Προς το περιεχόμενο

Πατινια lime Εργασια


anastasiaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Εκανα προσφατα αιτηση για juicer για τα πατινια lime  που υπραχουν σε Αθηνα και Θεσσαλονικη..συγκεκριμενα εκανα για τη θεσσαλονικη.. Ο juicer στην ουσια σε ελευθερο ωραριο και οποτε θελει γενικα απο οσο καταλαβα, φορτιζει καποια πατινια στο σπιτι του και τα επιστρεφει και τα ταξινομει παλι σε ενα μερος στην πολη. Εκανα λοιπον αιτηση οπου μου ζητησανε το ΑΦΜ μου και το ονοματεπωνυμο και εδω και 2 εβδομαδες μου στελνουν συνχως εμαιλ του τυπου γινεται ακομα ελεγχος των στοιχειων σου..λιγη υπομονη και σε λιγο θα εισαι στην ομαδας μας κλπ, ωσπου εστειλα ενα mail στην εταιρια να ρωτησω γιατι καθυστερουν τοσο και μου απαντησαν οτι αν δεν εχω εταιρικο ΑΦΜ δηλαδη δικη μου επιχειρηση δεν γινεται εδω στην Ελλαδα. Τι φαση?? Δηλαδη για να φορτιζεις ενα πατινι πρεπει να εχεις και επιχειρηση? Αλλιως δεν γινεται? Γιατι? Και μου επισημανανε οτι εδω στην Ελλαδα ισχυει αυτο οποτε καθολου παραξενο εξω ν μην ειναι καν ετσι... Δηλαδη γενικως για να βρεις δουλεια χωρις προυπηρεσια η πρεπει να ανοιξεις δικο σου μαγαζι να την αποκτησεις γιατι κανεις δε δινει ευκαιριες πλεον.. Η να εχεις ακομα και εταιρικο ΑΦΜ για να κανεις μια δουλεια που αντικειμενικα δεν χρειαζεται καμια γνωση σε καποιο αντικειμενο.. ΤΙ να πω δε ξερω..!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 λεπτά πριν, anastasiaio είπε

Καλησπερα! Εκανα προσφατα αιτηση για juicer για τα πατινια lime  που υπραχουν σε Αθηνα και Θεσσαλονικη..συγκεκριμενα εκανα για τη θεσσαλονικη.. Ο juicer στην ουσια σε ελευθερο ωραριο και οποτε θελει γενικα απο οσο καταλαβα, φορτιζει καποια πατινια στο σπιτι του και τα επιστρεφει και τα ταξινομει παλι σε ενα μερος στην πολη. Εκανα λοιπον αιτηση οπου μου ζητησανε το ΑΦΜ μου και το ονοματεπωνυμο και εδω και 2 εβδομαδες μου στελνουν συνχως εμαιλ του τυπου γινεται ακομα ελεγχος των στοιχειων σου..λιγη υπομονη και σε λιγο θα εισαι στην ομαδας μας κλπ, ωσπου εστειλα ενα mail στην εταιρια να ρωτησω γιατι καθυστερουν τοσο και μου απαντησαν οτι αν δεν εχω εταιρικο ΑΦΜ δηλαδη δικη μου επιχειρηση δεν γινεται εδω στην Ελλαδα. Τι φαση?? Δηλαδη για να φορτιζεις ενα πατινι πρεπει να εχεις και επιχειρηση? Αλλιως δεν γινεται? Γιατι? Και μου επισημανανε οτι εδω στην Ελλαδα ισχυει αυτο οποτε καθολου παραξενο εξω ν μην ειναι καν ετσι... Δηλαδη γενικως για να βρεις δουλεια χωρις προυπηρεσια η πρεπει να ανοιξεις δικο σου μαγαζι να την αποκτησεις γιατι κανεις δε δινει ευκαιριες πλεον.. Η να εχεις ακομα και εταιρικο ΑΦΜ για να κανεις μια δουλεια που αντικειμενικα δεν χρειαζεται καμια γνωση σε καποιο αντικειμενο.. ΤΙ να πω δε ξερω..!!

