Προς το περιεχόμενο

Πρώτος σας Υ/Η


APPLEGEEK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Torasu είπε

Pentium III στα 200Mhz.

Εποχάρες.

 

 

Δεν υπήρχε Pentium III στα 200 MHz.

Ο πρώτος Pentium III ήταν στα 450 Mhz και ήταν ο πρώτος μου Η/Υ μαζί με : Κάρτα Ήχου Soundblaster 64 PCI, Κάρτα Γραφικών Voodoo 3 2000 16 MB, Σκληρός Δίσκος 8,4 GB WD Quantum Fireball, 64 MB RAM,  Δισκέτα 1.44 MB, Μητρική δεν θυμάμαι, Τροφοδοτικό δεν θυμάμαι επίσης και οπτικό μέσο TEAC. Επίσης είχα τότε και μια οθόνη Nokia 15" 1024x768.

Το καλοκαίρι του 1999 αυτά. Αξέχαστες εποχές...😍

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Δεν υπήρχε Pentium III στα 200 MHz.

Ο πρώτος Pentium III ήταν στα 450 Mhz και ήταν ο πρώτος μου Η/Υ μαζί με : Κάρτα Ήχου Soundblaster 64 PCI, Κάρτα Γραφικών Voodoo 3 2000 16 MB, Σκληρός Δίσκος 8,4 GB WD Quantum Fireball, Δισκέτα 1.44 MB, Μητρική δεν θυμάμαι, τροφοδοτικό δεν θυμάμαι επίσης και οπτικό μέσο TEAC. Επίσης είχα τότε και μια οθόνη Nokia 15" 1024x768.

Το καλοκαίρι του 1999 αυτά. Αξέχαστες εποχές...😍

μιζερια εποχη....ακομα περιμενω να δω κατι δυνατο αλλα @@

λεει 8α βγαλουν το PS5 δεν το κρατανε λεω εγω για το PS6?

μηδεν νεες τεχνολογιες...ακομα DX 12 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

~2004-2005 αναβαθμιζαν στην ιδιωτικη επιχειρηση που δουλευε ο πατερα μου τους υπολογιστες, οποτε βρεθηκα με εναν αχρειαστο Celeron (δε θυμαμαι λοιπα) και οθονη μπαουλο. Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι επαιζα τα Crazy Taxi και Ford Racing που εδινε δωρο στα δημητριακα, σε τρελα fps. Κυριολεκτικα εβλεπες μια σειρα εικονων, παρ ολα αυτα ειχε κολλησει. Αργοτερα τα επαιξα και σε (κανονικο) υπολογιστη φιλου μου και τρελαθηκα με τη διαφορα (απο 2-3 fps σε "κανονικα").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hyundai 386SX 16 MHz, 4MB RAM, 40MB HDD, VGA 256KB, οθόνη VGA 640*480, αγορασμένο Δεκέμβριο του 1990. Τότε τιμή 400.000 δραχμές. Οι περισσότεροι τότε αγόραζαν 286, είχα προτιμήσει 386SX για να μπορώ να τρέξω τα Windows 3.0 που μόλις είχαν βγει σε protected mode. Καλό μηχάνημα που με λίγες αναβαθμίσεις κράτησε 3 χρόνια, το επόμενο ήταν AMD 386DX-40. Από περιφερειακά, λίγους μήνες μετά την αγορά πρόσθεσα μία κάρτα ήχου Adlib και ένα mouse DFI.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

schneider euro at 8088 9.54.mhz,hercules οθονη.floppy 720kb, δεν ηταν δηλαδη 1.44(high density) μνημη 640kb+128. οθονη αποχρωσεις του πορτοκαλι(κιτρινου).επαιξα σε αυτο διαφορα.prehistorik,4d sports driving,golden axe,double dragon,shinobi.χρησιμοποιουσα και simcga που ηταν simulator για cga για να παιζω παραπανω παιχνιδια.απο τα καλυτερα παιχνιδια που επαιξα ποτε ηταν το  zeliard

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, _Theo_ said:

Δεν υπήρχε Pentium III στα 200 MHz.

Ο πρώτος Pentium III ήταν στα 450 Mhz και ήταν ο πρώτος μου Η/Υ μαζί με : Κάρτα Ήχου Soundblaster 64 PCI, Κάρτα Γραφικών Voodoo 3 2000 16 MB, Σκληρός Δίσκος 8,4 GB WD Quantum Fireball, 64 MB RAM,  Δισκέτα 1.44 MB, Μητρική δεν θυμάμαι, Τροφοδοτικό δεν θυμάμαι επίσης και οπτικό μέσο TEAC. Επίσης είχα τότε και μια οθόνη Nokia 15" 1024x768.

Το καλοκαίρι του 1999 αυτά. Αξέχαστες εποχές...😍

Ενδεχομένος να ήταν Pentium II, δεν θυμάμαι και τόσο καλά να πω την αλήθεια.

8 χρονών ήμουν ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...