Προς το περιεχόμενο

Halo: The Master Chief Collection [PC][Steam]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα απο την αποτυχημένη προσπάθεια εισαγωγής νέου κεντρικού χαρακτήρα, θα ελεγα ότι πρόκειται για πολύ καλό παιχνίδι. Δεν βλέπω γιατί να μην θελει ένας pc gamer τον ερχομο του Halo 5 στο Pc, ανεξάρτητα από το αν θα γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Αυτή την ώρα βεβαια, δεν φαίνεται κάτι τέτοιο στον ορίζοντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελειωσα και το Halo 5, το μονο που μου ειχε μεινει.

Ειναι μια χαρα παιχνιδαρα που αξιζει με χιλια να ερθει στο PC και απορω πως η MS το αφησε εξω απ το collection. Και επισης δεν μπορω να καταλαβω το κραξιμο που εφαγε.

Αν μου ελεγαν να ξαναπαιξω ενα Ηalo απ την αρχη, αυτο θα ηταν ή το 5 ή το 2 το οποιο νομιζω για μενα ειναι το καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/6/2021 στις 6:44 ΜΜ, firepc είπε

Τελειωσα και το Halo 5, το μονο που μου ειχε μεινει.

Ειναι μια χαρα παιχνιδαρα που αξιζει με χιλια να ερθει στο PC και απορω πως η MS το αφησε εξω απ το collection. Και επισης δεν μπορω να καταλαβω το κραξιμο που εφαγε.

Αν μου ελεγαν να ξαναπαιξω ενα Ηalo απ την αρχη, αυτο θα ηταν ή το 5 ή το 2 το οποιο νομιζω για μενα ειναι το καλυτερο

σε gameplay ειναι καλό κ εβαλε κ ορισμενα δυνατα νεα στοιχεία στη σειρα οπως το σκαρφαλωμα.

το κραξιμο το εφαγε 100% για το μετριοτατο/κακό σενάριο (αλλα κ το μουφα marketing που ειχαν κανει για αυτο που ειχε ταξει εντελως αλλα πραγματα) αλλά και για την απουσία του split screen στις κονσόλες (στοιχείο που είχε η σειρα σε όλα τα παιχνιδια). 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, firepc said:

Τελειωσα και το Halo 5, το μονο που μου ειχε μεινει.

Ειναι μια χαρα παιχνιδαρα που αξιζει με χιλια να ερθει στο PC και απορω πως η MS το αφησε εξω απ το collection. Και επισης δεν μπορω να καταλαβω το κραξιμο που εφαγε.

Αν μου ελεγαν να ξαναπαιξω ενα Ηalo απ την αρχη, αυτο θα ηταν ή το 5 ή το 2 το οποιο νομιζω για μενα ειναι το καλυτερο

Δεν ειχε εναν καταθλιπτικο πρωταγωνιστη και σεναριο οπως ειναι στην μοδα τωρα 😉

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Μέγιστη ανοησία το 5..Η 343 δεν το κατέχει όπως η Bungie, ελπίζω να έχουν βελτιωθεί στο νέο..

Ανοησια δεν ειναι με τπτ. καταρχην δεν ειμαι halo fan. τα απολαμβανω για το gameplay τους αλλα δεν θα με χαρακτηριζα halo fan.Το Halo 5 ειναι το παιχνιδι που παιζω αυτη την στιγμη μιας και τελειωσα την σειρα στο PC και το βρισκω μεχρι στιγμης πολυ καλο. Σιγουρα οχι στα επιπεδα της αρχικης τριλογιας αλλα και παλι λιγα παιχνιδια ειναι. Επισης και η αρχικη τριλογια ειχε τα θεμα τα της οποτε μην τα ωραιοποιουμε. copy paste levels, cheap deaths κτλ. Ειχα παιξει το 1 και το 3 επι εποχης 360 οταν κουβαλαγαμε στο coop τον αγαπημενο μας Admin 😆 και ειχα ξεχασει αυτα τα θεματα (συν οταν παιζεις coop legendary καποια πραγματα περνανε απαρατηρητα) αλλα τωρα που επαιξα το 2 τα θυμηθηκα 😆Συμφωνω παντως με αυτο που λενε οτι επρεπε να ειχε περισσοτερο Master chief. Μεχρι στιγμης αυτο ειναι το μεγαλο μου προβλημα και πιστευω πως καταλαβαν το λαθος τους. Τωρα κατι για περι false marketing που ειχαν ειπωθει αδιαφορα μου ειναι. Γενικα θα ελεγα εχει πολυ καλο level design (το καλυτερο στην σειρα?) και ωραια γραφικα για χβοχ ονε. Την ιστορια θα την κρινω οταν το τελειωσω. Σιγουρα δεν φτανει το 2 σε αυτο τον τομεα. Και στο θεμα μουλτι θεωρειται ενα απο τα καλυτερα halo εξαλου (που στην τελικη αυτο ειναι το επικεντρο των halo). Η φωτο απο τα παραπανω reddit τα λεει ολα πιστευω😆

