Προς το περιεχόμενο

Πλαστικό χρήμα και ανεπιθύμητες, ανέπαφες συναλλαγές!


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Κάνουν αντιγραφή του κώδικα σε νέα κάρτα και τραβάνε τα λευτα....δεν κουβαλάνε pos  αλλά scanner!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, bilya είπε

πρώτον είμαι άντρας.

δεύτερον βρεθεί δεν βρεθεί απο την τράπεζα δεν με αφορά, δεν ειναι δουλειά μου. Σε μενα θα μου επιστραφεί όλο το ποσό οτι κ να γίνει.

*Δλδ κάποιος θα εχει γνώση να κρύψει τα ιχνη του με kryptos, νησιά Καϋμάν whatever αλλά θα βγει να κλέβει στο μετρό 25αρια. Οκ οτι πεις.

** Δεν αναφέρω καν οτι τα pos λειτουργούν με IBAN

Μόνο και μόνο που μου έδειξες ο,τι πιστεύεις πως υπάρχει άνθρωπος που είναι ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ που να κουβαλάει κάτι ογκώδες στον δρόμο λέει πολλά για σένα… Όπως είπε και ο παραπάνω χρήστης υπάρχουν ειδικά Scanners (ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ POS) πάρα πολύ μικρά… Επίσης, ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτός που θα βγει στον δρόμο ΔΕΝ είναι ο εγκέφαλος αλλά ένα τσιράκι… Το οποίο ανάλογα με το πόσα χρήματα θα καταφέρει να αποσπάσει επιτυχώς σε μια μέρα θα πληρωθεί με ποσοστά Η σαν υπάλληλος… Ειλικρινά μαν… Το γεγονός οτι στην Ελλάδα είμαστε μια χώρα που είναι τόσο τεχνολογικά πίσω με στεναχωρεί και με σοκάρει ταυτόχρονα...

Υ.Γ.: Ό,τι σου λέω είναι τέρμα ψαγμένο … Μην μπείς στον κόπο να το αμφισβητήσεις … 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LionRulesGR είπε

Μόνο και μόνο που μου έδειξες ο,τι πιστεύεις πως υπάρχει άνθρωπος που είναι ΤΟΣΟ ΧΑΖΟΣ που να κουβαλάει κάτι ογκώδες στον δρόμο λέει πολλά για σένα… Όπως είπε και ο παραπάνω χρήστης υπάρχουν ειδικά Scanners (ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ POS) πάρα πολύ μικρά… Επίσης, ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτός που θα βγει στον δρόμο ΔΕΝ είναι ο εγκέφαλος αλλά ένα τσιράκι… Το οποίο ανάλογα με το πόσα χρήματα θα καταφέρει να αποσπάσει επιτυχώς σε μια μέρα θα πληρωθεί με ποσοστά Η σαν υπάλληλος… Ειλικρινά μαν… Το γεγονός οτι στην Ελλάδα είμαστε μια χώρα που είναι τόσο τεχνολογικά πίσω με στεναχωρεί και με σοκάρει ταυτόχρονα...

Υ.Γ.: Ό,τι σου λέω είναι τέρμα ψαγμένο … Μην μπείς στον κόπο να το αμφισβητήσεις … 

πρώτον δεν το πιστεύω εγώ. Εγω εδω κ σελίδες λέω οτι είναι χαζό κάποιος να βγει με POS κ χρεώνει κάρτες.

Αλλά είσαι τοσο ψαγμενος που βαριέσαι να διαβάσεις 5 σελίδες νημα. 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ΜΗ συνωμοσιολογος θελει ας μου στειλει πμ να του πω συγκεκριμενο πολυκαταστημα στο οποιο εχει πιαστει 

 τυπος στις καμερες ασφαλειας κ τον τσιμπησαν με σκανερ να κανει αυτη την δουλεια...

Κ το εμαθα τυχαια επειδη εχασα τη καρτα μου εκει η οποια δεν ειναι ανεπαφη  

κ μου εξηγησε ο υπευθυνος τι ειχε παιχτει...

δεν αναφερω το καταστημα για λογους διαφημισης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, cwn13 είπε

Οποιος ΜΗ συνωμοσιολογος θελει ας μου στειλει πμ να του πω συγκεκριμενο πολυκαταστημα στο οποιο εχει πιαστει 

 τυπος στις καμερες ασφαλειας κ τον τσιμπησαν με σκανερ να κανει αυτη την δουλεια...

Κ το εμαθα τυχαια επειδη εχασα τη καρτα μου εκει η οποια δεν ειναι ανεπαφη  

κ μου εξηγησε ο υπευθυνος τι ειχε παιχτει...

δεν αναφερω το καταστημα για λογους διαφημισης!

το θέμα είναι έστω οτι εχει rifd scanner μεγάλης εμβέλειας οπου θα διαβάσει από κάρτες τραπέζης μέχρι pass για πόρτες τι έγινε??

Χωρις το CVV δεν μπορεί η κάρτα να χρησιμοποιηθεί πουθενά. Δεν βάζω καν τον παράγοντα όπου πολλές τράπεζες πλέον έχουν ερώτηση ασφαλείας την ημ. γέννησης.  

