Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] XFX Radeon RX 570 8GB 138 ευρώ + μεταφορικά @skroutz.gr


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, marios32 είπε

Παίζανε πολύ συχνά RX570 4GB της Gigabyte,Asus και XFX στην τιμή αυτή στο Άμαζον.

Άρα για 8GB έκδοση είναι καλή τιμούλα. Το θέμα είναι ποια είναι η αληθινή διαθεσιμότητα διότι όλοι γνωρίζουν ότι κατόπιν παραγγελίας = καλά χριστούγεννα.

Μόνο ένα κατάστημα έχει 1 ως 3 εργάσιμες. Θα έπαιρνα μόνο με αντικαταβολή.

Tο Hellas Phone από το οποίο έχω αγοράσει κατόπιν παραγγελίας ήταν εντάξει. Για κάποιον που δεν το βιάζεται είναι καλή επιλογή.

 

47 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το ολο point μου ειναι οτι δεν υπαρχει πραγματικη προσφορα. Ειδικα οταν βλεπουμε σκρουτζομαγαζα(που δεν κανουν γενικα price match οπως οι αλυσιδες)να εχουν ιδια τιμη μεταξυ τους,αλλα και σαν υλοποιηση δεν λεει πολλα +του οτι εχουν παιξει πολλες προσφορες σε 570 γενικα.

Τωρα αν καποιον τον ενδιαφερει τοσο πολυ η συγκεκριμενη,οκ παω πασο.

Για το χρήστη που θέλει πολύ καλή απόδοση (αναλογικά πάντα) σε 1080 σε πολύ χαμηλό κόστος γιατί δε μπορεί να ξοδέψει περισσότερα, είναι μια χαρά λύση. Ιστορικό χαμηλό για τη συγκεκριμένη το τελευταίο εξάμηνο στο σκρουτζ.

Επιπλέον:

Στα 158 με 4GB Vram μαζί με μεταφορικά και με τα δύο παιχνίδια από amazon.es.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Μάλλον τελείωσε 

Έχεις δίκιο. Αφαίρεσαν την προωθητική ενέργεια με τα παιχνίδια. (ή έκανα τόσο λάθος εγώ).

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Έχεις δίκιο. Αφαίρεσαν την προωθητική ενέργεια με τα παιχνίδια. (ή έκανα τόσο λάθος εγώ).

Μάλλον τέλειωσε απο amazon, έχουν μείνει οι συνεργάτες . Γιαυτό δεν έχει και τα παιχνίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που γράφετε συνεχώς μερικοί ότι τα 4gb από τα 8gb δεν έχουν διαφορά επειδή είναι αδύναμη η 570 είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανακρίβεια. Τα 4gb σε σχέση με τα 8 έχουν μικρή έως καθόλου διαφορά γιατί για τα περισσότερα παιχνίδια τα 4 είναι αρκετά. Αν βάλεις κάποιο memory intensive παιχνίδι που απαιτεί πάνω από 4gb Vram, θα υπάρξει διαφορά ακόμα και με την 570. Δεν λέω μεγάλη διαφορά αλλά σίγουρα υπαρκτή. Συμφωνώ όμως ότι πολλά λέφτα παραπάνω για τα 8gb δεν λέω ότι αξίζει να δώσεις σε αυτήν την κατηγορία τιμής και επιδόσεων, αλλά αν την βρεις με μικρή διαφορά από την άλλη έχει νόημα η αγορά της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TheMechanic1 είπε

Αυτό που γράφετε συνεχώς μερικοί ότι τα 4gb από τα 8gb δεν έχουν διαφορά επειδή είναι αδύναμη η 570 είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανακρίβεια. Τα 4gb σε σχέση με τα 8 έχουν μικρή έως καθόλου διαφορά γιατί για τα περισσότερα παιχνίδια τα 4 είναι αρκετά. Αν βάλεις κάποιο memory intensive παιχνίδι που απαιτεί πάνω από 4gb Vram, θα υπάρξει διαφορά ακόμα και με την 570. Δεν λέω μεγάλη διαφορά αλλά σίγουρα υπαρκτή. Συμφωνώ όμως ότι πολλά λέφτα παραπάνω για τα 8gb δεν λέω ότι αξίζει να δώσεις σε αυτήν την κατηγορία τιμής και επιδόσεων, αλλά αν την βρεις με μικρή διαφορά από την άλλη έχει νόημα η αγορά της. 

