Προς το περιεχόμενο

Απορια με ντελιβερα


JohnConstantine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, tsipakis είπε

γιατι ειναι γαιδουρι ; ειναι υποχρεωση του να δινει κατι ; ο ντελιβερας δεν εχει μισθο απο το μαγαζι ; εχει 

κανεις εσυ κατι περαν της δουλειας σου ωστε ο αλλος να το εκτιμησει παραπανω απο οσο πληρωσε και να σου δωσει κατι ;

το να δωσεις κατι γινεται απλα και μονο επειδη ο πελατης θελει ,δεν ειναι υποχρεωμενος να δινει τιποτα παραπανω σε κανεναν 

ξαναλεω την δουλεια σου κανεις και τιποτα παραπανω

 

Κανείς λάθος. 

Εκτός της Vivartia (Goody's, Flocafe, La pasteria, Papagalino) και του Γρηγόρη, όλοι οι άλλοι (ανεξαιρέτως όλοι) σουβλατζίδικα, καφέ κλπ, δεν δίνουν

1 - Βενζίνη

2 - Επισκευές στο μηχανάκι

3 - Μηχανάκι (πρέπει να καταστρέψεις το δικό σου) 

4 - Ολόκληρη ασφάλεια

5 - Άδεια μετ' αποδοχών

6 - Επιδόματα

7 - Δώρα (Χριστουγέννων, Πάσχα κλπ)

Αρα, αν δεν έχεις σύνδρομο γενικευμένης αναισθησίας, δίνεις έστω κάτι. 

Σκέψου το. Δεν λέω κάτι παράλογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, tolstoy είπε

Κανείς λάθος. 

Εκτός της Vivartia (Goody's, Flocafe, La pasteria, Papagalino) και του Γρηγόρη, όλοι οι άλλοι (ανεξαιρέτως όλοι) σουβλατζίδικα, καφέ κλπ, δεν δίνουν

1 - Βενζίνη

2 - Επισκευές στο μηχανάκι

3 - Μηχανάκι (πρέπει να καταστρέψεις το δικό σου) 

4 - Ολόκληρη ασφάλεια

5 - Άδεια μετ' αποδοχών

6 - Επιδόματα

7 - Δώρα (Χριστουγέννων, Πάσχα κλπ)

Αρα, αν δεν έχεις σύνδρομο γενικευμένης αναισθησίας, δίνεις έστω κάτι. 

Σκέψου το. Δεν λέω κάτι παράλογο.

θα πληρωνει ο πελατης τις λαμογιες και παρανομιες του καθε εργοδοτη ;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsipakis είπε

θα πληρωνει ο πελατης τις λαμογιες και παρανομιες του καθε εργοδοτη ;

Όχι. Απλά λέω ότι οι διανομείς δεν ζητούν κάτι τρελό. Είναι λογική η επιθυμία τους (όχι απαίτηση). 

16 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Ηθελα να το ρωτησω αυτο,ειναι γενικο η παιζει μονο στην επαρχια;

 

Γενικό :)

Δεν γλυτώνουμε σύντεκνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Όχι. Απλά λέω ότι οι διανομείς δεν ζητούν κάτι τρελό. Είναι λογική η επιθυμία τους (όχι απαίτηση). 

η δικη μου επιθυμια ειναι να δω εναν διανομεα να οδηγει σωστα 

εκει δε λεει κανεις τιποτα ομως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος παραγγέλνει με delivery και περιμένει εξυπηρέτηση λες και έχει πάει σε εστιατόριο που έχει αστέρια Μισλέν. 😂

Ξεκολλάτε. Σαβούρα έχετε παραγγείλει που κάνει κακό στην υγεία σας και παραπονιέστε γιατί δεν φτάνει στην ώρα της. Και το κάνετε θέμα συζήτησης γιατί από τις εντερικές διαταραχές σας έπιασε μια ξινίλα.

Με ταχυδρομείο κανονικά θα έπρεπε να σας έρχεται. Λίγες μέρες παραπάνω καθυστέρησης δεν πειράζουν. Είναι τόσο τίγκα στα συντηρητικά που δεν θα σαπίσει ποτέ. Αλλά και να σαπίσει και να χαλάσει, μικρή η διαφορά στο κακό που κάνει στον οργανισμό σας. Πες ότι κερδίζεις επιπλέον σε γεύση και μυρωδιά... .🤣

8 λεπτά πριν, tsipakis είπε

η δικη μου επιθυμια ειναι να δω εναν διανομεα να οδηγει σωστα 

εκει δε λεει κανεις τιποτα ομως 

Σου διαμαρτυρήθηκε η πίτσα ότι ανακατεύτηκε στο δρόμο μόλις σε είδε ή σε έπιασε ο πόνος ο κοινωνικός ξαφνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsipakis είπε

θα πληρωνει ο πελατης τις λαμογιες και παρανομιες του καθε εργοδοτη ;

 

11 λεπτά πριν, tsipakis είπε

η δικη μου επιθυμια ειναι να δω εναν διανομεα να οδηγει σωστα 

εκει δε λεει κανεις τιποτα ομως 

σ αυτα τα δυο συμφωνω απολυτα. και γω σκατα οδηγω σαν επαγγελματιας (αν και ΠΟΛΥ καλυτερα απ αυτα που βλεπω), ασε που συνηθιζω και πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να οδηγει πιο χαζα και εκτος δουλειας.

