δεν είχε πολύ δύναμη, αν έπαιζες διπλό το παιχνίδι τρέχει στα 30fps και για εμένα είναι unplayable. Όσο και να το έψαξα, όσο και να διάβασα δεν βρήκα λύση γιατί αυτό είναι προβλημα του παιχνιδιού, είχε γραφτεί με αυτό τον τρόπο και όχι του cemu. 

Γι αυτό περιμένω να βγεί ένας emulator για το Switch ώστε να παίζει το διπλό νερό τουλάχιστον 60fps.

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες

 

 

 

ψαξου με τις ρυθμισεις στο cemu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 hours ago, Chaos3X said:

Mario Kart παίζει φίλε μου;; Πολύ ωραίο θέμα, εγώ ήξερα μόνο για cemu. 

Παίξε το 8 στο Cemu. Ενδιαφέρον ότι έχουμε playable emulator μόλις 2 χρόνια από την άφιξη του switch. Πιστεύω ότι "όλως τυχαίως" μόλις πεθάνει εμπορικά το switch, τότε θα πάρει τα πάνω του. Σε μερικά χρόνια δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Παίξε το 8 στο Cemu. Ενδιαφέρον ότι έχουμε playable emulator μόλις 2 χρόνια από την άφιξη του switch. Πιστεύω ότι "όλως τυχαίως" μόλις πεθάνει εμπορικά το switch, τότε θα πάρει τα πάνω του. Σε μερικά χρόνια δηλαδή.

Παίζει μεγάλο ρόλο το ότι τα Nintendo consoles είναι χαμηλής "δύναμης" και άρα είμαι πιο εύκολο να έχεις αποδοτικά emulators από ότι τα ps4/Xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, xavier είπε

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες

ψαξου με τις ρυθμισεις στο cemu

Έχω ψάξει τα πάντα. Δεν υπάρχει κάτι δυστυχώς. Είναι θέμα παιχνιδιού και όχι cemu όπως είπα και πριν. 

Αν ψάξεις στο Google Why low fps on Mario Kart multilayer cemu θα καταλάβεις. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, GeorgeMan said:

Παίξε το 8 στο Cemu. Ενδιαφέρον ότι έχουμε playable emulator μόλις 2 χρόνια από την άφιξη του switch. Πιστεύω ότι "όλως τυχαίως" μόλις πεθάνει εμπορικά το switch, τότε θα πάρει τα πάνω του. Σε μερικά χρόνια δηλαδή.

 

Θα πάρει το πάνω του ο emulator ή το Switch? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, NickTG said:

Θα πάρει το πάνω του ο emulator ή το Switch? 

Το θέμα για τον emulator δεν είναι? 🤔 Πώς θα μπορούσε να πάρει τα πάνω του το switch μόλις πεθάνει εμπορικά το... switch? 🤣

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, GeorgeMan said:

Το θέμα για τον emulator δεν είναι? 🤔 Πώς θα μπορούσε να πάρει τα πάνω του το switch μόλις πεθάνει εμπορικά το... switch? 🤣

 

Εύκολα. Θα μπορούσε να πάρει τα πάνω του μέσω του emulation. 

Για αυτό και ρώτησα. Έτσι όπως το διάβασα μου έκανε εντύπωση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...