Δεν ειναι αρκετα τα 4 για τα παιχνιδια.Αρκετα τρωνε παραπανω.

Το θεμα ειναι οτι για να φαει πανω απο 4gb ,πρεπει να βαλεις textures ultra και η 570 δεν εχει τη δυναμη για να σηκωσει textures εκει,για αυτο και γραφουν οτι δεν εχουν ιδιαιτερο νοημα στη 570.

Ναι θεωρητικα μπορει να βοηθησουν τα 8 και εαν η διαφορα στη τιμη ειναι πολυ μικρη,τη προτιμας,αλλα γενικα δεν εχει ιδιαιτερο νοημα,ειδικα εαν εχουν σεβαστη διαφορα στη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Δεν ειναι αρκετα τα 4 για τα παιχνιδια.Αρκετα τρωνε παραπανω.

Το θεμα ειναι οτι για να φαει πανω απο 4gb ,πρεπει να βαλεις textures ultra και η 570 δεν εχει τη δυναμη για να σηκωσει textures εκει,για αυτο και γραφουν οτι δεν εχουν ιδιαιτερο νοημα στη 570.

Ναι θεωρητικα μπορει να βοηθησουν τα 8 και εαν η διαφορα στη τιμη ειναι πολυ μικρη,τη προτιμας,αλλα γενικα δεν εχει ιδιαιτερο νοημα,ειδικα εαν εχουν σεβαστη διαφορα στη τιμη.

Τρία με επτά frames διαφορά (η κάπου εκεί) δείχνουν στο YouTube. Δεν ξέρω αν ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

¨

1 ώρα πριν, alexinhogr είπε

παιδες εγω εχω μια rx550 4g ,cpu fx8320 lc550w 12ram asrock 970extreme και ssd, monitor απλο led fhd, παιζω gta v και fifa , παω για rx570 8g η μια rx580 4g? 

Η 580 4gb είναι καλύτερη εννοείται, ωστόσο η διαφορά μεταξύ των 2 καρτών δεν είναι ιδιαίτερα "αισθητή". Και με τις 2 κάρτες θα δεις πάντως μεγάλη διαφορά σε σχέση με αυτή που έχεις τώρα. Αν μπορείς να πας σε 580 8gb ακόμα καλύτερα για το μέλλον (ίσως βρεις στις αγγελίες καμία μεταχειρισμένη με εγγύηση σε καλή τιμή).

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό γράφω και εγώ ότι αξίζει μόνο αν την βρεις με μικρή διαφορά τιμής. Τα περισσότερα games παντως είναι ακόμα κάτω από τα 4gb αλλά προφανώς υπάρχουν και κάποια που θέλουν παραπάνω. Σε αυτά που είναι πάνω από 4 μια διαφορά θα την δεις έστω και μικρή. Επίσης το ότι το παιχνίδι είναι απαιτειτικό σε Vram δεν σημαίναι πάντα ότι είναι και τόσο βαρυ που μια 570 δεν μπορεί να το παίξει με high settings. Πάρε για παράδειγμα το τελευταίο resident evil που έπαιξα πρόσφατα. Μια 570 θα το σηκώσει άνετα με πολλά fps, αλλά οι απαιτήσεις vram του παιχνιδιού είναι πάρα πολύ υψηλές. Δεν λέω ότι θα είναι μεγάλη η διαφορά άλλα σίγουρα θα σου δώσει λίγα fps και θα σε γλυτώσει από κάποια frame drops. Ξαναλέω, αξίζει άλλα μόνο αν βρεθεί σε κοντινή τιμή με την έκδοση των 4gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...