Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Ναι ρε,εννοείται,την έχω φλασάρει 17000 φορές,και με το δικό της,δεν λέει να ξεκολλήσει.Στο oc.net μου στείλε ένα παιδί ένα νήμα με μια msi lightning που έκανε τα ίδια,και τελικά είχε μπει σε safe mod επειδή τη φλάσαρε χωρίς τους δικούς της ανεμιστήρες πάνω,καλή ώρα όπως η δικιά μου.Μια dual βρήκα με waterblock που έκανε τα ίδια,αλλά όταν έβαλε τα δικά της fanάκια έστρωσε.Η δικιά μου δεν λέει να ξεκολλήσει.

Μετά από ώρες κ ώρες ξεκόλλησε με το bios της Galax,μόλις έβαλα τελευταίους drivers τα ίδια.Δεν ξέρω τι να τη κάνω

Πέρασες drivers; Πώς, με ddu;

Επίσης, είσαι σίγουρος για την εγγύηση; Ρωτάω γιατί, αν φτάσουν εκεί τα πράγματα, πρέπει να είσαι βέβαιος ότι δεν είσαι καλυμμένος. Αλλιώς μπορείς να ξεκινήσεις τη διαδικασία rma (κι ο θεός βοηθός).

Εύχομαι να βρεις την άκρη, γιατί είναι κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/8/2019 στις 10:00 ΠΜ, DEADLAZARUS είπε

Πέρασες drivers; Πώς, με ddu;

Επίσης, είσαι σίγουρος για την εγγύηση; Ρωτάω γιατί, αν φτάσουν εκεί τα πράγματα, πρέπει να είσαι βέβαιος ότι δεν είσαι καλυμμένος. Αλλιώς μπορείς να ξεκινήσεις τη διαδικασία rma (κι ο θεός βοηθός).

Εύχομαι να βρεις την άκρη, γιατί είναι κρίμα.

Ναι,drivers περνάει κανονικά,η κάρτα αναγνωρίζεται.Και δουλεύει στα 1350,δεν κρασάρει.Το amazon δεν καλύπτει,η Asus λέει θα τη στείλεις και αν δεν βρούμε υπαιτιότητα χρήστη,το κοιτάμε.Γιατί δεν έχει αυτοκόλλητο.Α ρε Evga

550 μου στοίχισε τελικά η παπαριά,τουλάχιστον από τα 1500 για νέα θα δώσω αυτά κ θα Μ ρθει μία ftw ultra,καινύρια.Οι μακακίες πληρώνονται..

Επεξ/σία από Matrix7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/8/2019 στις 11:21 ΠΜ, Matrix7 είπε

Ναι,drivers περνάει κανονικά,η κάρτα αναγνωρίζεται.Και δουλεύει στα 1350,δεν κρασάρει.Το amazon δεν καλύπτει,η Asus λέει θα τη στείλεις και αν δεν βρούμε υπαιτιότητα χρήστη,το κοιτάμε.Γιατί δεν έχει αυτοκόλλητο.Α ρε Evga

550 μου στοίχισε τελικά η παπαριά,τουλάχιστον από τα 1500 για νέα θα δώσω αυτά κ θα Μ ρθει μία ftw ultra,καινύρια.Οι μακακίες πληρώνονται..

Λίγο αργά το είδα αλλά θα στην εστρωνα δεν είναι τίποτα. Εάν τελικά δεν την έδωσες φερτην να στην φτιάξω.

Πάντως στην δικιά μου έχω περάσει για να δοκιμάσω όλα τα vbios τών 2080ti με και χωρίς ανεμηστηρες πάνω στην Strix μου, δεν ξέρω γιατί αντιμετωπισες κάποιο θέμα με το μπουσταρισμα της κάρτας μετά.

Εξήγησε κανονικά όλες τις κινήσεις που έκανες κατά το φλασαρισμα και εννοώ όλες από την αρχή έως το τέλος. Δώσε πληροφορίες τι έκανες ακριβώς.

Κάποιο μέλος σε ρώτησε εάν έκανες backup τα original vbios.

Επίσης πάντως για να ξέρεις η Asus Dual έχει custom vbios μονταρισμένο με 380αρι powerlimit σαν αυτό που πέρασες απλά είναι για την dual.

Όσο για την κάρτα σου να ξέρεις ότι είναι μια χαρά και όταν πάει στην άσους εάν πήγε η είναι να πάει θα δουλέυει κανονικοτατα το πρόβλημα σου είναι στο registry σου.

 

 

Επεξ/σία από Ripper1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έχω ακόμη,φυσικά κ έκανα backup το δικό της bios.

