Προς το περιεχόμενο

Monese & Google Pay Ελλάδα


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Κατ' αρχήν, θα ήθελα να δηλώσω ότι εργάζομαι για τη Monese (για τους άπιστους εδώ) και με χαρά ανακάλυψα ότι η υπηρεσία συζητιέται ευχάριστα στην Ελλάδα και είναι χρήσιμη στους χρήστες!

Θα ήθελα να δηλώσω ότι είμαι παρών για να απαντήσω σε ότι ερωτήσεις τυχών έχετε αλλά και να δεχθώ feedback και προτάσεις σχετικά με υπηρεσίες και προϊόντα που θα σας ήταν χρήσιμα! Σκοπεύω να παρακολουθώ στενά και να συμμετέχω στο thread

Τέλος, για το καλοσώρισμα, θα ήθελα να σας προσφέρω κάτι μικρό σαν ευχαριστώ για τη χρήση και τα καλά σας σχόλια! Σήμερα κάναμε release την τελευταία έκδοση της εφαρμογής (5.19) όπου θα δείτε μια νέα περιοχή στο μενού με το όνομα "Promotions" - μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουπόνι "GETPREMIUM" και να απολαύσετε δωρεάν Monese κάρτες αλλά και απεριόριστες τραπεζικές υπηρεσίες χωρίς χρεώσεις για 3 μήνες!

Καλώς σας βρήκα

Γιάννης

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, giankar said:

Καλησπέρα σε όλους!

Κατ' αρχήν, θα ήθελα να δηλώσω ότι εργάζομαι για τη Monese (για τους άπιστους εδώ) και με χαρά ανακάλυψα ότι η υπηρεσία συζητιέται ευχάριστα στην Ελλάδα και είναι χρήσιμη στους χρήστες!

Θα ήθελα να δηλώσω ότι είμαι παρών για να απαντήσω σε ότι ερωτήσεις τυχών έχετε αλλά και να δεχθώ feedback και προτάσεις σχετικά με υπηρεσίες και προϊόντα που θα σας ήταν χρήσιμα! Σκοπεύω να παρακολουθώ στενά και να συμμετέχω στο thread

Τέλος, για το καλοσώρισμα, θα ήθελα να σας προσφέρω κάτι μικρό σαν ευχαριστώ για τη χρήση και τα καλά σας σχόλια! Σήμερα κάναμε release την τελευταία έκδοση της εφαρμογής (5.19) όπου θα δείτε μια νέα περιοχή στο μενού με το όνομα "Promotions" - μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουπόνι "GETPREMIUM" και να απολαύσετε δωρεάν Monese κάρτες αλλά και απεριόριστες τραπεζικές υπηρεσίες χωρίς χρεώσεις για 3 μήνες!

Καλώς σας βρήκα

Γιάννης

Μια ερώτηση, λόγο οτι στην Ελλάδα έχουμε cc η δυνατότητα του top up by card δεν είναι εφικτή παρά μόνο με έμβασμα. Το ερώτημα είναι μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό της υπηρεσίας του e-pos σε οτιδήποτε άλλο εκτός απο χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες και μεταφορά κεφαλαίων όπως έχει κάνει η dipocket?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Μια ερώτηση, λόγο οτι στην Ελλάδα έχουμε cc η δυνατότητα του top up by card δεν είναι εφικτή παρά μόνο με έμβασμα. Το ερώτημα είναι μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό της υπηρεσίας του e-pos σε οτιδήποτε άλλο εκτός απο χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες και μεταφορά κεφαλαίων όπως έχει κάνει η dipocket?

Καλησπέρα,

Έχεις επικοινωνήσει με την τράπεζα σου να κάνει "whitelist" τη Monese?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, giankar είπε

Θα ήθελα να δηλώσω ότι είμαι παρών για να απαντήσω σε ότι ερωτήσεις τυχών έχετε αλλά και να δεχθώ feedback και προτάσεις σχετικά με υπηρεσίες και προϊόντα που θα σας ήταν χρήσιμα! Σκοπεύω να παρακολουθώ στενά και να συμμετέχω στο thread

Καλησπέρα και καλωσόρισες,

Εγώ προσωπικά θα ήθελα υποστήριξη Google Payvirtual κάρτες, δυνατότητα να κάνουμε προσθήκη αποδείξεων στις πληρωμές, πιο αξιόπιστες ειδοποιήσεις (2 πληρωμές έκανα και ειδοποίηση ήρθε μόνο στην πρώτη και μετά από μισή ώρα, ακόμα και με την επιλογή "show balance when logged out"), Top-Up με ελληνικές κάρτες και widget αρχικής οθόνης για android. Η εφαρμογή θα μπορούσε επίσης να ανοίγει γρηγορότερα. Για την ώρα αυτά έχω σκεφτεί.

