Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή Στα Λάστιχα Πόρτας Αυτοκινήτου


megaklhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, megaklhs είπε

 Φίλε μου το λάστιχο στην πόρτα του οδηγού ήταν τελείως φθαρμένο και από εκεί τελικά μου έμπαζε και τα νερά. Αφού είχα αλλάξει τα 2 τότε άλλαξα και τα υπόλοιπα... Αφού έγινε η δουλειά ας τα αλλάξω λέω όλα να ησυχάσω.

 

Στις 26/4/2019 στις 9:10 ΠΜ, panoskatos είπε

Γνώμη μου είναι να τσεκάρεις αν το συγκεκριμένο λάστιχο είναι οκ όσο αφορά την σφραγιση για αέρα / νερό και εφαρμογή την ώρα που κλείνει η πόρτα. Αν όλα είναι οκ πήγαινε στον ίδιο. Δεν σου πήρε πολλά χρήματα έτσι και αλλιώς.  Πιο πολύ θα ταλαιοωρηθεις και δεν θα γλιτώσεις πολλά αν το κάνεις εσύ. 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη διατυπωση!!!!!!!!

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερη διατυπωση!!!!!!!!

Φίλε μου στο πρώτο λάστιχο που μου άλλαξε μια χαρά είναι δεν έχει θέμα... Κάποια απο τα άλλα έχουν ... Απλός το πρώτο λάστιχο σε σχέση με τα άλλα μπήκαν με διαφορά 3-4 ημερών. Αλλά η πρώτη πόρτα δεν ήταν καθόλου στην αρχή όπως είναι τώρα οι άλλες δηλαδή να μένουν ψιλοανοιχτές... Σκέφτομαι να βγάλω τα λάστιχα και να τα κουμπώσω εγώ μήπως κάπου δεν έχει μπει σωστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Φίλε μου στο πρώτο λάστιχο που μου άλλαξε μια χαρά είναι δεν έχει θέμα... Κάποια απο τα άλλα έχουν ... Απλός το πρώτο λάστιχο σε σχέση με τα άλλα μπήκαν με διαφορά 3-4 ημερών. Αλλά η πρώτη πόρτα δεν ήταν καθόλου στην αρχή όπως είναι τώρα οι άλλες δηλαδή να μένουν ψιλοανοιχτές... Σκέφτομαι να βγάλω τα λάστιχα και να τα κουμπώσω εγώ μήπως κάπου δεν έχει μπει σωστά..

Αρα ο μαστορας δεν εκανε κατι σωστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Αρα ο μαστορας δεν εκανε κατι σωστα..

Δυστυχως δεν ειμαι ειδικος για να ξερω γιαυτο και ρωτησα εδω γιατι του το πηγα και μου ειπε οτι θα κατσουν τα λαστιχα και θα φτιαξει... Πως γινετε στο αλλο ομως να εφτιαξε απο την πρωτη ημερα και στις αλλες πορτες οχι ;  Θα βγαλω και θα βαλω τα λαστιχα παλι μονος μου και εαν συνεχισει το θεμα Τριτη πρωι που ανοιγει παλι θα του το παω παλι και θα του πω φτιαξτω δεν με ενδοιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, megaklhs είπε

Δυστυχως δεν ειμαι ειδικος για να ξερω γιαυτο και ρωτησα εδω γιατι του το πηγα και μου ειπε οτι θα κατσουν τα λαστιχα και θα φτιαξει... Πως γινετε στο αλλο ομως να εφτιαξε απο την πρωτη ημερα και στις αλλες πορτες οχι ;  Θα βγαλω και θα βαλω τα λαστιχα παλι μονος μου και εαν συνεχισει το θεμα Τριτη πρωι που ανοιγει παλι θα του το παω παλι και θα του πω φτιαξτω δεν με ενδοιαφερει.

Βλέπεις κάτι λάθος εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Βλέπεις κάτι λάθος εδώ?

