Προς το περιεχόμενο

Breaking bad........μετα το χαος.......


alexioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Το BCS είναι επισης εξαιρετικό. Νομίζω ότι είναι ενδιαφέρον να το δει κανείς πριν το BB. 

Οι περισσότεροι χαρακτήρες "κουβαλάνε" τη δυναμική τους από το BB, αν δεις πρώτα BCS τα μισά θα σου είναι άγνωστα και χάνει πολύ απ' τη μαγεία της η σειρά. Δεν βλέπω πόσο ενδιαφέρον θα προξενούσε σε κάποιον ένας δικηγόρος της κακιάς ώρας με άγνωστη εξέλιξη στο σενάριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ να δει κανείς το BCS ως εισαγωγή για το ΒΒ. 

Προσωπικά είχα δει σχεδόν μονορούφι το ΒΒ και μου άρεσε το BCS (ειδικά στο βάθος που αποδίδει στους χαρακτήρες (Mike, Jimmy, κλπ). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Οι περισσότεροι χαρακτήρες "κουβαλάνε" τη δυναμική τους από το BB, αν δεις πρώτα BCS τα μισά θα σου είναι άγνωστα και χάνει πολύ απ' τη μαγεία της η σειρά. Δεν βλέπω πόσο ενδιαφέρον θα προξενούσε σε κάποιον ένας δικηγόρος της κακιάς ώρας με άγνωστη εξέλιξη στο σενάριο.

Θα συμφωνησω πανω σε αυτο αν και επειδη εχουμε ηδη δει πρωτα το BB ανεβαινει στα ματια μας το BCS κατακορυφα. Αν ειχαμε δει πρωτα το BCS σκεψου ποσο θα ανεβαινε στα ματια μας το BB. Ενα σεναριο που δεν νομιζω οτι θα με χαλουσε.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θα συμφωνησω πανω σε αυτο αν και επειδη εχουμε ηδη δει πρωτα το BB ανεβαινει στα ματια μας το BCS κατακορυφα. Αν ειχαμε δει πρωτα το BCS σκεψου ποσο θα ανεβαινε στα ματια μας το BB. Ενα σεναριο που δεν νομιζω οτι θα με χαλουσε.

Περίπου αυτό σκέφτομαι να κάνω βλέποντας το bcs με την σύζυγο χωρίς εκείνη να έχει δει το ΒΒ. 

Απλά θέλω να τελειώσει πρώτα εντελώς το bcs για να ξεκινήσουμε το bb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xx1100 είπε

Περίπου αυτό σκέφτομαι να κάνω βλέποντας το bcs με την σύζυγο χωρίς εκείνη να έχει δει το ΒΒ. 

Απλά θέλω να τελειώσει πρώτα εντελώς το bcs για να ξεκινήσουμε το bb

Πως της φαίνεται το bcs τώρα που δεν έχει ιδέα από το σύμπαν του bb? Το απολαμβάνει; και μόλις τελειώσετε τη Πέμπτη σεζόν τι θα κάνετε; θα δείτε bb χωρίς να έχει τελειώσει το saul? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Edel είπε

Πως της φαίνεται το bcs τώρα που δεν έχει ιδέα από το σύμπαν του bb? Το απολαμβάνει; και μόλις τελειώσετε τη Πέμπτη σεζόν τι θα κάνετε; θα δείτε bb χωρίς να έχει τελειώσει το saul? 

Της αρέσει πολύ και περιμένουμε πρώτα να τελειώσει το better call saul για να ξεκινήσουμε το braking bad. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μιλώντας περί ...χάους μετά το B.B. , αναφέρεστε σε σειρές με «σχετικό» θέμα (ναρκέμπορους κ.τ.λ. ) ; Δεν είμαι βέβαιος αν συμφωνώ, δεν το έχω ψάξει και τόσο, αλλά σίγουρα, στη συγκεκριμένη θεματολογία, είναι πολύ ψηλά. Αν όμως εννοείτε ότι δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ B.B. και ...οποιασδήποτε άλλης σειράς...ε, ουδέν σχόλιον!!! Προφανώς είναι υποκειμενικό το κριτήριο, αλλά μού έρχονται κάτι δεκάδες σειρές απ' όσες έχω δει, οι οποίες θεωρώ ότι είναι πολύ, μα πάρα πολύ ανώτερες.

Θετικές εντυπώσεις μού άφησε σε γενικές γραμμές - αν και από κάποιο σημείο και μετά με κούρασε αρκετά και πολλές φορές έφτασα στο τσακ να το παρατήσω - αλλά - πράγμα που έχει συμβεί με πολλές άλλες σειρές - τη συγκεκριμένη ούτε κατά διάνοια δε συζητώ να τη δω ξανά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια του παραπανω ποστ, δεν καταλαβαινω το νοημα του νηματος, το να προσπαθησεις να περασεις μια προσωπικη αποψη ως γενικη αληθεια.

Αν εισαι male 20-50 και σου αρεσουν σειρες με ναρκωτικα, ιντριγκα και ανατροπες εννοειται το Breaking Bad θα ναι στο τοπ σου. Υπαρχουν και αλλα target group ομως και αλλα ειδη
σειρων που αξιζουν ισως και παραπανω και σε entertainment value και απο αλλες αποψεις. 

Προσωπικα, ισως την κατατασσω σε θεσεις 10-15 σε ενα ατυπο τοπ 15 σειρων που εχω δει αλλα και μονο την φετινη χρονια να παρω, βλεπεις σειρες αριστουργηματα οπως
το Chernobyl που δεν συγκρινονται. Ακομα και στο ειδος της, θεωρω το The Shield ανωτερη σειρα (το Sopranos δεν το χω δει ολοκληρωμενο ακομα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2020 στις 10:58 ΜΜ, p4n0s86 είπε

Μήπως να άλλαζε και ο τίτλος σε σκέτο Breaking Bad ρε παιδιά; Δεν χρειάζεται πόλωση και φανατισμός, υποκειμενικό είναι το θέμα.

Εγώ πάντως αν και αρρωστάκι με τη σειρά, το πρότεινα να αλλάξει γιατί τρώει αναίτιο hate. Δεν βλέπω αντίδραση πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Παντα οταν καποιος μου λεει κατι για το breaking bad του δειχνω το παραπανω.Προσωπικα την σειρα πρεπει να την σταματησα στο τελος της 2ης σεζον?Ηταν ενα επισοδιο με μια πισινα που πεφτανε πραγματα απο τον ουρανο.Δεν ηταν για μενα προσωπικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...