13 λεπτά πριν, T. Jefferson είπε

Σου διαμαρτυρήθηκε η πίτσα ότι ανακατεύτηκε στο δρόμο μόλις σε είδε ή σε έπιασε ο πόνος ο κοινωνικός ξαφνικά;

το σκεφτηκες καλα αυτο που λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

το σκεφτηκες καλα αυτο που λες?

Έχεις αντίρρηση; Εδώ ο τύπος έχει γράψει εκεί που δεν πιάνει μελάνι ότι γίνεται κοινωνός αδικίας αλλά δεν τον ενδιαφέρει και στα καπάκια τον πιάνει ο πόνος για το πως οδηγούν οι ντελιβεράδες.

Για πόσο τον κόβεις ν' αντέχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω φωτογραφήσει το θρεντ σελίδα σελίδα να το βάλω στο νέο λεξικό ως επεξήγηση εικόνας στο λήμμα ΚΑΥΛΑΝΤΙ και ΑΡΓΟΣΧΟΛΙΑ! 

11 σελίδες για έναν καφέ, ενα τιπς, ένα ζευγάρι ακουστικά και έναν τρομπα ντελιβερα. Μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, T. Jefferson είπε

Έχεις αντίρρηση; Εδώ ο τύπος έχει γράψει εκεί που δεν πιάνει μελάνι ότι γίνεται κοινωνός αδικίας αλλά δεν τον ενδιαφέρει και στα καπάκια τον πιάνει ο πόνος για το πως οδηγούν οι ντελιβεράδες.

Για πόσο τον κόβεις ν' αντέχει;

ή εχεις autocorrect ή κοιμαμαι ορθιος, παντως δε καταλαβα 🤔

δε ξερω ποιος να αντεξει τι, αυτο που ξερω ειναι οτι οι επαγγελματιες οδηγοι οδηγαμε αθλια και αυτο ΔΕΝ ειναι καλο. οποτε ασχετα με το ποιος και γιατι το εγραψε δε μπορω παρα μονο να δωσω δικιο (σ αυτο το κομματι τουλαχιστο, δεν εχω καταλαβει τι αλλο εχει παιχτει, νυσταζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

ή εχεις autocorrect ή κοιμαμαι ορθιος, παντως δε καταλαβα 🤔

δε ξερω ποιος να αντεξει τι, αυτο που ξερω ειναι οτι οι επαγγελματιες οδηγοι οδηγαμε αθλια και αυτο ΔΕΝ ειναι καλο. οποτε ασχετα με το ποιος και γιατι το εγραψε δε μπορω παρα μονο να δωσω δικιο (σ αυτο το κομματι τουλαχιστο, δεν εχω καταλαβει τι αλλο εχει παιχτει, νυσταζω)

Καληνύχτα. Ξαναδιάβασε τι έχει γράψει όταν ξυπνήσεις αύριο μετά τον καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, JohnConstantine είπε

Φταιω που τα φορουσα. Απλα μου λεει αμα δεν ειχα καρτα;; Αμα δεν ειχες καρτα ρε φιλε ηθελα να οτυ πω τι; Δεν θα ανεβαινες; Υπηρχε ανθρωπος που μου κορναρισε μου εξηγησε φιλε εχω π.χ το χψ προβλημα αμα μπορεις να κατεβαινεις. Το περιμενα δεν ειχα θεμα Και γενικα δεν παραγγελνω αμα βρεχει και τους λυπαμαι και γενικα δεν θελω να ειμαι βαρος.

Δεν θα με πειραζε μια φορα ολοι εχουμε κακια ημερα. Αλλα το συνεχομενο εξαντλει την υπομονη μου. Οπως και να εχει θα τον περιμενω απο κατω απο εδω και περα. Τι να κανεις; Να κατς να μαλωεις;

Πάρε καφετιέρα. Ή με κάψουλες. Ή σκόνη. Κερδισμένος θα βγεις.