Το φλασάρισμα το είχα κάνει 3 φορές,πριν βάλω την accellero,χωρίς πρόβλημα. Ακολούθησα την ίδια διαδικασία όταν είχα την accelero πάνω

Απενεργοποίηση συσκευής από device manager

Τρέχω cmd ως διαχειριστής

Cd/

Dir

Cd/nvflash64

Nvflash64  --protectoff

Nvflash64 -6 το όνομα τ rom.rom

Επανεκκίνηση...

Ενεργοποίηση συσκευής

 

 

Μετά το σκάλωμα την έχω φλασάρει άπειρες φορές με το δικό της,με άλλα χωρίς αποτέλεσμα,την έχω δοκιμάσει σε άλλο υπολογιστή,έχω βάλει το δικό της cooler,τίποτα..

Κάποια στιγμή δούλεψε με το biis της Galax,μόλις πήγα να περάσω τελευταίους drivers κόλλησε μια κ καλή

Θα μπορούσες να μου πεις τι μπορώ να δοκιμάσω μήπως επανέλθει;Στη registry όταν λες?Των windows?Την δοκίμασα κ σε άλλο pc όπως έγραψα πιο πάνω αλλά δεν

 

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, BabisTs είπε

Καλορίζικη......Σε νεράκι θα μπεί και αυτή? Από κλόκια τι λέει?

Thanks man,μαμά θα την αφήσω,αλλά δυστυχώς  βλέπω είμαι λίγο γκαντέμης!1920, άντε με τα ζόρια 1940,δεν ανεβαίνει πάνω απ' το στοκ της,οι μνήμες πάνε 8200.Μάλλον θα πάω για επιστροφή κ αντικατάσταση

Επεξ/σία από Matrix7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Thanks man,μαμά θα την αφήσω,αλλά δυστυχώς  βλέπω είμαι λίγο γκαντέμης!1920, άντε με τα ζόρια 1940,δεν ανεβαίνει πάνω απ' το στοκ της,οι μνήμες πάνε 8200

Μου θυμίζει μια 1080ti ftw3 που είχα και δεν έπαιρνε ούτε +30mhz στο core.....όπως και να έχει καλορίζικο το καρτονι!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι κι αλλιώς είναι μούφα το OC στις Turing. Έτσι όπως το έχουν κάνει καλύτερα να παίξεις με curve και να κρατάς σταθερά ρολόγια ώστε να έχεις πιο ομαλά frametimes, παρά κάτι άλλο.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2019 στις 8:07 ΜΜ, BabisTs είπε

Μου θυμίζει μια 1080ti ftw3 που είχα και δεν έπαιρνε ούτε +30mhz στο core.....όπως και να έχει καλορίζικο το καρτονι!

Τελικώς έχει θέμα,έβαλα να τρέξω ένα παιχνιδάκι σήμερα κ μαυρίζει η οθόνη κάθε 4 δευτερόλεπτα..Display driver crash,ούτε με restart δεν στρώνει.Αισθάνομαι πολύ τυχερός τελευταία πάω για τζόκερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Είσαι σίγουρος ότι φτάιει η κάρτα ; Τσέκαρε τα cables του PSU και κάνε καθαρισμό με DDU.

Το έχω κάνει ήδη αυτό,χθες λειτουργούσε σε heaven,σήμερα έβαλα ένα παιχνιδάκι να δω τι γίνεται κ μαμήθηκε το σύμπαν,ούτε επιφάνεια εργασίας δεν μπορώ να μπω,με το που πάει να φορτώσει windows κρασάρει.Όλα αυτά μόλις πήγα να τρέξω ένα παιχνιδάκι.Μόνο αν κλείσω τροφοδοτικό για κανά 5λεπτο λειτουργεί.Σε corsair 1200 platinum αυτά,6αμήνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Το έχω κάνει ήδη αυτό,χθες λειτουργούσε σε heaven,σήμερα έβαλα ένα παιχνιδάκι να δω τι γίνεται κ μαμήθηκε το σύμπαν,ούτε επιφάνεια εργασίας δεν μπορώ να μπω,με το που πάει να φορτώσει windows κρασάρει.Όλα αυτά μόλις πήγα να τρέξω ένα παιχνιδάκι.Μόνο αν κλείσω τροφοδοτικό για κανά 5λεπτο λειτουργεί.Σε corsair 1200 platinum αυτά,6αμήνου

λέω μπας και φταίει αυτό........άλλαξες τον διακόπτη στο bios (μιας και η συγκεκριμένη έχει δύο) μήπως το ένα το έχει πιάσει λόξιγκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...