Δεν σε θέλουν για υπάλληλο, εξωτερικό συνεργάτη ψάχνουν από ότι καταλαβαίνω που θα κόβει τιμολόγιο για της υπηρεσίες του ώστε να δικαιολογούν έξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, d_gkal είπε

Πόσο σε πληρώνουν για να τα φορτίζεις; 

Υποθέτω δεν έχουν φτάσει καν σε εκείνο το σημείο γιατί πρακτικά ως τώρα τον "γράφουν" επειδή δεν έχει μπλοκάκι ώστε να φτάσουν να μιλάνε για λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχας στιες αγγελιες σχετικα με αυτο δεν αναφερει κατι για εταιρκο ΑΦΜ ισα ισα λεει απο 18 ετων .. η πληρωμη ειναι 5-10 $  γενικα ανα πατινι αλλα αυτο προυποθετει να πας να τα μαζεψεις στις 9 το βραδυ και μετα να τα φορτισεις δεν σου δινουν και πολλους φορτιστες ωστε να μπορεις να φορτισεις πολλα μαζι (το καθε πατινι κανει 6-7 ωρες να φορτισει, και το ρευμα προφανως δικο σου) ..και μεχρι το πολυ 7:00 το πρωι να τα εχεις επιστρεψει..ουτε λεπτο παραπανω γιατι αν αργησεις εστω 1 λεπτο εχω διαβασει οτι εχεις προβλημα...και συν οτι θα πρεπει οταν τα αφησεις να μην εχει πεσει κατω απο 95% η μπαταρια.. η οποια οσο καθεται το πατινι πεφτει δεν μπορεις να την ελεγξεις.. και δηλαδη ολη αυτη η διαδικασια και θελουν να εχεις και δικη σου εταιρια .. Λες και αν εχεις δικη σου εταιρια θα εχεις χρονο και ορεξη νυχτιατικα να τρεχεις να φορτισεις πατινια . Το πιο σπαστικο ειναι ομως οτι δεν το αναφερουν πουθενα και οταν στελνεις αιτηση στο λενε . Τζαμπα να χανεις το χρονο σου

Στιγμιότυπο 2019-03-18, 16.35.00.png

Επεξ/σία από anastasiaio
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.aliexpress.com/item/32874746142.html?

Γραψε στο Youtube charge lime...νομιζω για να χει νοημα πρεπει να χεις αγροτικο ή κλουβα ή στυλ doblo.kai να βαζεις 10 μαζι επιτοπου 

5_28_08_18_1_40_44.jpeg

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφέρει να το κάνεις αυτό; Δλδ αν το πατίνι είναι στο Κορδελιό και εσύ ανατολικά βάλε βενζίνη να πας να το μαζέψεις βάλε και το ρεύμα βάλε και τον κόπο νυχτιατικα;  Εκτός αν κάνεις πατέντα σε κολώνα δεη και τα φορτίζεις ....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

- Ισχύει ότι σου είπαν: για Ελλάδα θέλουν επαγγελματικό ΑΦΜ.

- 5$-10$ ανά πατίνι ούτε στα όνειρα σου. Ελλάδα από 3€ έως 3,80€ ανά πατίνι. Πάνω από 4€ ούτε το 1%.

- Δεν έχασες κάτι που δεν σε πήραν. Και να σε έπαιρναν σε 2 μέρες θα τα είχες παρατήσει. Άσχετα που ακούγεται σαν μια δουλειά για άσχετους ή για χαρτζιλίκι δεν είναι καθόλου έτσι. Είναι δουλειά που θέλει μέσα και επαγγελματισμό για να σου αφήσει κάτι. Όποιος νομίζει ότι θα βγάλει χαρτζιλίκι απλά δεν θα βγάλει τίποτα. Τζάμπα θα χάσει τον ύπνο του.