Το ξέρω, ζητάω πολλά αλλά η εφαρμογή που χρησιμοποιώ (R) υστερεί μόνο στο widget και στο Top-Up. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, giankar said:

Καλησπέρα,

Έχεις επικοινωνήσει με την τράπεζα σου να κάνει "whitelist" τη Monese?

Όχι δεν το έχω κάνει. 

Δεν νομίζω ότι αυτόβουλα μπορεί μια εταιρία οικονομικού περιεχομένου να εξαιρεθεί από την νομοθεσία. Ο μόνος τρόπος είναι να αλλαχτεί ο κωδικός του e-pos μέσα από την την εφαρμογή σας που δείχνει μεταφορά κεφαλαίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Delas.46 είπε

Καλησπέρα και καλωσόρισες,

Εγώ προσωπικά θα ήθελα υποστήριξη Google Payvirtual κάρτες, δυνατότητα να κάνουμε προσθήκη αποδείξεων στις πληρωμές, πιο αξιόπιστες ειδοποιήσεις (2 πληρωμές έκανα και ειδοποίηση ήρθε μόνο στην πρώτη και μετά από μισή ώρα, ακόμα και με την επιλογή "show balance when logged out"), Top-Up με ελληνικές κάρτες και widget αρχικής οθόνης για android. Η εφαρμογή θα μπορούσε επίσης να ανοίγει γρηγορότερα. Για την ώρα αυτά έχω σκεφτεί.

Το ξέρω, ζητάω πολλά αλλά η εφαρμογή που χρησιμοποιώ (R) υστερεί μόνο στο widget και στο Top-Up. 

Απολύτως δεκτά τα σχόλια - θα τα περάσω αύριο στην υπόλοιπη ομάδα!

3 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Όχι δεν το έχω κάνει. 

Δεν νομίζω ότι αυτόβουλα μπορεί μια εταιρία οικονομικού περιεχομένου να εξαιρεθεί από την νομοθεσία. Ο μόνος τρόπος είναι να αλλαχτεί ο κωδικός του e-pos μέσα από την την εφαρμογή σας που δείχνει μεταφορά κεφαλαίων.

Ωραία, ευχαριστώ για τα σχόλια! Θα τα περάσω αύριο στην ομάδα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giankar είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Γεια και απο μένα! Η EU κάρτα μου έχει FR bin, παίζει να υποστηρίξει στο μέλλον google pay Γαλλία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giankar είπε

έχετε αλλά και να δεχθώ feedback και προτάσεις σχετικά με υπηρεσίες και προϊόντα που θα σας ήταν χρήσιμα! Σκοπεύω να παρακολουθώ στενά και να συμμετέχω στο thread

Τέλος, για το καλοσώρισμα, θα ήθελα να σας προσφέρω κάτι μικρό σαν ευχαριστώ για τη χρήση και τα καλά σας σχόλια! Σήμερα κάναμε release την τελευταία έκδοση της εφαρμογής (5.19) όπου θα δείτε μια νέα περιοχή στο μενού με το όνομα "Promotions" - μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουπόνι "GETPREMIUM" και να απολαύσετε δωρεάν Monese κάρτες αλλά και απεριόριστες τραπεζικές υπηρεσίες χωρίς χρεώσεις για 3 μήνες!