Κι αν παραγγέλνεις συχνά από εκεί, γιατί δεν τους λες να σε ενημερώνουν όταν έρχεται, άμα δεν θέλει να στο φέρνει στην πόρτα σου; Αν μη τι αλλο, ζούμε στην εποχή της συνεχούς σύνδεσης. 

Αλλά πάρε καφετιέρα. Θα την κάνεις απόσβεση σε 3 μήνες. ΠΑΡΕ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kyle mooney ok GIF

Μεταξύ μας εγώ θα έπερνα κάθε μισή ώρα και  από ένα καφέ και θα τον ανέβαζε και πάνω έτσι για να μάθει να σέβεται 😂😂😂 τώρα πέρα από την πλάκα ο κλάδος έχει γίνει πολύ γεια σου παλιά δεν ήταν έτσι 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σταματήστε να λέτε ότι δεν έχουμε κάνει αυτή τη δουλειά κλπ κλπ... Γνωστό ότι έχετε παρατράγουδα, γνωστό ότι υπάρχει κίνδυνος, γνωστό ότι η αμοιβή είναι ελάχιστη και περιμένετε από τα τιπς, γνωστό όμως ότι πρέπει να σας "λυπηθούμε"  και να σας δώσουμε τιπς; Γιατί απο τις τόσες σελίδες που έχω διαβάσει, αυτό το μήνυμα περνάτε.

Αυτό θέλετε; να σας λυπούμαστε για όλα αυτά και να σας δίνουμε tips? Πραγματικά θα θελα μάθω το σκεπτικό πίσω από αυτό.

Όχι τπτ αλλο, χαρακτηρίζετε γαϊδούρι και αυτόν που δε δίνει. Αν είναι δυνατόν.

Φίλε μου ντελιβερα, κάποιος είπε κάπου, ότι θα δούμε πόσο γρήγορα θα τρώμε απο δω και πέρα αν σταματήσει ο κόσμος να δίνει tips.

Πραγματικά τι λογική είναι αυτή; εκβιασμός;

Μάλλον θα δεις εσυ πόσο γρήγορα θα χάσεις τη δουλειά σου είναι η αλήθεια πίσω από αυτό.

Δεν έχω θέμα με τα tips, αλλά σταματήστε τν κλάψα για βενζίνες φθορές καιρούς κλπ..

Το ΓΝΩΡΊΖΕΤΕ πριν πιάσετε δουλειά. Όπως γνωρίζετε ότι και για αυτό το λόγο δίνουμε τιπς. Ούτε είμαστε υποχρεωμένοι ούτε τπτ.

Οι δυσκολίες μέσα στη δουλειά όπως κουδούνια, δρόμους, κινητά κλπ υπάρχουν. Η κάθε δουλειά έχει τα δικά της. Ποιος σας είπε ότι είναι εύκολο;  Επιλογή σας είναι όμως. 

Αν δε σας κάνει, αλλαχτε δουλειά. Υπάρχουν πιο εύκολες δουλειές και πιο δύσκολες.

 

Τώρα,

Προσωπικά καφέ δε παραγγέλνω ποτέ γιατί δε πίνω, πρωινό ναι (στο γραφείο) και εννοείται φαγητό.

Είμαι πελάτης, έχω τη απαίτηση σαν πελάτης και κυρίως σαν άνθρωπος να μου μιλήσει ο άλλος ευγενικά. Εννοείται δε κάνω μπάνιο,χ*ζω ενδιάμεσα γιατί δε θέλω να περιμένει και πάντα έχω έτοιμα τα τπς (σπίτι) για να πληρώσω το παιδί.

Αν όμως είναι αγενής, δε πρόκειται να δει ούτε 1 λεπτό απο μένα και με χάνει από πελάτη. Απλό είναι. Ομοίως σε βάθος χρόνου θα χάσει και αυτός τη δουλειά του και αυτό απλό είναι.

 

Επεξ/σία από GoMaR
  • Like 6
  • Thanks 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsipakis είπε

η δικη μου επιθυμια ειναι να δω εναν διανομεα να οδηγει σωστα 

εκει δε λεει κανεις τιποτα ομως 

Όλο αλλάζεις θέμα. 

Τι σχέση έχει η οδήγηση; 

Ό,τι νά 'ναι. 

Αλλά και εδώ έχεις απόσταση από την πεζή πραγματικότητα : Αν δεν τρέξεις απλά σε διώχνουν απ' την δουλειά. Πιο απλά δεν γίνεται. Οι "εργοδότες" είναι συνήθως δικτατορίσκοι που την είδαν Χίτλερ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Gregory_House είπε

Εγώ πάντως περιμένω την ιστορία από την πλευρά του ντελιβερά στο θρεντ με τους τρελούς πελάτες!!!

Υπομονή γιατί μόλις τώρα είδα το θέμα και απαντώ ως ντελιβερας σε λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...