Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, BabisTs είπε

λέω μπας και φταίει αυτό........άλλαξες τον διακόπτη στο bios (μιας και η συγκεκριμένη έχει δύο) μήπως το ένα το έχει πιάσει λόξιγκα?

Το έκανε κ με που την έβαλα με το άλλο bios,έτρεξα από περιέργεια nvidia scanner σε στοκ ρυθμίσεις και έκανε το ίδιο,απλά δεν είχα δώσει σημασία.Την έκανα reseat,άλλαξα το διακόπτη στην άλλη θέση,λειτουργούσε μέχρι που δοκίμασα να τρέξω mass effect andromeda,κρασάρει στην αρχική loading screen,δεν στρώνει ούτε με restart.Έβαλα πάνω μια rx από άλλο pc,όλα άψογα.Κ psu δεν υπάρχει περίπτωση να είναι,4 μήνες είχα τη dual και δεν έκανε κιχ

Την πακέταρα και φεύγει σούμπιτη,τη τύχη μου μέσα

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

6 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Το έκανε κ με που την έβαλα με το άλλο bios,έτρεξα από περιέργεια nvidia scanner σε στοκ ρυθμίσεις και έκανε το ίδιο,απλά δεν είχα δώσει σημασία.Την έκανα reseat,άλλαξα το διακόπτη στην άλλη θέση,λειτουργούσε μέχρι που δοκίμασα να τρέξω mass effect andromeda,κρασάρει στην αρχική loading screen,δεν στρώνει ούτε με restart.Έβαλα πάνω μια rx από άλλο pc,όλα άψογα

Την πακέταρα και φεύγει σούμπιτη,τη τύχη μου μέσα

ελπίζω να σου έρθει μπόμπα καρτόνι αυτήν την φορά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Κάτσε ρε 'συ, κλείνεις το PSU για 5 λεπτά και είναι οκ δεν έγραψες 

Ναι,μέχρι να πάω να τρέξω κάτι,μετά τα ίδια πάλι.Δεν είναι το psu,ξαφνικά αποφάσισε να τα παίξει προχθές που έβαλα αυτή?Κ μετά με άλλη κάρτα στρώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα βάζεις άλλη με ίδιες απαιτήσεις ρεύματος και είναι οκ εντάξει, αλλά έτσι όπως το έγραψες φαίνεται το PSU ύποπτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

αν ήταν psu θα έτρωγε restart πιστεύω....

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα βάζεις άλλη με ίδιες απαιτήσεις ρεύματος και είναι οκ εντάξει, αλλά έτσι όπως το έγραψες φαίνεται το PSU ύποπτο..

 

Δεν είναι αυτό ρε φίλε,η rx 580 τραβάει λιγότερο με + 50% pl και 100% χρήσης απότι η ti σε idle?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι psu....από ποιο κατάστημα τις πήρες τις 2080ti που είχες μέχρι τώρα?

Amazon Γαλλίας.Αλλά evga έχω ακούσει πολύ καλά λόγια,ίσως μεξυπηρετήσουν γρηγορότερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Amazon Γαλλίας.Αλλά evga έχω ακούσει πολύ καλά λόγια,ίσως μεξυπηρετήσουν γρηγορότερα

Αν στείλεις Evga θέλει περίπου 3-4 μέρες με elta να φτάσει εκεί και αλλές τόσες να σου έρθει ο αντικαταστάτης.Πληρώνεις τα μεταφορικά να την στείλεις,πληρώνουν τα μεταφορικά να στην στείλουν.

Αmazon πληρώνεις τα μεταφορικά αλλα στα κάνουν refund μετά.Χρόνος περίπου ο ίδιος.

Επεξ/σία από oddin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Τελικώς έχει θέμα,έβαλα να τρέξω ένα παιχνιδάκι σήμερα κ μαυρίζει η οθόνη κάθε 4 δευτερόλεπτα..Display driver crash,ούτε με restart δεν στρώνει.Αισθάνομαι πολύ τυχερός τελευταία πάω για τζόκερ

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Τελικώς έχει θέμα,έβαλα να τρέξω ένα παιχνιδάκι σήμερα κ μαυρίζει η οθόνη κάθε 4 δευτερόλεπτα..Display driver crash,ούτε με restart δεν στρώνει.Αισθάνομαι πολύ τυχερός τελευταία πάω για τζόκερ

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Τελικώς έχει θέμα,έβαλα να τρέξω ένα παιχνιδάκι σήμερα κ μαυρίζει η οθόνη κάθε 4 δευτερόλεπτα..Display driver crash,ούτε με restart δεν στρώνει.Αισθάνομαι πολύ τυχερός τελευταία πάω για τζόκερ