Αυτά που γράφεις (ελευθερία στην απασχόληση, δεν χρειάζεται προϋπηρεσία) είναι τα μόνα καλά της υπόθεσης. Πίστεψε με, υπάρχουν πολλά περισσότερα κακά που μόνο αν την κάνεις τη δουλειά τα μαθαίνεις. Δεν το αναλύω γιατί θέλει ολόκληρο "σεντόνι".

Ότι έγραψα, δεν είναι δουλειά για ερασιτέχνες (άσχετα ότι θεωρητικά έτσι ακούγεται) και για χαρτζιλίκι. Όποιος νομίζει ότι μπορεί να βγάλει χαρτζιλίκι με 3-4-5 πατίνια απλά δεν θα βγάλει τίποτα. Για να βγάλεις χαρτζιλίκι θέλει 8-10 και για να βγάλεις μεροκάματο θέλεις 15-20 πατίνια.

Πάντως αν κάποιος έχει επαγγελματικό ΑΦΜ και θέλει να δοκιμάσει ας μου στείλει πμ να του δώσω ένα κωδικό* για μπόνους +40€ για τα πρώτα 10 πατίνια. Σίγουρα το μπόνους θα είναι περισσότερο από το ποσό που θα βγάλει από τα 10 πατίνια. Δεν το βάζω δημόσια γιατί είναι affiliate link.

edit *Διορθώνω αυτό που έγραψα για το κωδικό γιατί δεν το θυμόμουν καλά. Μου είχαν στείλει το μήνυμα αλλά δεν είχα δώσει βάση. Τελικά δεν είναι κωδικός αλλά πρόγραμμα σύστασης. Πρέπει να το συστήσω (όνομα, mail) για να πάρει το μπόνους των 40€.

Επεξ/σία από vasilk
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/3/2019 στις 6:21 ΜΜ, vasilk είπε

- Ισχύει ότι σου είπαν: για Ελλάδα θέλουν επαγγελματικό ΑΦΜ.

- 5$-10$ ανά πατίνι ούτε στα όνειρα σου. Ελλάδα από 3€ έως 3,80€ ανά πατίνι. Πάνω από 4€ ούτε το 1%.

- Δεν έχασες κάτι που δεν σε πήραν. Και να σε έπαιρναν σε 2 μέρες θα τα είχες παρατήσει. Άσχετα που ακούγεται σαν μια δουλειά για άσχετους ή για χαρτζιλίκι δεν είναι καθόλου έτσι. Είναι δουλειά που θέλει μέσα και επαγγελματισμό για να σου αφήσει κάτι. Όποιος νομίζει ότι θα βγάλει χαρτζιλίκι απλά δεν θα βγάλει τίποτα. Τζάμπα θα χάσει τον ύπνο του.

Αυτά που γράφεις (ελευθερία στην απασχόληση, δεν χρειάζεται προϋπηρεσία) είναι τα μόνα καλά της υπόθεσης. Πίστεψε με, υπάρχουν πολλά περισσότερα κακά που μόνο αν την κάνεις τη δουλειά τα μαθαίνεις. Δεν το αναλύω γιατί θέλει ολόκληρο "σεντόνι".

Ότι έγραψα, δεν είναι δουλειά για ερασιτέχνες (άσχετα ότι θεωρητικά έτσι ακούγεται) και για χαρτζιλίκι. Όποιος νομίζει ότι μπορεί να βγάλει χαρτζιλίκι με 3-4-5 πατίνια απλά δεν θα βγάλει τίποτα. Για να βγάλεις χαρτζιλίκι θέλει 8-10 και για να βγάλεις μεροκάματο θέλεις 15-20 πατίνια.