Τι λαθος φιλε μου ; Μηπως ειμαι εγω λαθος που θα παω να ζητησω να γινει σωστα η δουλεια ; Γιατι με οσους το εχω κουβεντιασει σημερα που εχουν αλλαξει λαστιχα στο δικο τους αμαξι δεν ειχαν τετοιο θεμα... Οι επαγγελματιες ο σωστοι δεν κοιτανε να τα τσεπωσουν και μετα να φυγει ο πελατης και να εχει παραπονα.. Πρωτα βλεπει οτι ολα ειναι ενταξει και οτι ο πελατης ειναι ευχαριστημενος και μετα σκεφτετε τα χρηματα... Αλλα ετσι ειναι... Γιαυτο παμε κατα διαολου σαν χωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Τι λαθος φιλε μου ; Μηπως ειμαι εγω λαθος που θα παω να ζητησω να γινει σωστα η δουλεια ; Γιατι με οσους το εχω κουβεντιασει σημερα που εχουν αλλαξει λαστιχα στο δικο τους αμαξι δεν ειχαν τετοιο θεμα... Οι επαγγελματιες ο σωστοι δεν κοιτανε να τα τσεπωσουν και μετα να φυγει ο πελατης και να εχει παραπονα.. Πρωτα βλεπει οτι ολα ειναι ενταξει και οτι ο πελατης ειναι ευχαριστημενος και μετα σκεφτετε τα χρηματα... Αλλα ετσι ειναι... Γιαυτο παμε κατα διαολου σαν χωρα...

Ο επαγγελματιας σου ειπε οτι θα κατσουν τα λαστιχα και θα φτιαξει. Εσυ ο ασχετος με το αντικειμενο ειπες οτι θα τα βγαλεις και θα τα ξαναβαλεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. Και μετα θα του ζητησεις και τα ρεστα γιατι δεν καθονται καλα. Αν δεν βλεπεις κατι λαθος εδω, οκ.

Εχεις δικιο, γι' αυτο παμε κατα διαολου σαν χωρα γιατι ο καθε ασχετος το παιζει ειδικος χωρις να ξερει τιποτα. Ρωτησε τον να σου πει ποσες μερες περιπου χρειαζεται να κατσουν τα λαστιχα και αν μεχρι τοτε δεν γινει τιποτα να του το ξαναπας. 

Επεξ/σία από ritchie77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Ο επαγγελματιας σου ειπε οτι θα κατσουν τα λαστιχα και θα φτιαξει. Εσυ ο ασχετος με το αντικειμενο ειπες οτι θα τα βγαλεις και θα τα ξαναβαλεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. Και μετα θα του ζητησεις και τα ρεστα γιατι δεν καθονται καλα. Αν δεν βλεπεις κατι λαθος εδω, οκ.

Εχεις δικιο, γι' αυτο παμε κατα διαολου σαν χωρα γιατι ο καθε ασχετος το παιζει ειδικος χωρις να ξερει τιποτα. Ρωτησε τον να σου πει ποσες μερες περιπου χρειαζεται να κατσουν τα λαστιχα και αν μεχρι τοτε δεν γινει τιποτα να του το ξαναπας. 

Το θεμα ειναι φιλε μου οτι αυτος ειπε οτι μετα απο 1-2 ημερες τα λαστιχα θα εχουν κατσει και οτι δεν θα υπαρχει θεμα.. Και εκατσα κιολας επιτηδες και εχω ανοιγοκλεισει τις πορτες δεν ξερω και εγω ποσες φορες και το θεμα συνεχιζει.. Απλος αυτος επειδη βιαζοταν για να φυγει σου λεει οκ τα κανω ετσι και εαν εχει θεμα ας ξαναερθει να με βρει εαν θελει. Δεν ειναι ετσι ομως φιλε μου... Τον πελατη εαν τον διαχειριστεις σωστα και εισαι απεναντι σου σωστος θα ερχετε αυτος σε εσενα παντα και θα σου φερει και πελατια... Οπως ο μαστορας στο συνεργειο που εχω.. Του πηγα το αμαξι λιγο πριν κλεισει γιατι τοτε σχολασα που ειχα θεμα με το αμαξι και εκατσε και το εφτιαξε παρολο που του πηρε 2 ωρες... Απλος ειναι καποιοι που θελουν να εχουν και πελατες και να ειναι πολυ απλα στην δουλεια τους και ειναι τσαπατσουληδες... Ας μου πει απο την αρχη οτι ξερεις κατι θα κανει 1 μηνα να κατσει το λαστιχο... Δεν μπορει στην 1 πορτα που εβαλε να εκατσε κατευθειαν και να μην ειχα θεμα και σε ολες τις αλλες να εχω... Και οσο για αυτο που λες οτι το παιζουν ειδικοι πιστεψεμε οτι πολλες φορες σε σχεση με καπιους <<μαστορους>> καποιοι με τα περιστατικα που τους εχουν τυχει ξερουν πολλα παραπανω... Διαφορετικα δεν θα υπαρχαν και τα forum να μπορει ο κοσμος να ρωταει και καποιες αποριες που εχει... Θα μπορουσαν κατευθειαν στο αρθρο μου πανω πανω να μου γραψουν πηγαινε σε αλλο μαστορα και να τελειωνει η υποθεση.. Αλλα πρεπει να προσπαθησουμε σαν ομαδα ο ενας να βοηθησει τον αλλον και οχι να το παιζει εξυπνακιας εδω μεσα... Δυστυχως ομως ετσι ειναι... κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, megaklhs είπε

Αλλα πρεπει να προσπαθησουμε σαν ομαδα ο ενας να βοηθησει τον αλλον και οχι να το παιζει εξυπνακιας εδω μεσα... Δυστυχως ομως ετσι ειναι... κριμα.