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Τελικώς έχει θέμα,έβαλα να τρέξω ένα παιχνιδάκι σήμερα κ μαυρίζει η οθόνη κάθε 4 δευτερόλεπτα..Display driver crash,ούτε με restart δεν στρώνει.Αισθάνομαι πολύ τυχερός τελευταία πάω για τζόκερ

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Τελικώς έχει θέμα,έβαλα να τρέξω ένα παιχνιδάκι σήμερα κ μαυρίζει η οθόνη κάθε 4 δευτερόλεπτα..Display driver crash,ούτε με restart δεν στρώνει.Αισθάνομαι πολύ τυχερός τελευταία πάω για τζόκερ

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Ripper1986 είπε

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

Πολύ γκαντεμια αδερφάκι μου. Μακάρι η επόμενη να είναι σωστή.

Άστα να πάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από καθαρισμό με DDU που έχει γίνει το ιερό ευαγγέλιο για τους περισσότερους, πριν ξεκινήσω να στείλω την κάρτα για RMA

-Θα έκανα μια καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού χωρίς φορμάτ ότι και να πει ο οποιοσδήποτε άκρη δεν βγαίνει πολλές φορές το DDU δεν μπορεί να καθαρίσει τα πάντα οπότε είναι σαν να προσπαθείς να γεμίσεις τρύπιο κουβά με νερό

-Δοκιμή οπωσδήποτε της κάρτας σε άλλο υπολογιστή(ΟΠΟΤΕ) αν σε άλλο υπολογιστή δουλεύει σωστά ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ τουλάχιστον ότι φταίει η κάρτα, και στην συνέχεια ψαχνόμαστε με το υπολογιστή

-Εχει καλές πιθανότητες να φταίει το τροφοδοτικό και φαινομενικά να δουλεύει άψογα ΑΝ χτύπαγε κάποιο OCP θα έκλεινε και θα εκκινούσε σε λίγα δευτερόλεπτα, random restarts πιθανά να έχει διαρροή κάπου το ίδιο, εκεί θες πολύμετρο συνδεδεμένο και να παρακολουθείς τις τάσεις του υπο φορτίο, αν χτυπήσει OCP δοκιμάζεις με ανακατανομή των φορτίων συνδέοντας διαφορετικά τα καλώδια και και και......δε γίνεται να λύσεις κάτι μέσα από φόρουμ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2019 στις 11:05 ΠΜ, Coppermine είπε

Εκτός από καθαρισμό με DDU που έχει γίνει το ιερό ευαγγέλιο για τους περισσότερους, πριν ξεκινήσω να στείλω την κάρτα για RMA

-Θα έκανα μια καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού χωρίς φορμάτ ότι και να πει ο οποιοσδήποτε άκρη δεν βγαίνει πολλές φορές το DDU δεν μπορεί να καθαρίσει τα πάντα οπότε είναι σαν να προσπαθείς να γεμίσεις τρύπιο κουβά με νερό

-Δοκιμή οπωσδήποτε της κάρτας σε άλλο υπολογιστή(ΟΠΟΤΕ) αν σε άλλο υπολογιστή δουλεύει σωστά ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ τουλάχιστον ότι φταίει η κάρτα, και στην συνέχεια ψαχνόμαστε με το υπολογιστή

-Εχει καλές πιθανότητες να φταίει το τροφοδοτικό και φαινομενικά να δουλεύει άψογα ΑΝ χτύπαγε κάποιο OCP θα έκλεινε και θα εκκινούσε σε λίγα δευτερόλεπτα, random restarts πιθανά να έχει διαρροή κάπου το ίδιο, εκεί θες πολύμετρο συνδεδεμένο και να παρακολουθείς τις τάσεις του υπο φορτίο, αν χτυπήσει OCP δοκιμάζεις με ανακατανομή των φορτίων συνδέοντας διαφορετικά τα καλώδια και και και......δε γίνεται να λύσεις κάτι μέσα από φόρουμ

Επειδή μπλέξαμε με τροφοδοτικά,πολύμετρα,format αγιασμούς κτλ (αστειεύομαι φυσικά),κ μου κλονίσατε γ λίγο τη σιγουριά ότι η κάρτα έχει πάει για θυμαράκια,την έβαλα σε άλλο pc,τα ίδια ακριβώς.Έλπίζω μέχρι να μου στείλουν μία να κάνει τη δουλειά της να μην έχει βγει καινούρια σειρά.Λέμε τώρα,με τη τύχη μου μπορεί να πέσει το αεροπλάνο π τη μεταφέρει θύμα αεροπειρατείας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...