Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά αυτός ξεφτιλίζεται άγρια..Να κοιτάξει που έχει περάσει ένας χρόνος και μόνο στο Metro αξίζει το RT και να αφήσει τις ηλίθιες δηλώσεις.

Και το Quake 2 RTX έχει GI πάντως.😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεμε αλλα δεν ακουτε μερικοι. Το RT αυτην την στιγμη ειναι καθαρα μαρκετινγκ απο τα πρασινα στρουμφακια για να αρμεξουν κοσμο. Σε βρεφικο σταδιο η τεχνολογια. Τα παιχνιδια που το υποστηριζουν ειανι μετρημενα στα δαχτυλα. Και εχουν βαλει ΟΛΟ τον κοσμο στο τρυπακι να το αγορασουν. τα πρωτα 2ΧΧΧ τσιπακια μισα και μετα βγαζουνε τα 2ΧΧΧS 9 μηνες μετα. Κατα τα αλλα η 7αρα ειναι αποτυχημενη.

Οποτε μην αγχωνεστε μερικοι εδω μεσα οτι δεν εχουμε καρτες με RT και δειτε οτι η "μικρη" 5700XT πιανει την 2070S.

Μεχρι το 2023 πολλα μπορουν να συμβουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ρωτούσα εγώ ποσά παιχνίδια υποστηρίζουν rtx όλοι μου την πέσανε!!!

Ετσι είναι αυτά πέσανε θύματα πολλοί,αλλά εγώ λυπήθηκα εκείνους που είχαν 1080 ti και πήγαν σε 2080 πραγματική αποτυχία αλλαγής 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, patsakos. D είπε

 

Ετσι είναι αυτά πέσανε θύματα πολλοί,αλλά εγώ λυπήθηκα εκείνους που είχαν 1080 ti και πήγαν σε 2080 πραγματική αποτυχία αλλαγής 

 

Που να δεις εδω μεσα που ξεφορτώθηκαν τις 1080Ti στα 550 ευρω για να παρουν  τις κουτσες 2080 στα 900+ ευρω! ή ακόμα χειρότερα για ενα 30% πάνω σε αποδοση πεσανε 1500αρια στα ποδια του πετσινου... Ρε καλα κανει η πράσινη, δάχτυλο χωρίς σάλιο! Κάποτε το 1000αρικο της Τιταν ηταν τεράστιο πόσο και έπεφτε κράξιμο, αλλα τωρα τα 1500 ευρώ είναι στραγάλια. 

 Σε αυτούς που σκίζουν τα ιμάτια τους για τον ολετήρα των visuals DLSS και για το shitty crap hybrid RT. Μοιράσαμε μπόλικα βατόμουρα...

😂

vatomoura.jpg.72049317e16eede507f4123a5852e43f.jpg

 

Επεξ/σία από ROG-X
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω εγώ μια ερώτηση? Πότε θα σταματήσουμε να διαβάζουμε τις λέξεις rtx/dlss σε θέμα για navi? Θα μας πάρει πάνω από χρόνο πως το βλέπετε?

Όχι τπτ άλλο αλλά μας τα έχετε κάνει τούμπανο με το rtx/dlss και αυτοί που το γουστάρετε αλλά και αυτοί που δεν το γουστάρετε... 😛

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Φαντάζομαι μιλάνε για την Τjunction (hot spot) όχι για τον core 🙄

yeap

 

H πρασινη ομως δεν δινει τετοια στοιχεια ( γιατι αραγε; )

Γενικα τα τσιπακια δεν ειναι ΤΟΣΟ ευαισθητα οσο νομιζουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Άμα δεν ήταν θα άφηναν να απενεργοποιήσουμε τα GPU boost και τις λοιπές μλκιες.

Αυτα ειναι για product segmentation και οχι θεμα ευσαισθησιας. Φυσικα υπαρχουν ορια αλλα δεν σημαινει 80-90 βαθμους = θανατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...