Προς το περιεχόμενο

Ντιρεκτίβα από ΕΕ για ανελκυστήρες και εγκατάσταση εσωτερικής πόρτας


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστά ο κάθε μ μπορεί να χώνει κασκόλ και δάχτυλα όπου βρει fuck logic . Απογορευονται τα ανήλικα  κάτω των 15  χωρίς συνοδό λέει η σήμανση της νομοθεσίας 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Προσφάτως έγινα διαχειριστής στην πολυκατοικία όπου και διαμένω. Είδα πως η συντήρηση γίνεται κάθε μήνα ενώ το ΦΕΚ αναφέρει ανά 45 μέρες, δηλαδή 8 φορές το έτος αντί 12.  Επί 52€ γλυτώνουμε γύρω στο 200 το έτος. Επίσης ο ανελκυστήρας είναι καινούργιος, τοποθετήθηκε το 2010 πριν έρθω εγώ στην πολυκατοικία αυτή αλλά εσωτερικές θύρες που να κλείνουν δεν έχει. Από ό,τι ήξερα πρέπει να έχουν για αυτό είπα να ρωτήσω εδώ να μου δώσει κάποιος τα φώτα του. Μου είπαν από την πολυκατοικία πως αποφάσισαν να μην βάλουν γιατί είναι μικρός ο ανελκυστήρας και θα έκλεινε και άλλο ο χώρος. Είναι για 3 άτομα το μέγιστο. Επίσης, χαρτιά για τον ανελκυστήρα δεν μου έχουν δώσει. Πιστοποίηση, καταχώρηση ανελκυστήρα (αν έχει γίνει)...Δεν ξέρω τίποτα από αυτά; Να ρωτήσω το συνεργείο που έρχεται και κάνει συντήρηση;

Επεξ/σία από caveneo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παιζω ενα στοιχηματακι, οτι αν του πεις κανε 8 συντηρησεις το χρονο αντι 12, θα σου αυξησει την τιμη της μηνιαιας συντηρησης.

Αντι για πορτες, μπορειτε να βαλετε φωτοκυτταρο κατα πασα πιθανοτητα (παει με την ισχυουσα νομοθεσια ποτε μπηκε ο ανελκυστηρας). Δεν μειωνει καθολου το χωρο ουτε χαλαει τοσο ευκολα οσο οι πορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...