Εδώ τα βάζεις ολα σωστά κ πολλές φορές η τράπεζα σου ακυρώνει την συναλλαγή μεχρι να επιβεβαιώσει οτι κανεις εσυ την συναλλαγή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Fortistis είπε

Αφού θέλουν να τρομοκρατηθούν, πιστεύετε πως ό,τι και να πείτε θα τους αλλάξει την γνώμη;

Κινδυνεύεις συνέχεια από το να σου κλέψουν 25€ από την κάρτα σου; Κινδυνεύεις. 

Πετάει ο γάιδαρος; Πετάει. 

Και συνεχίζετε. 

Έχει σημασία εάν ένας σε ένα forum κάπου στο internet παραδεχθεί ότι έχει λάθος άποψη; Μήπως θα κλείσει τον browser  του και θα πει "Χα! Τελικά δεν θα πάω να πάρω το ειδικό κάλυμα για την κάρτα μου επειδή ο χρήσης Fortistis στο insomnia με έπεισε ότι έχω λάθος που σκέφτομαι ότι θα με κλέψουν με την ανέπαφη κάρτα μου"; 

Δηλαδή, ειλικρινά, πιστεύει κανείς ότι το παραπάνω μπορεί να συμβεί; Και άντε να είναι κανείς ρομαντικός και να το πιστεύει στις πρώτες σελίδες. Μετά από εξι σελίδες και αυτές τις απαντήσεις, υπάρχει κανείς που θα το πιστεύει; 

Αφού είναι "τέρμα ψαγμένοι" και "μην μπούμε στον κόπο να αμφισβητούμε", τι θέλετε και αμφισβητείτε; 

Κινδυνδεύεις να σου κλέψουν 25 € ανέπαφα στον δρόμο; Κινδυνεύεις. 

Πετάει ο γάιδαρος; Πετάει.

Επεξ/σία από Fortistis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω πως οι πιθανότητες να σου κλέψουν ολόκληρο το πορτοφόλι είναι απείρως μεγαλύτερες από το να σου σκανάρουν και να σου χρεώσουν την ανέπαφη... :) 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω πως οι πιθανότητες να σου κλέψουν ολόκληρο το πορτοφόλι είναι απείρως μεγαλύτερες από το να σου σκανάρουν και να σου χρεώσουν την ανέπαφη... :) 

True Story… BUT the danger is still there … Be Aware Kids :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CharalampisCrete είπε

Κάνουν αντιγραφή του κώδικα σε νέα κάρτα και τραβάνε τα λευτα....δεν κουβαλάνε pos  αλλά scanner!!! 

ετσι απλα νομιζεις οτι θα αντιγραψουν ενα δεκαεξαδικοαριθμο 256  ψηφιων;. Ουτε με τον Ι9-9900 να εχεις στην τσεπη σου ( λεμε τωρα ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Loinen είπε

ετσι απλα νομιζεις οτι θα αντιγραψουν ενα δεκαεξαδικοαριθμο 256  ψηφιων;. Ουτε με τον Ι9-9900 να εχεις στην τσεπη σου ( λεμε τωρα ) 

Αδερφε, δεν θελουν να χακαρουν κατι με pass 256 digits. Copy θα κανει και αυτο το κανει και ενα raspberry pi 3 (και αυτο overkill ειναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα το καλοκαιρακι την βαψατε .Θα σας σκαναρει σε κανα κλαμπακι καμμια γκομενιτσα τις τσεπουλες , θα σας χαμογελασει και λιγο  και εσεις θα νομιζετε οτι ειστε παιδαροι 🤣

Για αυτο να κρατατε αποσταση απο τις γυναικες , ειδικα τις ωραιες :D

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσα μεγάλα μυαλά στο insomnia πάνε χαμένα! Πόσο εύκολα έχουν καταλάβει όλοι τι γίνεται και πως υλοποιείται, που σε κάνει να απορείς σε χώρες όπως η Σουηδία που το πραγματικό χρήμα είναι υπό εξαφάνιση τι στο καλό κάνουν και δεν είναι τόσο μπροστά όπως στην Ελλάδα και το scientific hub που λέγεται Insomnia Μπλα-μπλα. 

Επεξ/σία από Fortistis
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dazed είπε

Αδερφε, δεν θελουν να χακαρουν κατι με pass 256 digits. Copy θα κανει και αυτο το κανει και ενα raspberry pi 3 (και αυτο overkill ειναι).

Aντε και το εκανε, πως θα παρει την εγκριση χωρις το τσιπ, για μελλοντικες αγορες; Εφοσον εκεινο παραγει το SWIFT για να δωσει την εγκριση;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, bluesattack said:

Τωρα το καλοκαιρακι την βαψατε .Θα σας σκαναρει σε κανα κλαμπακι καμμια γκομενιτσα τις τσεπουλες , θα σας χαμογελασει και λιγο  και εσεις θα νομιζετε οτι ειστε παιδαροι 🤣

Για αυτο να κρατατε αποσταση απο τις γυναικες , ειδικα τις ωραιες :D

Έχουμε ήδη πορτοφόλια με θήκη για τις κάρτες που μπλοκάρει το σκανάρισμα. Οπότε σε μας μπορούν να τρίβονται πάνω μας χωρίς πρόβλημα και κυρίως ...ανέξοδα! 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...