Προς το περιεχόμενο

Με τιμή από €449, το Xiaomi Mi 9 προσγειώνεται στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Istros είπε

Συγνώμη που είπα ότι έχεις s6 edge και σε εθιξα.Το διορθώνω S7 edge με σπασμένη οθόνη και το παίζεις premium

Οχι ρε πας καλα εγω ειμαι κατηγορια κοροιδου.

Που  λεφτα για chinaomi και χουνται ο ορισμος του premium user😂😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, mpermpatis είπε

Είναι κάτι σαν το 4Κ και το 8Κ. Χαχαχαχαχχαχαχχα

Χαχαχα...ναι...για το 5G μαζευουν πρωτα χρηστες...και μετα θα δωσουν το δικτυο...αλλα πρωτα παιδια απο τα Τρίκαλα...εκει θα γινει το πρωτο δίκτυο 5G για αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fg9000 είπε

Οι σωστές βίδες και ο σωστός μηχανικός σχεδιασμός - υλοποίηση προβλέπει ανθεκτικότερη κατασκευή και συσκευή.

Αν αμφιβάλεις σε αυτό έχουν πέσει αεροπλάνα από την μηχανική καταπόντιση σε βίδες.

το 4 ψάχτο λίγο καλύτερα, για το 8 δίνουν εκατομμύρια κάθε χρόνο

Οπότε αν είναι να δώσεις 450 Ε για κινητό καλύτερα να πάρεις το note 8 που είναι δοκιμασμένο 2 χρόνια παρά να παρακαλάς για updates την xiaomara.

Το ότι κάποιος έχει δυνατότητα να δίνει 500 ευρω για low midrange συσκευή δεν τον κάνει και έξυπνο. Αν κόστιζε 150 (γιατί τόσο αξίζει), τότε το συζητούσαμε.

Παρεπιπτωντος στην κάθε samy πληρώνεις για την ιδέα και την υλοποίηση

.πχ δεν κάτσανε να διαβάσουν την ιδέα του Μιτσου στο insomnia για το foldable κινητό στην samy . Δωσαν ένα τσουβάλι λεφτά για δοκιμές, τεχνολογία, κατασκευαστικό εξοπλισμό κτλ.

Αντιθετα με την κάθε κινέζικη εταιρία πχ xiaomi....

έχουν ένα σχέδιο κινητού, αλλάζουν το configuration, παραγγέλνουν πλαστικά από την τσιν τσιν κακά corp και κάθε μήνα βγάζουν νέο κινητό.

Καναμε όμοιες την φιατ, την πορσε, την φεραρι και την μπουκατι.

 

Οι βλακείες που αραδιάζεις εσύ και πολλοί άλλοι σε αυτό το θέμα έχουν ξεπεράσει κάθε προηγούμενο. Όταν λέμε βλακείες εννοούμε πολύ χοντρές ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Θα μπορούσα να γράψω παραγράφους αλλά θα σας αφήσω να συνεχίσετε το σόου. Το επίπεδο του λόγου και των επιχειρημάτων σας είναι εφάμιλλο με ρεπορτάζ του ΣΚΑΪ. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TzortzisJosh είπε

 Όμως, εγώ είμαι ΦΑΝΜΠΟΙ που πήρα το iPhone 7 πριν 2 χρόνια και απ'ότι βλέπω θα μου βγάλει άνετα άλλον 1-1,5 χρόνο πλήρης απόκρισης και λειτουργικότητας. Μην μιλήσω για τα 6S Plus που εάν τα συγκρίνεις σήμερα με τα αντίστοιχα Android κινητά της ίδιας χρονολογίας, η διαφορά θα είναι χαοτική.

 

Θα σου πω εγώ για το 6S Plus φίλε μου. Το έχω αγρατζούνιστο με αλλαγή μαπαταρίας από επίσημο service provider της Apple τον Σεπτέμβριο.

Θέλει φόρτισμα κάθε 10 ώρες χαλαρά (μετά το iOS 12, και σεταρισμένο άψογα για να μη τρέχουν π@π@ριες στο background) και μόνο αυτό φτάνει για να μου έρχεται να το πετάξω στον τοίχο τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα.

Θα αντικατασταθεί όπου να 'ναι και μάλλον από Xiaomi (αν σταματήσει να βγάζει καινούργια μοντέλα σαν να είναι κουλούρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, KostasKaterini1 είπε

Και εγω συμφωνω μαζι σου για την μπαταρια αλλα και ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜίΑ sd card slot??? Να ειναι ενα ολοκληρομενο flagship killer με τα ουλα του! Με λιγα λογια TERMINATOR! (Περιμενα να το βαλουν στο mi9...αλλα μπαα)

Που είναι καλέ το flagship Killer??

Οθόνη έχει χειρότερη και από κινητά 2 ετών ( έχει λίγα ppi)

Μπαταρία μέτρια

Δεν έχει σταθεροποιητή η κάμερα

Ο φακός είναι αγνώστου πατρός και προελεύσεως

και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι κοστίζει 450Ε όσο κοστίζεί τώρα καινούργιο το note 8 που δεν

έχει τα παραπάνω μειονεκτήματα και είναι flagship

To mi9 το λες απλά low mid range συσκευή, άντε να κοντράρει το A6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fg9000 είπε

 

Οπότε αν είναι να δώσεις 450 Ε για κινητό καλύτερα να πάρεις το note 8 που είναι δοκιμασμένο 2 χρόνια παρά να παρακαλάς για updates την xiaomara.