Καλώς σας βρήκα

Γιάννης

Μπορείτε να μας πείτε ποιες συγκεκριμένες υπηρεσίες αφορά το δωρεαν τριμηνο;

Τις αναλήψεις μετρητών; τις συναλλαγές σε αλλο νόμισμα (που υπάρχει 2 λίρες ελάχιστο );

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με το promo code, απ' ότι καταλαβα απο τα γραφόμενα στην εφαρμογή μετα το περας του 3μήνου "υποβιβάζεσαι" στο βασικό πλάνο αυτόματα, δεν φαντάζομαι να εχει σιωπηρή ανανέωση και φάμε καμια προμήθεια στο κεφάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 22/5/2019 στις 11:51 ΜΜ, giankar είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Κατ' αρχήν, θα ήθελα να δηλώσω ότι εργάζομαι για τη Monese (για τους άπιστους εδώ) και με χαρά ανακάλυψα ότι η υπηρεσία συζητιέται ευχάριστα στην Ελλάδα και είναι χρήσιμη στους χρήστες!

Θα ήθελα να δηλώσω ότι είμαι παρών για να απαντήσω σε ότι ερωτήσεις τυχών έχετε αλλά και να δεχθώ feedback και προτάσεις σχετικά με υπηρεσίες και προϊόντα που θα σας ήταν χρήσιμα! Σκοπεύω να παρακολουθώ στενά και να συμμετέχω στο thread

Τέλος, για το καλοσώρισμα, θα ήθελα να σας προσφέρω κάτι μικρό σαν ευχαριστώ για τη χρήση και τα καλά σας σχόλια! Σήμερα κάναμε release την τελευταία έκδοση της εφαρμογής (5.19) όπου θα δείτε μια νέα περιοχή στο μενού με το όνομα "Promotions" - μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κουπόνι "GETPREMIUM" και να απολαύσετε δωρεάν Monese κάρτες αλλά και απεριόριστες τραπεζικές υπηρεσίες χωρίς χρεώσεις για 3 μήνες!

Καλώς σας βρήκα

Γιάννης

Θετικό ότι υπάρχει επίσημη εκπροσώπηση της εταιρίας.
Θα ήθελα να μας ενημερώσετε για το ποια είναι η πολιτική της εταιρίας σχετικά με συναλλαγές από και προς cryptocurrency exchanges καθώς και betting/gambling sites.
Επίσης εάν υπάρχει κάποιος περιορισμός στο top up με χρήση κάρτας neteller/skrill.
Τέλος θα ήταν χρήσιμο ένα invite code εγγραφής για την κοινότητα του insomnia για όλους εμάς που δεν έχουμε λογαριασμό (απ όσο κατάλαβα το premium αφορά υφιστάμενους λογαριασμούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλευω να κανω autherication στο dipocket με την ταυτοτητα και εναν λογαριασμο για διευθυνση και ματαια συνεχεια τα ξαναζηταει.. η ταυτοτητα ειναι με greeklish κανονικα.. εσεις με τι κανατε autherication με διαβατηριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Jesakos είπε

παλευω να κανω autherication στο dipocket με την ταυτοτητα και εναν λογαριασμο για διευθυνση και ματαια συνεχεια τα ξαναζηταει.. η ταυτοτητα ειναι με greeklish κανονικα.. εσεις με τι κανατε autherication με διαβατηριο?

επικοινώνησε μαζί τους με email απαντάνε σύντομα και ίσως σου ζητήσουν να τα στείλεις με email. είναι αρκετά εξυπηρετικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iban που δίνει η dipocket είναι προσωπικό;

Γιατί δίνει στοιχεία διευθύνσεις τράπεζας.

Οπότε αν κάνω κατάθεση πως ξέρουν οτι τα βάζω εγω;

Ωραίο το top up με κάρτα αλλα προσωπικά τους φοβάμαι και κάνω κατάθεση μόνο απο προπληρωμένη.

 

Τεσπα η πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του νήματος η να δημιουργηθεί αλλο με κάρτες εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spamo είπε

To iban που δίνει η dipocket είναι προσωπικό;

Γιατί δίνει στοιχεία διευθύνσεις τράπεζας.

Οπότε αν κάνω κατάθεση πως ξέρουν οτι τα βάζω εγω;

Ωραίο το top up με κάρτα αλλα προσωπικά τους φοβάμαι και κάνω κατάθεση μόνο απο προπληρωμένη.

Τεσπα η πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του νήματος η να δημιουργηθεί αλλο με κάρτες εξωτερικού.

Αν κανεις Top-up μεσω προπληρωμενης και δίνεις το 1 ευρω για την φόρτιση της χάνεις το "κερδος" απο το να στείλεις έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...