Προς το περιεχόμενο

Star Wars Episode IX


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μπερδεύτηκα εδώ. Τι έχει το thumbnail?

Τον οδυρμό της Ray  Rey που βάζουν όλοι οι "φωνακλάδες" youtubers ως παραλληλισμό για τον οδυρμό της Disney που φαντάζονται ή επιθυμούν.

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Diinekis21 είπε

Τον οδυρμό της Ray που βάζουν όλοι οι "φωνακλάδες" youtubers ως παραλληλισμό για τον οδυρμό της Disney που φαντάζονται ή επιθυμούν.

A ναι, ισχύει.
Το έχουν κάνει distressed Rey = distressed Disney σε καμιά 200ρια βίντεο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Καλά, αυτό το αμετάβλητο 86% των "θεατών". :D

Ναι, 90000 reviews και δεν έχει κουνηθεί καθόλου ενώ όλα είναι το ίδιο κείμενο :D 

Ας μην ξεχνάμε ότι το RT σταμάτησε να μετρά βαθμολογίες κάτω από 3.5 επίσης στην συγκεκριμένη ταινία....... 

Με το Captain Marvel σκάνδαλο, το ROS και το DrWho τις τελευταίες 2 εβδομάδες, το RT είναι ΓΤΠ και δεν αξίζει ούτε να επισκεφτούμε την σελίδα. 

Ποιο μερολιπτική πλατφόρμα δεν υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγήστε μου λίγο το σκεπτικό σας. Εσείς θεωρείται ότι το Last Jedi και το Rise of Skywalker θα έπρεπε να έχουν χαμηλή βαθμολογία παντού και πάντα. Αυτό το έχετε ως αδιαμφισβήτητο, οπότε οτιδήποτε άλλο είναι κάποιο στήσιμο της Disney (διορθώστε με, αν ισχύει κάτι διαφορετικό που δεν έχω καταλάβει).

Το Last Jedi είχε 91% στους κριτικούς και 43% στο κοινό.

Το Rise of Skywalker είχε 52% στους κριτικούς και 86% στο κοινό.

Πώς ακριβώς έγινε το στήσιμο; Την πρώτη φορά έστησαν τους κριτικούς και τώρα έστησαν το κοινό; Γιατί το έκαναν αυτό; Γιατί όχι πάντα, όλους; Ή πάντα την ίδια μεριά;

ΥΓ. Για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά δεν έχω γνώμη για το συγκεκριμένο θέμα και ούτε και με καίει ιδιαίτερα πόσο άρεσε η ταινία στον κόσμο ή όχι. Αλλά από όσα έχω ακούσει, λογικές μου φαίνονται οι βαθμολογίες (άσχετα αν εγώ προσωπικά διαφωνώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Manuel είπε

Το Last Jedi είχε 91% στους κριτικούς και 43% στο κοινό.

Το Rise of Skywalker είχε 52% στους κριτικούς και 86% στο κοινό.

Πώς ακριβώς έγινε το στήσιμο; Την πρώτη φορά έστησαν τους κριτικούς και τώρα έστησαν το κοινό; Γιατί το έκαναν αυτό; Γιατί όχι πάντα, όλους; Ή πάντα την ίδια μεριά;

 

Το ότι το Last Jedi κυκλοφόρησε επί παντοκρατορίας Τσίπρα ενώ το ROS επί Κυριάκου δε σου λέει τίποτα? Δε σου χτυπάει κανένα καμπανάκι?

 

Επίσης, δες ποιος πήρε πρωτάθλημα τις συγκεκριμένες σεζόν...

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Manuel είπε

Εξηγήστε μου λίγο το σκεπτικό σας. Εσείς θεωρείται ότι το Last Jedi και το Rise of Skywalker θα έπρεπε να έχουν χαμηλή βαθμολογία παντού και πάντα. Αυτό το έχετε ως αδιαμφισβήτητο, οπότε οτιδήποτε άλλο είναι κάποιο στήσιμο της Disney (διορθώστε με, αν ισχύει κάτι διαφορετικό που δεν έχω καταλάβει).

