Προς το περιεχόμενο

Με τιμή από €449, το Xiaomi Mi 9 προσγειώνεται στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Questioner είπε

Τι χέιτ είναι αυτό παίδες; Κάποιος λόγος θα υπάρχει για το year over year +21,2%

U8xkKKp.png

Χαλαρώστε και απολαύστε το από την υπερτιμημένες ναυαρχίδες σας.

ΥΓ Για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω Xiaomi

Λίγοι το καταλαβαίνουν αυτό φίλε.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Gearbest, bangood η Ελλάδα για να σου δώσει τα 2 χρόνια σου πετάει και ενα 200αρι+

Έτσι νομίζω και εγώ . Αλλά στα 600€ θα προτιμήσω 1+ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Pwpwpw said:

Οποτε συνοψιζοντας

-Οι τιμε sar ειναι ψευτικες-μαγειρεμενες

-Το χαμηλοτερο ppi (σε σχεση με τα αντιχτοιχα επωνυμα flagships, αυτα ντε που αγοραζουν τα κοροιδα) σε  συσκευες chinaomi θεωρειτε φιτιουρ μιας και  σου εξοικονομει και μπαταρια

-Η αδιαβροχοποιηση ειναι αχρηστη, τωρα αν σου πεσει νερο πανω ας προσεχες αλλα μπορει και να μην παθει τιποτα, επισης οι φωτο σε πισινες ειναι αχρηστες μην βγαζεις

-Το στερεοφωνικο ηχειο τι το θες αδερφε κινητο ειναι οχι home cinema

-H χαμηλη χωρητικοτητα μπαταριας, τι την θες μεγαλυτερη παμε καλα

-Σταθεροποιητη στα βιντεο? Να κοψεις τους καφεδες να μην τρεμουν τα χερακια σου

-το μονο που μετραει σε μια συσκευη ειναι να φοραει το τελευταιο soc της snapdragon, αυτοματα γινετε flagship Killer δεν παει να μην εχει τιποτα αλλο πανω😂

19 σελιδες δεν βαρεθηκες να γραφεις και να γινεσαι ρεζιλι σε ολο το φορουμ με τα λεγομενα σου; Δεν εχεις ιδεα απο κινητα φιλε μου. Μονο αν εισαι συνεργατης της samsung εξηγουνται τα ποστς σου. Η samsung σε λιγο καιρο ετσι οπως παει θα ειναι εκτος 5αδας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, veider είπε

Πολυ σωστα τα λες , να αρχιζει να σκαβει ταφους γιατι θα χρειαστουν σε πολυ κοσμο με τοσο SAR  που εχει

Δεν μας νοιάζει το SAR γιατί είναι εντός ορίων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

19 σελιδες δεν βαρεθηκες να γραφεις και να γινεσαι ρεζιλι σε ολο το φορουμ με τα λεγομενα σου; Δεν εχεις ιδεα απο κινητα φιλε μου. Μονο αν εισαι συνεργατης της samsung εξηγουνται τα ποστς σου. Η samsung σε λιγο καιρο ετσι οπως παει θα ειναι εκτος 5αδας.

Δεν ειναι δικα μου λεγομενα τα απο πανω.

Αλλοι βγαζουν αχρηστα τα παραπανω.

Εχεις δικαιο τι ιδεα να χω, ιδεα εχουν μονο οι premium xiaomi users.

Ο αλλος με ειπε μετοχο της apple τωρα εγινα και επισημος συνεργατης της samsung😂

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Δεν ειναι δικα μου λεγομενα τα απο πανω.

Αλλοι βγαζουν αχρηστα τα παραπανω.

Εχεις δικαιο τι ιδεα να χω, ιδεα εχουν μονο οι premium xiaomi users.

Ο αλλος με ειπε μετοχο της apple τωρα εγινα και επισημος συνεργατης της samsung😂

εφοσον γραφεις ανακριβιες και προσωπικες σου αποψεις και εχεις μεινει τουλαχιστον 5 χρονια πισω και μιλας σαν 70αρη συνταξιουχο με παρωχημενες αποψεις και αντιληψεις κατοχικου συνδρομου καλα κανουν και σου προσαπτουν χαρακτηρισμους και διαφορα αλλα.

παρακληση προς ολους  αν δε γνωριζετε πραγματα και η γνωση σας φτανει μεχρι βιντεακι youtube τοτε μην ειστε σιγουροι για τα λεγομενα σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, dancer είπε

εφοσον γραφεις ανακριβιες και προσωπικες σου αποψεις και εχεις μεινει τουλαχιστον 5 χρονια πισω και μιλας σαν 70αρη συνταξιουχο με παρωχημενες αποψεις και αντιληψεις κατοχικου συνδρομου καλα κανουν και σου προσαπτουν χαρακτηρισμους και διαφορα αλλα.

