Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Έχω τεράστια απορία πόσο καλύτερη (ή όχι) θα είναι η RtX3060 σε σχέση με την 5700XT ειδικά αν η τιμή της κινηθεί στο 400ρικο... 

Υ.Γ. Πάντως με το νέο PSU και hardware acceleration off το pc είναι stable as fuck με 24/7 ανοιχτό.. σύντομα θα περάσω 20.7.2 και θα ξανάνοιξω το hardware acceleration να τεσταρω..

Και με hardware Acceleration on θα εισαι κομπλε και σε chrome και σε discord παντα στο on τα εχω κανενα θεμα. Κλειστε game mode και το variable rate της MS γιατι πιο πολλα προβληματα αυτα δημιουργουν οπως εγραψα χθες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2020 στις 9:17 ΜΜ, Arkin είπε

Ρε μπελα με την MS. Τελικα δεν εφταιγε κανενας driver

Εδω ολο το προβλημα. Το εβαλα ενεργο πριν αρκετες μερες και απο τοτε αρχισε το θεμα με το monitoring να ριχνει τα fps in game. Το εκλεισα και μολις τσεκαρα μερικα παιχνιδια και δουλευει ρολοι. Γενικως οτι ρυθμισεις εχει η MS για τα παιχνιδια κλεισιμο τα παντα εγω φταιω που πειραματιζομαι ενω την εχουμε μαθει τοσα χρονια.

Screenshot-1.png

Εγώ το είχα αυτό on μιας και νόμιζα ότι μέσω αυτού ενεργοποιείς το freesync. Δεν ξέρω αν είδες τα benchmark μου στο thread στο oc, αλλά είχα on το overlay την ώρα του bench στο sotr. Και γενικά βλέπω χαμηλότερη απόδοση με το overlay on. Θα δοκιμάσω να το κλείσω αύριο. 

Στις 15/7/2020 στις 9:17 ΜΜ, Arkin είπε

Ρε μπελα με την MS. Τελικα δεν εφταιγε κανενας driver

Εδω ολο το προβλημα. Το εβαλα ενεργο πριν αρκετες μερες και απο τοτε αρχισε το θεμα με το monitoring να ριχνει τα fps in game. Το εκλεισα και μολις τσεκαρα μερικα παιχνιδια και δουλευει ρολοι. Γενικως οτι ρυθμισεις εχει η MS για τα παιχνιδια κλεισιμο τα παντα εγω φταιω που πειραματιζομαι ενω την εχουμε μαθει τοσα χρονια.

Screenshot-1.png

Εγώ το είχα αυτό on μιας και νόμιζα ότι μέσω αυτού ενεργοποιείς το freesync. Δεν ξέρω αν είδες τα benchmark μου στο thread στο oc, αλλά είχα on το overlay την ώρα του bench στο sotr. Και γενικά βλέπω χαμηλότερη απόδοση με το overlay on. Θα δοκιμάσω να το κλείσω αύριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κλεισε το σε μένα σε όλα τα παιχνίδια έριχνε τα fps πάρα πολύ η τα έκανε cap στα 40 είχα ξεχάσει τελείως ότι το ενεργοποίησα. Χθες μόνιμα ανοιχτό σε shadow warrior 2 και watch dogs 1 σταθερά 75fps 

 

Να πω ότι το amd monitoring που λέει τα fps καταγραφει 4.5fps λιγότερα εδώ και 4 drivers νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδεσα και εγω την 2η οθονη και τελικα εχω και εγω το bug με το mem mhz. Asus xg32vq + dell u2311h.

Πηγα και μεσω cru να ξανα ορισω αναλυσεις, αλλα μπα.

Το μονο που εφτιαξε ειναι το utilization το οποιο πριν το restart ηταν στο 31%. Τωρα κατεβηκε στο <10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Συνδεσα και εγω την 2η οθονη και τελικα εχω και εγω το bug με το mem mhz. Asus xg32vq + dell u2311h.

 

Γιατί ακριβώς είναι bug ? 

Άγευστο update :(

 

 

Αναφορά σε κείμενο

My election drivers for now are still 20.04.2

 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποια είναι η καλύτερη υλοποίηση 5700XT?

Nitro+, απ' ότι λέγεται και εδώ και σε reviews..

Y.Γ. Technically είναι η liquid devil της Powercolour αλλά αυτή είναι ειδική περίπτωση και ξεφεύγει και στην τιμή..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2020 στις 5:19 ΜΜ, kkatzos είπε

MSI Gaming X

και ίσως Red Devil

είχα τις 2 παραπάνω και όσο κι αν σας κάνει εντύπωση, η δεύτερη δεν ήταν τόσο καλή.. πιο χάλια θερμοκρασίες και μικρή διαφορά και στα fps.
Επίσης τη δεύτερη την έδωσα πίσω στο μαγαζί λόγω προβλήματος, αλλά η πρώτη έφυγε εύκολα και στη μεταπώληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από φήμες σχετικά με το RDNA2 τι έχει ακουστεί; Θα βγουν και αντικαταστάτες για 5700/5700ΧΤ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...