Το Last Jedi είχε 91% στους κριτικούς και 43% στο κοινό.

Το Rise of Skywalker είχε 52% στους κριτικούς και 86% στο κοινό.

Πώς ακριβώς έγινε το στήσιμο; Την πρώτη φορά έστησαν τους κριτικούς και τώρα έστησαν το κοινό; Γιατί το έκαναν αυτό; Γιατί όχι πάντα, όλους; Ή πάντα την ίδια μεριά;

ΥΓ. Για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά δεν έχω γνώμη για το συγκεκριμένο θέμα και ούτε και με καίει ιδιαίτερα πόσο άρεσε η ταινία στον κόσμο ή όχι. Αλλά από όσα έχω ακούσει, λογικές μου φαίνονται οι βαθμολογίες (άσχετα αν εγώ προσωπικά διαφωνώ).

 

 

Δες το 1ο βίντεο να καταλάβεις το γιατί και το δεύτερο για να δεις μόνος σου  αν θες, γιατί το 86% είναι στημένο. 

Είναι γεμάτο το YT με βίντεο που κοιτάνε τα reviews των bot. 

Και όλα αυτά μετά την αλλαγή του βάρους που έκαναν για το Captain Marvel πέρισυ, και πλέον έχει ακολουθήσει η συνεχής διαγραφή reviews για το DrWho που έδιναν σε επεισόδια αυτό το μήνα 3-5%. 

Χωρίς την βαθμολογία από τα bot και με το σύστημα να μετράει όλα ακόμα και αυτά κάτω από 3.5 (το κόψανε αυτό), το ROS έχει 14%-16%.  

Επεξ/σία από Apoll
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Manuel είπε

λογικές μου φαίνονται οι βαθμολογίες

Ναι λογικό είναι η βαθμολογία να είναι εδώ και 80.000 ψήφους 86%.. μιας και όλοι της βάζουν 17/20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Apoll είπε

Δες το 1ο βίντεο να καταλάβεις το γιατί και το δεύτερο για να δεις μόνος σου  αν θες, γιατί το 86% είναι στημένο. 

Είναι γεμάτο το YT με βίντεο που κοιτάνε τα reviews των bot. 

Και όλα αυτά μετά την αλλαγή του βάρους που έκαναν για το Captain Marvel πέρισυ, και πλέον έχει ακολουθήσει η συνεχής διαγραφή reviews για το DrWho που έδιναν σε επεισόδια αυτό το μήνα 3-5%. 

Χωρίς την βαθμολογία από τα bot και με το σύστημα να μετράει όλα ακόμα και αυτά κάτω από 3.5 (το κόψανε αυτό), το ROS έχει 14%-16%.  

Δεν ρώτησα αυτό. Την διαφορά ανάμεσα στο Last Jedi και το Rise of Skywalker θέλω να μου εξηγήσεις. Είναι όλες οι ψηλές βαθμολογίες στημένες, και εδώ και εκεί; Γιατί στη μια ταινία έστησαν του κοινού και στην άλλη των κριτικών;

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

Ναι λογικό είναι η βαθμολογία να είναι εδώ και 80.000 ψήφους 86%.. μιας και όλοι της βάζουν 17/20

Δεν θέλω να εκτροχίασω την συζήτηση, αλλά για να μείνει η βαθμολογία εκεί που έδειξε το αρχικό δείγμα, δεν χρειάζεται να βάζουν όλοι 17/20 (καμία σχέση). Είναι αντιθέτως πολύ λογικό να παραμένει η βαθμολογία ακριβώς εκεί που δείχνει το αρχικό δείγμα, αυτή είναι μάλιστα η λειτουργία της δημοσκόπησης. Αλλά δεν είναι αυτή η συζήτηση που προσπαθώ να πιάσω, όποτε ας το αφήσουμε. Δέχομαι ότι το ψάξατε και ανακαλύψατε ότι υπάρχει πρόβλημα με τα μαθηματικά (σίγουρα όχι αυτό που περιγράφεις, αλλά τέλος πάντων, κάποιο πρόβλημα).

