Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

LG Announces NVIDIA G-Sync Support for E9 and C9 Series OLEDs

C9 OLED και τα μυαλά στα κάγκελα 

Kοιτα να δεις σαν γνήσιος OLED Hater θα παρω OLED στο τελος 😁.... με yellows θα την παρω στα 1200 ευρω σε μερικους μηνες! 

Θα κρατησω και αυτη LCD 4K για desktop και θα ειμαι μπομπα...

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έχει όλα η C9, top IQ, true HDR, HDMI 2.1 για future proof, 120Hz.

Ακόμα και η κορυφαία QLED τρώει ξύλο, το LCD απλά δεν ακουμπάει OLED.

 

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μου ήρθε σήμερα επιτέλους η κάρτα,σε μαύρο κουτί και μη σφραγισμένη.Τεσπα,φαίνεται να δουλεύει.Γύρω στα 2000-2025 πάει,το precision μου βγάζει +95,παίρνει κανά 15άρι ακόμη.Δεν ξέρω αν με curve θα βγάλω κάτι παραπάνω,καμιά συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Το καλό είναι ότι 2025 κρατά σταθερά,με τη dual που είχα ήταν ασανσέρ το ρολόι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πας παραπάνω, δεν θα δεις διαφορά στα παιχνίδια. Άρα δεν σου έστειλαν σφραγισμένη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Μου ήρθε σήμερα επιτέλους η κάρτα,σε μαύρο κουτί και μη σφραγισμένη.Τεσπα,φαίνεται να δουλεύει.Γύρω στα 2000-2025 πάει,το precision μου βγάζει +95,παίρνει κανά 15άρι ακόμη.Δεν ξέρω αν με curve θα βγάλω κάτι παραπάνω,καμιά συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Το καλό είναι ότι 2025 κρατά σταθερά,με τη dual που είχα ήταν ασανσέρ το ρολόι

καλορίζικο και απροβλημάτιστο το καρτόνι όπως και να έχει....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

καλορίζικο και απροβλημάτιστο το καρτόνι όπως και να έχει....

Thanks!!!

 

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν υπάρχει λόγος να πας παραπάνω, δεν θα δεις διαφορά στα παιχνίδια. Άρα δεν σου έστειλαν σφραγισμένη κάρτα.

Όχι,σφραγισμένη δεν ήταν.Σκόνη δεν είδα καθόλου πάνω,το s/n είναι (αρκετά) μεταγενέστερο,έχει πάντως Samsung μνήμες κ αυτή πάνω.8300 πάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα την 1080ti asus strix και τη πούλησα γιατί ήθελα τα λεφτά μετά πήρα 1050 ti και τώρα έχω rx580. Αξίζει να πάρω τώρα 2080ti ή να περιμένω νέα σειρά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilissouvlaki είπε

Παιδιά είχα την 1080ti asus strix και τη πούλησα γιατί ήθελα τα λεφτά μετά πήρα 1050 ti και τώρα έχω rx580. Αξίζει να πάρω τώρα 2080ti ή να περιμένω νέα σειρά? 

Έχεις διαθέσιμο ένα χιλιάρικο; Εάν ναι, προχώρα. Αν και οι καλές υλοποιήσεις κοστίζουν παραπάνω, ίσως βρεις κάποια μεταχειρισμένη από έμπιστο μέλος στα 1.000 ευρώ.

Γνώμη μου: αφού έκανες roller-coaster αλλαγές, πάρε μια 5700xt.

Θα πρέπει, βέβαια, να ξέρουμε και το υπόλοιπο σύστημά σου, ήτοι cpu/monitor/παιχνίδια που παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Έχεις διαθέσιμο ένα χιλιάρικο; Εάν ναι, προχώρα. Αν και οι καλές υλοποιήσεις κοστίζουν παραπάνω, ίσως βρεις κάποια μεταχειρισμένη από έμπιστο μέλος στα 1.000 ευρώ.

Γνώμη μου: αφού έκανες roller-coaster αλλαγές, πάρε μια 5700xt.

