Προς το περιεχόμενο

Breaking bad........μετα το χαος.......


alexioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Unpopular opinion of the day

Το Breaking Bad ειναι πολυ καλη σειρα αλλα επισης πολυ overrated (πολλοι λενε οτι ειναι η καλυτερη εβερ, ουτε καν).

Τhe Shield, Six Feet under, Mad men, Game of thrones πολυ καλυτερες και πιο ολοκληρωμενες κατ εμε.

Χ-files initial run πλην τις 2 τελευταιες σεζον καλυτερη.

Βattlestar Galactica αν και flawed ηταν τοσο πολυεπιπεδη σειρα και καταπιαστηκε με τοσα θεματα (κοινωνια, πολιτικη, θρησκεια) παραλληλα
με το εκπληκτικο sci fi story που την προτιμω.

Γενικα μπορω να σκεφτω πολλες σειρες που θα προτιμουσα να δω δευτερη η τριτη φορα και οχι το BB.

Προσωπικα τις 2 πρωτες σεζον του BB επιασα τον εαυτο μου να βαριεμαι.

Επεξ/σία από thermo-sifounas
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να πει κανεις για το επος.

 

Προσωπικα αν βαζω 9,5 σε αλλες φοβερες σειρες οπως the wire, the shield, battlestar galactica, got κλπ στο ΒΒ βαζω 10.

Με μικρη διαφορα αλλα η αγαπημενη μου.

 

Εννοειται εχει παρακολουθηθει 3 φορες. 😁

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελείωσα μόλις προχθές και κατάλαβα για ποιό λόγο με σπάμαρε φιλαράκι να την δω για μήνες.

Από τα πιο σοκαριστικά endings και ένταση καθόλη τη διάρκεια με αποκορύφωση 4η-5η σεζόν. Τρομερό cinematography, σκηνοθεσία και ερμηνείες, από τις απλές στιγμές μέχρι τις πιο έντονες. Θα μου λείψει σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2019 στις 12:43 ΜΜ, 26ska είπε

Δύσκολη σειρά το the wire... Μπορεί να μη του αρέσει, είναι ντοκιματεριστικο στυλ και η εικόνα κάπως παλιά. 

Εχει κυκλοφορησει mastererd σε 16:9 και 1080p εδω και αρκετα χρονια το the wire και η εικονα του ειναι εξαιρετικη. Η εκδοση 4:3 δειχνει οντως παλια η νεα ειναι εξαιρετικη στο ματι.

 

 

Δειτε και dexter μεχρι την 4 σεζον. Μετα γινεται καρναβαλι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μέτρια σειρά που ποτέ δε κατάλαβα το λόγο που θεωρείται επιτυχημένη.. περίμενα μέχρι το τελευταίο επεισοδιο να δω κατι καταπληκτικό αλλά δεν.. με εξαίρεση το τελευταίο επεισόδιο..

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

To Ozark λεει τιποτα?

Για μενα ειναι εξαιρετικη. Και η δευτερη σεζον πιο πανω απο την πολυ καλη πρωτη. Σιγουρα αξιζει να την δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 hours ago, Kostasspil said:

To Ozark λεει τιποτα?

Πάρα πολύ καλή σειρά, αν έχεις αϋπνίες. Είδα τα τέσσερα πρώτα επεισόδια και κοιμήθηκα και στα τέσσερα. Συστήνεται.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β.Β. Η σειρά που για να σε αποζημιώσει και να τη θεωρήσεις καλύτερη όλων των εποχών πρέπει να την αντέξεις για 2 σεζόν.

Ως τωρα, έχω κοιμηθεί 7 φορές στα 3 πρώτα επεισόδια. Όλοι μου λένε το ίδιο πράγμα. "Βαρετή στην αρχή αλλά μετά όμως...."

Ε μετά μπορει να έχουμε κοιμηθεί 71 φορές μέχρι να γινει ενδιαφέρον....Neeeeeeeeeeeeeeeeext!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ε φτασε και στην 2η αργει να παρει μπρος

η 1η  σεζον ειχε πεσει και στην απεργια των σεναριογραφων ειναι μονο 7 τα επεισοδια

 

Επεξ/σία από Pitzimpitzidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2019 στις 5:35 ΜΜ, mylo είπε

Είμαι ο μόνος που την παράτησε στον 1ο κύκλο; 

Πήγα να κάνω το ίδιο λάθος αλλά αποφάσισα να της δώσω μια ευκαιρία και δικαιώθηκα. Για μένα η σειρά μέχρι τα μισά της 2ης σεζόν δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Απο εκεί και πέρα απογειώνεται. Ειδικά οι 4ος & 5ος κύκλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...