r000dztqqji01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έπαιξα το 5 στο Series X και ενώ σαν gameplay/γραφικά είναι καλό, το story ήταν meh. Το focus τους ήταν στο MP και όχι στο SP.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το focus τους ήταν στο MP και όχι στο SP.

ΑΥΤΟ.

Halo games ξεκίνησα να παίζω για το lore ( το οποίο αν κάτσετε να το διαβάσετε έχει φοβερό υλικό για ταινιαρες ειδικά η "δημιουργία" του John από πριν πάρει τον ορό και ενταχτεί στο πρόγραμμα Spartan, η πρώτη του γνωριμία με τη Cortana, γιατί χρησιμοποιείται ως companion AI φάση κ.α. ). Έπειτα από ένα σημείο, ειδικά με την 343 το lore έχει μπει σε 2η μοίρα κάπως και έχουν εστιάσει υπερβολικά στο mp. Ίσως έπρεπε να είχαμε ένα μεγάλο κλείσιμο με ένα διαφορετικό σεναριακά 4ο παιχνίδι και ουσιαστικά να ήταν η κατακλείδα της σειράς. Άντε πες ότι αν ήθελαν έβγαζαν μικρά spin off games μετά από χρονια.

Δε ξέρω αν είχε πάντα τόσο γνωστή και μεγάλη κοινότητα multiplayer το παιχνίδι καθώς την περίοδο από το 1ο παιχνίδι που είχα παίξει στο 1ο Xbox ( ευχαριστώ μπαμπά που μου πήρες τότε το πρώτο Xbox :P ) μέχρι τις αρχές του 2010 δεν με έλεγες παίχτη του mp game ούτε έψαχνα το τι παίζει στη βιομηχανία. Παιχνιδαρες της σειράς αυτής όπως τα ODST & REACH δύσκολα να βγουν ξανά επίσης.  Κάποτε τα HALO games ήταν σοβαρός λόγος debate & προβληματισμού στην επιλογή κονσόλας θυμάμαι έναντι του Ps.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Moderators

Το πρώτο μέρος από την τριμερή σειρά άρθρων που καλύπτει τη δουλειά που γίνεται για την ανάκτηση κομμένου περιεχομένου με τη βοήθεια της modding κοινότητας στην MCC είναι εδώ:

https://www.halowaypoint.com/news/cutting-room-floor

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλε Οθόνη όταν ξεκινάω το Halo Master Chief Collection

Προχθές είχα μια μπλε οθόνη την ώρα που έπαιζα το Halo 3 στο Steam. Προσπάθησα να το ξεκινήσω πάλι και με το που έμπαινε στο παιχνίδι έκανε το ίδιο. Μετακίνησα το φάκελο σε άλλο δίσκο και έκανε το ίδιο, ενώ η κατάσταση δεν άλλαξε και αφού έκανα verify τα αρχεία του παιχνιδιού μέσα από το steam.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 10/07/2022 at 18:35, Psyber said:

Μπλε Οθόνη όταν ξεκινάω το Halo Master Chief Collection

Προχθές είχα μια μπλε οθόνη την ώρα που έπαιζα το Halo 3 στο Steam. Προσπάθησα να το ξεκινήσω πάλι και με το που έμπαινε στο παιχνίδι έκανε το ίδιο. Μετακίνησα το φάκελο σε άλλο δίσκο και έκανε το ίδιο, ενώ η κατάσταση δεν άλλαξε και αφού έκανα verify τα αρχεία του παιχνιδιού μέσα από το steam.

 

Έχει κανείς καμία ιδέα;

Το έκανα απεγκατάσταση και πάλι ξανά εγκατάσταση. Λόγω μεγέθους χρειάστηκε αρκετή ώρα αλλά μετά δούλεψε χωρίς προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...