Θα πρέπει, βέβαια, να ξέρουμε και το υπόλοιπο σύστημά σου, ήτοι cpu/monitor/παιχνίδια που παίζεις.

cpu :i7-5820k (watercooled)

ram: ddr4 16gb gskill 2666

mb: ASRock x99 Extreme 4/3.1

screen: https://www.e-shop.gr/othoni-asus-vx279h-27-led-full-hd-black-p-PER.170367   (έχω και τηλεόραση 50αρα 4Κ)

 

αυτό το καιρό παίζω 

the division

forza horizon 4

far cry 5 new down

(έχω 10 μέτρα καλώδιο και με την 1080 ti έπαιζε μια χαρά και τώρα με την rx 580 μου κάνει διακοπές. για την 4Κ πάντα) 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

cpu :i7-5820k (watercooled)

ram: ddr4 16gb gskill 2666

mb: ASRock x99 Extreme 4/3.1

screen: https://www.e-shop.gr/othoni-asus-vx279h-27-led-full-hd-black-p-PER.170367   (έχω και τηλεόραση 50αρα 4Κ)

αυτό το καιρό παίζω 

the division

forza horizon 4

far cry 5 new down

(έχω 10 μέτρα καλώδιο και με την 1080 ti έπαιζε μια χαρά και τώρα με την rx 580 μου κάνει διακοπές. για την 4Κ πάντα) 

Δύσκολη περίπτωση. Για την οθόνη που έχεις δεν το συζητάμε. Overkill του overkill, ω overkill μια 2080ti.

Επειδή, όμως, πιστεύω ότι την κάνεις τη λαδιά σου:P και παίζεις στη 4k κυρίως, εάν τη βρεις στα 1.000 ευρώ, προχώρα.

Κι εγώ μεταχειρισμένη πήρα, καθώς δεν ήμουν διατεθειμένος να δώσω 1.200-1.300 ευρώ.

Αν και πιστεύω ότι και με μια 2080 super, θα ήσουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχισαμε πάλι τις μαλακίες αλλά who cares, το συγκεκριμένο site είναι για το ΓΤΠΚ, και απευθύνεται σε ηλίθιους που πιστεύουν τα πάντα μέχρι και στο νερό του καματερού και το κατέχουν απατεώνες, ο Μουσταφά χομούντ....δε μας λέει πότε θα βγει η 2080Τi super με το φανταστικό τσιπ που είναι under development με περισσότερα cuda cores και είναι μεγαλύτερο από το TU 102 αλλά δεν το έχει δει κανείς αλλά μόνος του ο Mustafa

https://wccftech.com/exclusive-nvidias-super-gpus-unleashing-monsters/

A και για να μην ξεχνιόμαστε την παραπάνω μαλακία (NVIDIA Next Generation ‘Ampere’ 7nm Graphics Cards Landing 1H 2020)ΘΑ την  αναπαράγουν Tweaktown, Guru 3d, αντίστοιχου επιπέδου απατεώνες......

Δε θυμάμαι καλά την GTX 1180Ti που είχαν και ημερομηνίες κυκλοφορίες 1 χρόνο πρίν ανακοινωθεί ή το chipset X599 που θα ήταν συμβατό με τους cascadelake-x και οτι θα ήταν νέο arch ακόμα δεν τα έχω δει.....αλλά έχουμε και ryzen 9 16cores@5ghz και navi με επιδόσεις 2080 και τιμή 250€ που ΘΑ κυκλοφορήσουν.........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Aρχισαμε πάλι τις μαλακίες αλλά who cares, το συγκεκριμένο site είναι για το ΓΤΠΚ, και απευθύνεται σε ηλίθιους που πιστεύουν τα πάντα μέχρι και στο νερό του καματερού και το κατέχουν απατεώνες, ο Μουσταφά χομούντ....δε μας λέει πότε θα βγει η 2080Τi super με το φανταστικό τσιπ που είναι under development με περισσότερα cuda cores και είναι μεγαλύτερο από το TU 102 αλλά δεν το έχει δει κανείς αλλά μόνος του ο Mustafa

https://wccftech.com/exclusive-nvidias-super-gpus-unleashing-monsters/

A και για να μην ξεχνιόμαστε την παραπάνω μαλακία (NVIDIA Next Generation ‘Ampere’ 7nm Graphics Cards Landing 1H 2020)ΘΑ την  αναπαράγουν Tweaktown, Guru 3d, αντίστοιχου επιπέδου απατεώνες......

Δε θυμάμαι καλά την GTX 1180Ti που είχαν και ημερομηνίες κυκλοφορίες 1 χρόνο πρίν ανακοινωθεί ή το chipset X599 που θα ήταν συμβατό με τους cascadelake-x και οτι θα ήταν νέο arch ακόμα δεν τα έχω δει.....αλλά έχουμε και ryzen 9 16cores@5ghz και navi με επιδόσεις 2080 και τιμή 250€ που ΘΑ κυκλοφορήσουν.........

Το "Καβάλα" μου αρέσει που συμπλήρωσες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...