Προς το περιεχόμενο

Intel Coffee-Lake CPUs (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, panosfast είπε

Τελικά τον πήρα τον i9 9900K απο θερμοκρασίες είναι μια χαρά. σε συνεργασία με την corsair h115i platinum

stock idle 25-28° και σε gaming max 50°

Στα 5ghz idle 29-33° και σε gaming call  of duty wwii max 55° την μεγαλύτερη την είδα στο Battlefield V 65°

σε stress test στα 5ghz 15 λεπτά 60° 

Με πόσο ρεύμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/12/2019 στις 9:34 ΜΜ, panosfast είπε

Τελικά τον πήρα τον i9 9900K απο θερμοκρασίες είναι μια χαρά. σε συνεργασία με την corsair h115i platinum

σε stress test στα 5ghz 15 λεπτά 60° 

Θα σου ηταν ευκολο να ανεβαζες μια φωτογραφια απο HWInfo,Core Temp ή τελος παντων καποιο αλλο προγραμμα για να δουμε τις παραπανω θερμοκρασιες? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν τελικά είχατε δίκιο.  λόγο ότι είχα κάνει αρκετές δοκιμές τις θυμόμουν λάθος τις θερμοκρασίες στο stress test.. 70-75° στο 15λεπτο 

ΥΓ . Καλό το πασιέντζα extreme 😂

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panosfast είπε

λοιπόν τελικά είχατε δίκιο.  λόγο ότι είχα κάνει αρκετές δοκιμές τις θυμόμουν λάθος τις θερμοκρασίες στο stress test.. 70-75° στο 15λεπτο 

ΥΓ . Καλό το πασιέντζα extreme 😂

Φωτό θα μας βάλεις?  έστω και με 70-75 , δεν υπάρχει θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, panosfast είπε

λοιπόν τελικά είχατε δίκιο.  λόγο ότι είχα κάνει αρκετές δοκιμές τις θυμόμουν λάθος τις θερμοκρασίες στο stress test.. 70-75° στο 15λεπτο 

ΥΓ . Καλό το πασιέντζα extreme 😂

Με τι stressaris όμως δεν μάθαμε. Γιστι άλλο cinebench άλλο realbench άλλο prime. Πάντως καλές οι θερμοκρασίες σου ακομα για cb που είναι ελαφρύ. Αλλά τα 60 που έλεγες μόνο με delid θα τα δεις. Τοσα βγάζει ο δικός μου στα 5.1, με 2 λιγότερους πυρήνες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Με τι stressaris όμως δεν μάθαμε. Γιστι άλλο cinebench άλλο realbench άλλο prime. Πάντως καλές οι θερμοκρασίες σου ακομα για cb που είναι ελαφρύ. Αλλά τα 60 που έλεγες μόνο με delid θα τα δεις. Τοσα βγάζει ο δικός μου στα 5.1, με 2 λιγότερους πυρήνες 

Δεν τα ξέρω αυτά που λές ψέματα δεν θα πω .. βασικά τους τελευταίους 6 μήνες ασχολούμαι με το το pc και ότι εχει να κάνει με αυτό οπότε ακόμα ψάχνω και μαθαίνω.. stress  έκανα με το CPU-z  αν θέλεις πρότεινε μού κάποιο πρόγραμμα  να το δοκιμάσω θα με ενδιέφερε να δω τι θα βγάλει . Πάντος στα παιχνίδια είμαι αρκετά ικανοποιημένος και σε θέμα θερμοκρασιών και σε κατανάλωση  ρεύματος, βέβαια δεν είναι σαν τον 6700Κ που είχα αλλά ΟΚ ..εξάλλου  περίμενα ποιό ψηλά νούμερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panosfast είπε

Δεν τα ξέρω αυτά που λές ψέματα δεν θα πω .. βασικά τους τελευταίους 6 μήνες ασχολούμαι με το το pc και ότι εχει να κάνει με αυτό οπότε ακόμα ψάχνω και μαθαίνω.. stress  έκανα με το CPU-z  αν θέλεις πρότεινε μού κάποιο πρόγραμμα  να το δοκιμάσω θα με ενδιέφερε να δω τι θα βγάλει . Πάντος στα παιχνίδια είμαι αρκετά ικανοποιημένος και σε θέμα θερμοκρασιών και σε κατανάλωση  ρεύματος, βέβαια δεν είναι σαν τον 6700Κ που είχα αλλά ΟΚ ..εξάλλου  περίμενα ποιό ψηλά νούμερα..

Δοκιμασε cinebenchR20 για αρχη και μετα real bench για να βεβαιωθεις οτι εισαι stable. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...