Πάντως αν κάποιος έχει επαγγελματικό ΑΦΜ και θέλει να δοκιμάσει ας μου στείλει πμ να του δώσω ένα κωδικό* για μπόνους +40€ για τα πρώτα 10 πατίνια. Σίγουρα το μπόνους θα είναι περισσότερο από το ποσό που θα βγάλει από τα 10 πατίνια. Δεν το βάζω δημόσια γιατί είναι affiliate link.

edit *Διορθώνω αυτό που έγραψα για το κωδικό γιατί δεν το θυμόμουν καλά. Μου είχαν στείλει το μήνυμα αλλά δεν είχα δώσει βάση. Τελικά δεν είναι κωδικός αλλά πρόγραμμα σύστασης. Πρέπει να το συστήσω (όνομα, mail) για να πάρει το μπόνους των 40€.

Μήπως γνωρίζεις τι κωδικό δραστηριότητας χρειάζεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Chtzavar είπε

Μήπως γνωρίζεις τι κωδικό δραστηριότητας χρειάζεται ;

Δεν υπάρχει συγκεκριμένος κωδικός δραστηριότητας. Αυτό που κοιτάνε είναι να είσαι ελεύθερος επαγγελματίας ώστε να σε δηλώσουν σαν "ανεξάρτητο συνεργάτη".

Επί της ευκαιρίας, έριξαν και άλλο τις τιμές. Τώρα για κάθε φόρτιση δίνουν 3€, ούτε σεντ παραπάνω ενώ τους προηγούμενους μήνες, αργά το βράδυ (22:30 - 2:00) στα περισσότερα έδιναν 3,40€-3,80€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/3/2019 στις 4:26 ΜΜ, anastasiaio είπε

Καλησπερα! Εκανα προσφατα αιτηση για juicer για τα πατινια lime  που υπραχουν σε Αθηνα και Θεσσαλονικη..συγκεκριμενα εκανα για τη θεσσαλονικη.. Ο juicer στην ουσια σε ελευθερο ωραριο και οποτε θελει γενικα απο οσο καταλαβα, φορτιζει καποια πατινια στο σπιτι του και τα επιστρεφει και τα ταξινομει παλι σε ενα μερος στην πολη. Εκανα λοιπον αιτηση οπου μου ζητησανε το ΑΦΜ μου και το ονοματεπωνυμο και εδω και 2 εβδομαδες μου στελνουν συνχως εμαιλ του τυπου γινεται ακομα ελεγχος των στοιχειων σου..λιγη υπομονη και σε λιγο θα εισαι στην ομαδας μας κλπ, ωσπου εστειλα ενα mail στην εταιρια να ρωτησω γιατι καθυστερουν τοσο και μου απαντησαν οτι αν δεν εχω εταιρικο ΑΦΜ δηλαδη δικη μου επιχειρηση δεν γινεται εδω στην Ελλαδα. Τι φαση?? Δηλαδη για να φορτιζεις ενα πατινι πρεπει να εχεις και επιχειρηση? Αλλιως δεν γινεται? Γιατι? Και μου επισημανανε οτι εδω στην Ελλαδα ισχυει αυτο οποτε καθολου παραξενο εξω ν μην ειναι καν ετσι... Δηλαδη γενικως για να βρεις δουλεια χωρις προυπηρεσια η πρεπει να ανοιξεις δικο σου μαγαζι να την αποκτησεις γιατι κανεις δε δινει ευκαιριες πλεον.. Η να εχεις ακομα και εταιρικο ΑΦΜ για να κανεις μια δουλεια που αντικειμενικα δεν χρειαζεται καμια γνωση σε καποιο αντικειμενο.. ΤΙ να πω δε ξερω..!!

Παροχή υπηρεσιών είναι αυτό που θα κάνεις και ναι βάση νομοθεσίας πρέπει να κάνεις έναρξη επαγγελματος (επαγγελματικό ΑΦΜ,  ασφαλιστικό ταμείο. προκαταβολές φορου και όαλ αυτά τα καλά). Ο νόμος στο ζητάει  σε πρώτη φάση . 

Ακόμα και ένας youtuber στην Ελλάδα πρέπει να κάνει έναρξη επαγγέλματός με κωδικό στην εφορία σκηνοθέτη .......για να τα εισπράξει νόμιμα τα λεφτά . 