 

σε τι έκδοση android είναι το note? γιατί το δικό μου τσιαόμι  του 200αρικου είναι σε pie με february '19 security patch

 

το note πού είναι; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aeljim είπε

Οι βλακείες που αραδιάζεις εσύ και πολλοί άλλοι σε αυτό το θέμα έχουν ξεπεράσει κάθε προηγούμενο. Όταν λέμε βλακείες εννοούμε πολύ χοντρές ΒΛΑΚΕΙΕΣ. Θα μπορούσα να γράψω παραγράφους αλλά θα σας αφήσω να συνεχίσετε το σόου. Το επίπεδο του λόγου και των επιχειρημάτων σας είναι εφάμιλλο με ρεπορτάζ του ΣΚΑΪ. 

και εσένα το πρόβλημα πού είναι;  θα σου μείνει το στοκ στο μαγαζί με τα ξιαομι απούλητο ή σου χαλάμε την διαφήμιση;

Τεχνολογικό φορουμ είμαστε, αν έχεις επιχειρήματα το ότι το mi9 δεν είναι low mid range συσκευή γραφτά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, fg9000 είπε

Που είναι καλέ το flagship Killer??

Οθόνη έχει χειρότερη και από κινητά 2 ετών ( έχει λίγα ppi)

Μπαταρία μέτρια

Δεν έχει σταθεροποιητή η κάμερα

Ο φακός είναι αγνώστου πατρός και προελεύσεως

και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι κοστίζει 450Ε όσο κοστίζεί τώρα καινούργιο το note 8 που δεν

έχει τα παραπάνω μειονεκτήματα και είναι flagship

To mi9 το λες απλά low mid range συσκευή, άντε να κοντράρει το A6

Μα φοραει snapdragon 855, ολα αυτα που γραφεις ειναι αδιαφορα και δεν χρειαζονται😛

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αγορα smartphone εχει ωριμασει τοσο πολυ που στην κυριολεξια απο 100 ευρω και πανω βρισκεις αξιολογες συσκευες για ολες τις τσεπες.Αυτο φαινεται στο οτι οι εταιριες ψαχνουν να βρουν το επομενο gimmick για να πουλησουν το νεο μοντελο ειτε ειναι notch,ειτε foldable,ειτε 5 καμερες κτλπ Ειμαστε τυχεροι που καθομαστε να μαλωνουμε για κινεζικα flagship του 500αρικου και φτανουμε στις λεπτομερειες(αν ειναι αδιαβροχο πχ) αν μας κανει η οχι.Παντα τετοια.

Επεξ/σία από greengr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Μα φοραει snapdragon 855, ολα αυτα που φραφεις ειναι αδιαφορα και δεν χρειαζονται😛

Αμα το ήξερα για τον 855...

θα φόραγα τα σώβρακα στο κεφάλι και θα κατέβαινα μαζί με τους υπόλοιπους νταουλίεριδες να πανηγυρίζαμε παρέα στο Συνταγμα για το mi9 🤠🕺🕺💥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KostasKaterini1 είπε

Και εγω συμφωνω μαζι σου για την μπαταρια αλλα και ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΜίΑ sd card slot??? Να ειναι ενα ολοκληρομενο flagship killer με τα ουλα του! Με λιγα λογια TERMINATOR! (Περιμενα να το βαλουν στο mi9...αλλα μπαα)

Γιατι στην ουσια το Mi9 ειναι ενα Mi8s ,αντιστοιχο του Mi mix 2s περυσι.

Κοινως εχει νεωτερο επεξεργαστη και καμερα,στο ιδιο καλουπι του mi8.

Σκεψου μονο οτι το Mi9 ανακοινωθηκε και κυκλοφορει περιπου 7-8μηνες απο τοτε που βγηκε το Mi8.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, archer100 είπε

Απο αποψη ακτινοβολιας ειναι καλα τα Xiaomi?

Το προηγουμενο μοντελο Mi 8 παιζει στα 0.701 στο κεφαλι που αυτο μετραει για μενα και 1.66 στο σωμα. 

11 ώρες πριν, margaritagr είπε

500 απο 550 έχει το mi 8 αυτή τη στιγμη. (Πάντα για τιμές αντιπροσωπείας).

Οποτε, όπως έγραψα και στο αλλο τοπικ, εύκολα το φέρνουν στα 600. 

Εκει σε λιγο θα παίζει το s9+ με το one ui. Εεεε τωρα... δε νομίζω να γίνει σύγκριση και των δυο ui

Απο infoquest ναι τοσο εχει. Εχει ενα τετραμηνο που το πηραμε απο Ελλαδα απο skroutz το 128gb βγηκε 320 ευρω χωρις ΦΠΑ με εγγυηση κανονικα. 410 μειον φπα. Περνει καθε μηνα τακτικα updates με 300 εφαρμογες μεσα και τρεχει σαν να μην συμβαινει τιποτα. Οτι πιο γρηγορο εχω δουλεψει σε κινητο μαζι με oneplus 6 απιστευτη οθονη και τα gestures μοναδικα. Μονο μειον οτι δεν περνει sd αλλα τα 128gb ειναι οκ για το 99% του κοσμου.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...