Αυτό προσπαθω να κανω αλλα μαλλον δεν βλεπεις τη μεγαλη εικονα. Αν τα πειραξεις ΜΟΝΟΣ σου μετα θα χασεις και το δικιο σου. Δεν μπορω να στο πω πιο απλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ritchie77 είπε

Αυτό προσπαθω να κανω αλλα μαλλον δεν βλεπεις τη μεγαλη εικονα. Αν τα πειραξεις ΜΟΝΟΣ σου μετα θα χασεις και το δικιο σου. Δεν μπορω να στο πω πιο απλα

Αφου αυτος ειναι @@@ τι να κανω ρε συ φιλε μου.. Θα παω παλι την Τριτη απο εκει και θα δουμε τι θα γινει... Ξερεις υπαρχει κανα σπρει να ριξω να μαλακωσουν ετσι λιγο για αρχη τα λαστιχα η δεν κανει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, megaklhs είπε

Αφου αυτος ειναι @@@ τι να κανω ρε συ φιλε μου.. Θα παω παλι την Τριτη απο εκει και θα δουμε τι θα γινει... Ξερεις υπαρχει κανα σπρει να ριξω να μαλακωσουν ετσι λιγο για αρχη τα λαστιχα η δεν κανει ;

Δε θα κανεις απολυτως τιποτα, γιατι αν οντως εχει κανει αυτος μαλ@κια δε θα βρεις το δικιο σου. Μπορει ομως να στα εχει βαλει σωστα και εχει δικιο οτι πρεπει να περασουν λιγες μερες, απλα εσυ βιαζεσαι η σου εχει κολλησει στο μυαλο σου οτι κατι εχει γινει λαθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ritchie77 είπε

Δε θα κανεις απολυτως τιποτα, γιατι αν οντως εχει κανει αυτος μαλ@κια δε θα βρεις το δικιο σου. Μπορει ομως να στα εχει βαλει σωστα και εχει δικιο οτι πρεπει να περασουν λιγες μερες, απλα εσυ βιαζεσαι η σου εχει κολλησει στο μυαλο σου οτι κατι εχει γινει λαθος. 

Οκ δεν το πειραζω καθολου θα του το παω την τριτη να το δει αυτος ξανα να δω τι θα πει παλι.. Δεν ειναι οτι μου εχει κολλησει στο μυαλο απλος ειναι το θεμα μου οτι εαν περασει ο καιρος και το θεμα συνεχιζει μετα καποιοι δεν το κανουν και καλα οτι δεν φταινε αυτοι και οτι ειναι θεμα δικο σου... Μου εχει γινει σε αλλα θεματα οποτε θελω να μου εγγυηθει αυτος οτι θα φτιαξει γιατι εαν μετα πχ απο εναν μηνα το θεμα συνεχιζει και του το παω ισως και να μου πει φιλε παει ενας μηνας δεν μπορω να κανω κατι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τα εφαρμόζουν αυτά τα λάστιχα παλι; Εμένα έχει ξεκολλήσει σχεδόν όλο στην πόρτα του οδηγού αλλά σαν λάστιχο δεν έχει τίποτα, είναι σαν καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Άλλαξα λάστιχο στο πορτ μπαγκάζ, αλλά το καινούριο είναι πολύ "φουσκωτό" και δεν σβήνει η ένδειξη της πορτας. Αν την κοπανήσω δυνατά κλείνει. Ο μάστορας μου είπε ότι το λάστιχο θα πατηθεί. Συμβαίνει όντως κάτι τέτοιο; Η θα πρέπει να κοπανάω τη πόρτα.

Εμπειρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kitharas είπε

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Άλλαξα λάστιχο στο πορτ μπαγκάζ, αλλά το καινούριο είναι πολύ "φουσκωτό" και δεν σβήνει η ένδειξη της πορτας. Αν την κοπανήσω δυνατά κλείνει. Ο μάστορας μου είπε ότι το λάστιχο θα πατηθεί. Συμβαίνει όντως κάτι τέτοιο; Η θα πρέπει να κοπανάω τη πόρτα.

Εμπειρίες;

Έβαλες το γνήσιο ή σου κόψανε από "κουλούρα";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...