Επεξ/σία από Dare-Devil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 18/3/2019 στις 6:21 ΜΜ, vasilk είπε

- Ισχύει ότι σου είπαν: για Ελλάδα θέλουν επαγγελματικό ΑΦΜ.

- 5$-10$ ανά πατίνι ούτε στα όνειρα σου. Ελλάδα από 3€ έως 3,80€ ανά πατίνι. Πάνω από 4€ ούτε το 1%.

- Δεν έχασες κάτι που δεν σε πήραν. Και να σε έπαιρναν σε 2 μέρες θα τα είχες παρατήσει. Άσχετα που ακούγεται σαν μια δουλειά για άσχετους ή για χαρτζιλίκι δεν είναι καθόλου έτσι. Είναι δουλειά που θέλει μέσα και επαγγελματισμό για να σου αφήσει κάτι. Όποιος νομίζει ότι θα βγάλει χαρτζιλίκι απλά δεν θα βγάλει τίποτα. Τζάμπα θα χάσει τον ύπνο του.

Αυτά που γράφεις (ελευθερία στην απασχόληση, δεν χρειάζεται προϋπηρεσία) είναι τα μόνα καλά της υπόθεσης. Πίστεψε με, υπάρχουν πολλά περισσότερα κακά που μόνο αν την κάνεις τη δουλειά τα μαθαίνεις. Δεν το αναλύω γιατί θέλει ολόκληρο "σεντόνι".

Ότι έγραψα, δεν είναι δουλειά για ερασιτέχνες (άσχετα ότι θεωρητικά έτσι ακούγεται) και για χαρτζιλίκι. Όποιος νομίζει ότι μπορεί να βγάλει χαρτζιλίκι με 3-4-5 πατίνια απλά δεν θα βγάλει τίποτα. Για να βγάλεις χαρτζιλίκι θέλει 8-10 και για να βγάλεις μεροκάματο θέλεις 15-20 πατίνια.

Πάντως αν κάποιος έχει επαγγελματικό ΑΦΜ και θέλει να δοκιμάσει ας μου στείλει πμ να του δώσω ένα κωδικό* για μπόνους +40€ για τα πρώτα 10 πατίνια. Σίγουρα το μπόνους θα είναι περισσότερο από το ποσό που θα βγάλει από τα 10 πατίνια. Δεν το βάζω δημόσια γιατί είναι affiliate link.

edit *Διορθώνω αυτό που έγραψα για το κωδικό γιατί δεν το θυμόμουν καλά. Μου είχαν στείλει το μήνυμα αλλά δεν είχα δώσει βάση. Τελικά δεν είναι κωδικός αλλά πρόγραμμα σύστασης. Πρέπει να το συστήσω (όνομα, mail) για να πάρει το μπόνους των 40€.

 

ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Ή ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΟΛΑ( ΠΧ ΜΙΑ 15ΑΡΑ ΠΑΤΙΝΙΑ) ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SPIROSGIGI είπε

ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Ή ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΟΛΑ( ΠΧ ΜΙΑ 15ΑΡΑ ΠΑΤΙΝΙΑ) ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ; 

Ύστερα από τη φόρτιση τα πατίνια τα τοποθετείς σε συγκεκριμένες θέσεις (hubs) που έχει καθορίσει η εταιρεία. Αν δεν τα αφήσεις στα hubs και τα αφήσεις όπου να ναι δεν πληρώνεσαι. Τα hubs είναι διασκορπισμένα όπου η εταιρεία έχει κρίνει ότι υπάρχουν "σημεία ενδιαφέροντος". Σε κάθε hub μπορείς να αφήσεις το ανωτέρω 4 πατίνια. Όλα αυτά τα βλέπεις στην εφαρμογή. Και που είναι τα hubs, και τη "χωρητικότητα" (πόσα δέχεται) έχει το καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...