παρακληση προς ολους  αν δε γνωριζετε πραγματα και η γνωση σας φτανει μεχρι βιντεακι youtube τοτε μην ειστε σιγουροι για τα λεγομενα σας.

Mαλιστα σοφε και φωτεινε παντογνωστη, εσυ λοιπον με τις απειρες γνωσεις δειξε μας το φως το αληθινο κυριε γκουρου της τεχνολογιας.

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Mαλιστα σοφε και φωτεινε παντογνωστη, εσυ λοιπον με τις απειρες γνωσεις δειξε μας το φως το αληθινο κυριε γκουρου της τεχνολογιας.

Τι κινητό χρησιμοποιείς ω ρε Pwpwpw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου είναι η επόμενή μου συσκευή.

Γλυκοκοίταζα καιρό τώρα το mi 8 αλλά πάντα με χάλαγε η notchάρα και η έλλειψη wireless charging.

Τώρα καθόμαστε στα αυγουλάκια μας για κανα 2μηνο να δείξει (αν έχει) παιδικές ασθένειες, να δούμε reviews κτλ και να πέσει λίγο και η τιμούλα.. :-) 

Επεξ/σία από Redragon7
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Λίγοι το καταλαβαίνουν αυτό φίλε.. 

 

54 λεπτά πριν, dancer είπε

εφοσον γραφεις ανακριβιες και προσωπικες σου αποψεις και εχεις μεινει τουλαχιστον 5 χρονια πισω και μιλας σαν 70αρη συνταξιουχο με παρωχημενες αποψεις και αντιληψεις κατοχικου συνδρομου καλα κανουν και σου προσαπτουν χαρακτηρισμους και διαφορα αλλα.

παρακληση προς ολους  αν δε γνωριζετε πραγματα και η γνωση σας φτανει μεχρι βιντεακι youtube τοτε μην ειστε σιγουροι για τα λεγομενα σας.

ακουγεσαι πραγματικα σοφος...  μπραβο για το βαθος της σκεψης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

                                           Screenshot_1.jpg.2ae0820302f3228ddc8dfaee488cca56.jpg

 

Screenshot_11.jpg.74e72e8bcb16a950c3e663989fa79923.jpg

Screenshot_10.jpg.05bf3853001fdd983a3aae54cc43d6af.jpg

Screenshot_9.jpg.aeed6967ce248203598e3b5fd9778197.jpg

 

 Screenshot_8.jpg.0170a0b71d9b1e14c2bb8d6f1cb4fa2e.jpg

 

                     Screenshot_7.jpg.3ec21066196a47eb3b6de795fcb22b8c.jpg

 

Screenshot_6.jpg.ee13a58d7219506de2aba2069bf5885e.jpg

                    Screenshot_5.jpg.3dd690d8370fa92da316e11655d63b75.jpg

 

Screenshot_4.jpg.c738192b87d3d4a7e0e29b6c5dacab71.jpg

Screenshot_2.jpg.8456f987d5b8d0d385f655e16bc101c7.jpg

Σαν υποκειμενικά κριτήρια θα προσθέσω το design, την θήκη clear view τα 2 χρόνια 100gb onedrive cloud δώρο που είχα με S7 και S8 και τις εφαρμογές office. Χρησιμοποιώ επίσης την bixby για κλήσεις όταν οδηγώ, για υπενθυμίσεις και ξυπνητήρι. Επίσης έχω και άλλες ηλεκτρονικές συσκευές που υποστηρίζουν το smart things.

Το IR θα το ήθελα αλλά πχ QC4 τι να το κάνω όταν έχω μεγαλύτερη μπαταρία, qc2 στο αμάξι και στο powerbank;
Το S10 είναι αντικειμενικά καλύτερη συσκευή, φυσικά για όλους μας υπάρχουν διαφορετικά κριτήρια αγοράς.

Όποιος έχει αυστηρά περιορισμένο budget προφανώς δεν έχει νόημα να κάνει την οποιαδήποτε σύγκριση.
Από εκεί και πέρα λίγοι θα δώσουν 500€+ για το S10+ day1.
Εγώ θα περιμένω να πέσει η διαφορά στα 200-300€ χωρίς και πάλι να είναι value. Το premium το πληρώνεις καλώς η κακώς.
 

 

 

 

Screenshot_2.jpg

Επεξ/σία από spyraldo10
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spyraldo10 είπε

                                           Screenshot_1.jpg.2ae0820302f3228ddc8dfaee488cca56.jpg

Screenshot_11.jpg.74e72e8bcb16a950c3e663989fa79923.jpgScreenshot_10.jpg.05bf3853001fdd983a3aae54cc43d6af.jpgScreenshot_9.jpg.aeed6967ce248203598e3b5fd9778197.jpg

