Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5000 Series (RDNA/Navi)


billeiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω αλλα με 20.5.1 σε συνδιασμο με last update του cod και last update των windows ειχα συνεχως dev errors. σημερα επαιξα αρκετα εχοντας stock ρυθμισεις. Ενω πριν επαιζα κανονικα με 2004@1101v, μετα δοκιμασα και 1980@1150 και παλι τα ιδια.

Ελπιζω να δω διαφορα με το ιδιο uv με αυτα τα drivers.

Επισης ενδιαφερον και τα παρακατω στο changelog. Λετε επιτελους να διορθωθηκε αυτο το bug?

  • Custom fan and clock tuning may sometimes reset to default when changes are applied in the Radeon Performance Tuning tab.
  • Custom tuning profiles may fail to load or apply correctly after some system boots.

 

Edit: Δεν εχει hws ο 20.7.1

Screenshot (3).png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Ναι το ειδα κρατηστε τις ρυθμισεις απο τα profiles σε καποιο txt και τα φτιαχνετε ξανα μετα. Εχει πιστοποιηση απο MS απο οτι λενε

Screenshot_1.png

ωχ.. :P

 

 

8 ώρες πριν, TR-909 είπε

Φίλε μου αν δεν φτιάξει το θέμα με το software και τα περίεργα προβλήματα (μάυρες οθόνες, κτλπ) όσες καλές κινήσεις και να κάνει δε πάει μπροστά. Το ίδιο ισχύει και στους επεξεργαστές όπου παρά το γεγονός ότι έχει καλύτερη τεχνολογία συγκριτικά με τον βασικό της ανταγωνιστή στο κομμάτι του (..μάντεψε) "software" χωλαίνει - είτε αυτό λέγετε BIOS (Agesa), DOCP ή XMP, PBO, κοκ. Τρανή απόδειξη δες πόσες μεταχειρισμένες 5700ΧΤ (ή και 580, 570 αλλά αυτές έρχονται και από mining) βγαίνουν εδώ στις αγγελίες κάθε εβδομάδα.

θεματα με τις καρτες γραφικων δεκτο, με τους επεξεργαστες τι προβλημα συναντας που δεν υπαρχει στους αντιστοιχους ιντελ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

ωχ.. :P

θεματα με τις καρτες γραφικων δεκτο, με τους επεξεργαστες τι προβλημα συναντας που δεν υπαρχει στους αντιστοιχους ιντελ?

Μαλλον ειναι δυσαρεστημενος επειδη δεν εχουν τοσες τρυπες και κενα ασφαλειας οσο εχουν οι intel .....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν ξερω αλλα με 20.5.1 σε συνδιασμο με last update του cod και last update των windows ειχα συνεχως dev errors. σημερα επαιξα αρκετα εχοντας stock ρυθμισεις. Ενω πριν επαιζα κανονικα με 2004@1101v, μετα δοκιμασα και 1980@1150 και παλι τα ιδια.

Ελπιζω να δω διαφορα με το ιδιο uv με αυτα τα drivers.

Επισης ενδιαφερον και τα παρακατω στο changelog. Λετε επιτελους να διορθωθηκε αυτο το bug?

  • Custom fan and clock tuning may sometimes reset to default when changes are applied in the Radeon Performance Tuning tab.
  • Custom tuning profiles may fail to load or apply correctly after some system boots.

Edit: Δεν εχει hws ο 20.7.1

Screenshot (3).png

Δεν έχω κανένα θέμα με Pulse 

βάλε τα δικά μου settings

1950 με 1110mV

νομίζω αυτό έχω ακόμη ως προφίλ

θα το δω το βράδυ

Capture.PNG

20.5.1 το πρωταρχικό release (οπότε είχε βγει δε θυμάμαι)

+ 1909 win 10 με διπλοαμπαρωμενα τα updates για να μην πάει και χώσει τη προβληματική ατεσταριστη 2004 έκδοση. Σε κανα χρόνο αναβαθμίζουμε 10αρια πάλι.

Δουλεύει. Δε το πειράζω. Παίζω. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Δεν έχω κανένα θέμα με Pulse 

βάλε τα δικά μου settings

1950 με 1110mV

νομίζω αυτό έχω ακόμη ως προφίλ

θα το δω το βράδυ

Capture.PNG

20.5.1 το πρωταρχικό release (οπότε είχε βγει δε θυμάμαι)

+ 1909 win 10 με διπλοαμπαρωμενα τα updates για να μην πάει και χώσει τη προβληματική ατεσταριστη 2004 έκδοση. Σε κανα χρόνο αναβαθμίζουμε 10αρια πάλι.

Δουλεύει. Δε το πειράζω. Παίζω. 

Δε χάνεις επιδόσεις με το 1950; 2020 έχει default εμένα και το ανεβάζω μέχρι 2060 με 1180 V. Μνήμες πόσο τις ανεβάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να χάσω 4.fps? actual 1920Mhz in game

Μνήμες 1750 στοκ ( μέχρι 1800 πάνε ή 1820 δε θυμάμαι γιατί ήταν ασταθές οπότε δεν έκατσα να δω περισσότερο για το 1800, γ@μησε.το και το γύρισα στοκ που δούλευε μια χαρά )

Αλλά είναι σταθερή η κάρτα τόσο καιρό. Δεν αγγίζω τίποτα άλλο. Οι Pulse είναι πολύ πιο κάτω binnαρισμενοι πυρήνες σε σχέση με τις Nitro. 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τους περασα χθες μολις βγηκα. Καποιο bug υπαρχει με το control panel της amd οταν το ανοιγουμε μεσα στο παιχνιδι. Το εκανα μια φορα στο bulletstorm και με cappare τα FPS στα 40. Βγηκε απο το παιχνιδι και συνεχιζε να ηταν στα 40fps και στην επιφανεια εργασιας. Με restart εστρωσε το εκανα αμεσα report μεσω του νεου εργαλειου. Μαυρη οθονη εχω να δω μηνες ακομα και με τους 20.5.1 ποτε δεν ειχα αυτο το θεμα οποτε σιγουρα παρουσιαστηκε πρωτη φορα με τους 20.7.1. Δεν ειναι deal breaker μιας και μια φορα ισως χρειαστει να ανοιξουμε το control panel για να βαλουμε το RIS οσο το θελουμε απο εκει και περα δεν ξανα χρειαζεται. Τα tuning παντως τα κραταει και μετα απο sleep και μετα απο hibernate και μετα απο πολλα restart με το fast boot enabled. Με morepowertool κατεβαζω και τις στροφες σε idle στις 660 γιατι εχει 5-6 drivers που το ανεβασαν σε ολες τις καρτες και δεν λενε να το γυρισουν οπως ηταν. Δεν το θεωρουν bug απλα ετσι πρεπει να δουλευουν οι καρτες μαλλον συμφωνα με την amd τι να πω.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σα κατι παρομοιο να εχω παρατηρησει στο νετφλιξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

για κάποιον λόγο έχω 144hz χωρίς το cru και δεν έχει memory clock stuck έγινε το θαύμα? 

με ddu τους πέρασες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...