Πώς το εξηγείς αυτό που γράφω παραπάνω; Εκεί είναι η ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Manuel είπε

Δεν ρώτησα αυτό. Την διαφορά ανάμεσα στο Last Jedi και το Rise of Skywalker θέλω να μου εξηγήσεις. Είναι όλες οι ψηλές βαθμολογίες στημένες, και εδώ και εκεί; Γιατί στη μια ταινία έστησαν του κοινού και στην άλλη των κριτικών;

Δεν θέλω να εκτροχίασω την συζήτηση, αλλά για να μείνει η βαθμολογία εκεί που έδειξε το αρχικό δείγμα, δεν χρειάζεται να βάζουν όλοι 17/20 (καμία σχέση). Είναι αντιθέτως πολύ λογικό να παραμένει η βαθμολογία ακριβώς εκεί που δείχνει το αρχικό δείγμα, αυτή είναι μάλιστα η λειτουργία της δημοσκόπησης. Αλλά δεν είναι αυτή η συζήτηση που προσπαθώ να πιάσω, όποτε ας το αφήσουμε. Δέχομαι ότι το ψάξατε και ανακαλύψατε ότι υπάρχει πρόβλημα με τα μαθηματικά (σίγουρα όχι αυτό που περιγράφεις, αλλά τέλος πάντων, κάποιο πρόβλημα).

Πώς το εξηγείς αυτό που γράφω παραπάνω; Εκεί είναι η ουσία.

Ποιά διαφορά; Των επαγγελματιών; Απλά είναι ακόμα χειρότερη ταινία το ROS από το TLJ. 

Όσον αφορά του "κοινού", το 86% είναι στημένο και δεν έχει κουνηθεί μετά την πτώση τις πρώτες ώρες στα 1600 reviews. Και το ότι είναι στημένο το βλέπει κάποιος από τα δεδομένα τί και ποιος έβαλε την βαθμολογία. Καμμία άλλη ταινία δεν έχει μείνει στάσιμη επί 90000 reviews. Και όταν κάποιος κοιτάξει τα δεδομένα, είναι όλα από bot προερχόμενα από τα ίδια 12 αμερικάνικα ονόματα. 

Και όταν βλέπεις κάποιο μη αμερικάνικο όνομα, είναι χαμηλό σκορ και ολόκληρο κείμενο στο ΓΙΑΤΙ έβαλαν την βαθμολογία. Τα bot μοιράζονται στο ίδιο κείμενο αντικαθηστώντας στο saga με story και movie με trilogy. 

Από εκεί και μετά τί εσύ δεν καταλαβαίνεις να το κάνουμε ποιο λιανά; Εκτός αν δεν καταλαβαίνεις Αγγλικά οπότε θα πρέπει να σου μεταγλωτίσουμε μερικά από τα βίντεο παραπάνω. 

Επεξ/σία από Apoll
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Apoll είπε

Ποιά διαφορά; Των επαγγελματιών; Απλά είναι ακόμα χειρότερη ταινία το ROS από το TLJ. 

Ααα, το 91% του Last Jedi το θεωρείς αληθινό από τους κριτικούς; Εντάξει, αυτό ήθελα να μάθω.

Όλα τα υπόλοιπα που έγραψες, λυπάμαι για τον κόπο σου, αλλά είναι άσχετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manuel είπε

Ααα, το 91% του Last Jedi το θεωρείς αληθινό από τους κριτικούς; Εντάξει, αυτό ήθελα να μάθω.

Όλα τα υπόλοιπα που έγραψες, λυπάμαι για τον κόπο σου, αλλά είναι άσχετα.

Θα πρέπει να παρακολουθήσεις γιατί πήρε το σκορ αυτό όμως. Αλλά δυστυχώς όπως φαίνεται δεν κατάλαβες λέξη από τα δύο βίντεο που παράθεσα. 

Οπότε ναι, άδικα προσπαθώ να σου εξιγήσω. Καλύτερα να δω τον τοίχο που στεγνώνει μετά το βάψιμο απόψε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...