 Screenshot_8.jpg.0170a0b71d9b1e14c2bb8d6f1cb4fa2e.jpg

                     Screenshot_7.jpg.3ec21066196a47eb3b6de795fcb22b8c.jpg

Screenshot_6.jpg.ee13a58d7219506de2aba2069bf5885e.jpg

                    Screenshot_5.jpg.3dd690d8370fa92da316e11655d63b75.jpg

Screenshot_4.jpg.c738192b87d3d4a7e0e29b6c5dacab71.jpg

Screenshot_2.jpg.8456f987d5b8d0d385f655e16bc101c7.jpg

Screenshot_2.jpg

Σαν υποκειμενικά κριτήρια θα προσθέσω το design, την θήκη clear view τα 2 χρόνια 100gb onedrive cloud δώρο που είχα με S7 και S8 και τις εφαρμογές office. Χρησιμοποιώ επίσης την bixby για κλήσεις όταν οδηγώ, για υπενθυμίσεις και ξυπνητήρι. Επίσης έχω και άλλες ηλεκτρονικές συσκευές που υποστηρίζουν το smart things.

Το IR θα το ήθελα αλλά πχ QC4 τι να το κάνω όταν έχω μεγαλύτερη μπαταρία, qc2 στο αμάξι και στο powerbank;
Το S10 είναι αντικειμενικά καλύτερη συσκευή, φυσικά για όλους μας υπάρχουν διαφορετικά κριτήρια αγοράς.

Όποιος έχει αυστηρά περιορισμένο budget προφανώς δεν έχει νόημα να κάνει την οποιαδήποτε σύγκριση.
Από εκεί και πέρα λίγοι θα δώσουν 500€+ για το S10+ day1.
Εγώ θα περιμένω να πέσει η διαφορά στα 200-300€ χωρίς και πάλι να είναι value. Το premium το πληρώνεις καλώς η κακώς.
 

οχι φιλε μου ολα αυτα που σημείωσες δεν εχουν σημασια! σημασια εχει να ειναι xiaomi και να εχει 500 ευρω. αυτα που μας λες ειναι  ακατανοητα για την κοινοτητα των κινεζοφιλων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο το ότι ένα θέμα σαν κι αυτό έφτασε τις 20 σελίδες, με καβγάδες και τσαμπουκάδες. 

Είναι ποτέ δυνατόν να συμφωνήσουν όλοι εφόσον δεν έχουν το ίδιο πορτοφόλι; 

Άλλος διαθέτει 450, άλλος χαλαλίζει τα +500 ή 600 κι άλλος παίρνει smartphone των 100 με το ζόρι(ενώ δεν έχει στο σπίτι φρέσκο φαΐ κάθε μέρα) γιατί θέλει κι αυτός ο κακομοίρης να δει πώς είναι αυτά τα κινητά παντούφλες με τις πολλές τις κάμερες που μπορεί να παρακολουθεί και το FB.Προς τι οι συγκρίσεις; Σαφώς και κάτι παραπάνω θα χουν τα ακριβότερα σε σχέση με τα πιο φθηνά. Αν το αξίζουν;Το ξέρουν όσοι τα χουν. 

Προς τι τέτοια ένταση; 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι όσο τσακώνεστε εδώ μέσα ΟΛΕΣ οι εταιρείες που αναφέρθηκαν παραπάνω, από την φθηνότερη ως την ακριβότερη, μετράνε εκατομμύρια. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Theofi είπε

οχι φιλε μου ολα αυτα που σημείωσες δεν εχουν σημασια! σημασια εχει να ειναι xiaomi και να εχει 500 ευρω. αυτα που μας λες ειναι  ακατανοητα για την κοινοτητα των κινεζοφιλων 

ας βγουμε λοιπον αυριο στο δρομο να κανουμε μια ερευνα να δουμε με βαση ποια κριτηρια αγοραζει καποιος s10+/ iphone xs αμα τα εχει ξερει αυτα που εχει με κοκκινο εγω θα σου κανω δωρο ενα s10+.  ειτε λιγο ειτε πολυ ολα τα κινητα φταιχνονται κινα επομενως μεινε να λες οτι παραγονται κορεα τα samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dancer είπε

ας βγουμε λοιπον αυριο στο δρομο να κανουμε μια ερευνα να δουμε με βαση ποια κριτηρια αγοραζει καποιος s10+/ iphone xs αμα τα εχει ξερει αυτα που εχει με κοκκινο εγω θα σου κανω δωρο ενα s10+.  ειτε λιγο ειτε πολυ ολα τα κινητα φταιχνονται κινα επομενως μεινε να λες οτι παραγονται κορεα τα samsung

δεν θυμαμαι το θεμα να ηταν η χωρα παραγωγης...και ναι ας βγουμε ξω να κανουμε γκαλοπ να δουμε τι εχει να πει ο λαος. ο ιδιος λαος που εβγαλε συριζα για να μας σωσει.

φιλε καλα κανεις και απολαμβανεις  τισ κινεζιες σου  εφοσον δεν μπορεις για κατι παραπανω αλλα μην προσπαθουμε να δουμε την γατα για λιονταρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...