Προς το περιεχόμενο

Πρώτος σας Υ/Η


APPLEGEEK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, snoopycrete είπε

Παίζει η οθόνη να ηταν Proview ? 

Ετσι ήταν σε εμενα και bundle με εκτυπωτη epson stylus 460 (η κάπως έτσι)

Αυτό ακριβώς το πακέτο ήταν! Ναι ένας Epson Stylus ήταν ο εκτυπωτής! Τρομερά μηχανήματα! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Maktheo είπε

Και μια που αναφέρατε και εκτυπωτες, εχω ακομα εναν panasonic dot matrix quiet του 92 ή 93 τον οποιο ακριβοπληρωσα, αν θυμαμαι 120.000 ή 130.000 δραχμες τοτε.. 

spacer.png

Κομμάτι τρελό αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος οικογενειακός (Μάιος 2003) ήταν pentium 4 στα 2,4 ghz ,  256 mb RAM DDR και 80gb σκληρός δίσκος.  Ήμουν 7,5 ετών και είχα ξετρελαθεί με αυτό που έβλεπα να ανοίγεται μπροστά μου.

Στην πορεία έγινε p4 3,2 και 768 MB RAM DDR, ενώ μπήκε και κάποια ξεχωριστή agp κάρτα γραφικών, μέχρι το 2011 που παροπλίστηκε οριστικά το σύστημα.

 

Ο πρώτος προσωπικός μου υπολογιστής αγοράστηκε το 2010 για να... ξεφύγω από το προαναφερθέν σύστημα της οικογένειας:

i5 760

2gb DDR3

GTS250 1GB  Nvidia

320gb Seagate HDD

550Watt Chieftec PSU

 

Και κατέληξε να παροπλιστεί πριν 2 μήνες, ολοκληρώνοντας τη ζωή του με 8gb RAM , 500gb SSD Samsung και την Nvidia 750 ti. Τώρα κάθεται στο δωμάτιο και δεν ξέρω αν κάνω καλά που τον κρατάω για αναμνηστικούς λόγους, ίσως και να τον πουλήσω ολόκληρο ή σε κομμάτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2001 πηραμε τον πρωτο μου υπολογιστη, Pentium 4 1.9ghz , 256mb sd ram 40gb hdd και 64 mb gpu, ιδεα δεν εχω τι gpu ηταν τοτε... οθονη 14" της NEC. 453.100 δραχμες απο το καταστημα ZACHS, αργοτερα εκλεισε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Οι γονείς μας να είναι καλά 

Θα ελεγα καμια σχεση , οι γονεις μου ποτε δεν ασχολουνταν με την τεχνολογια αλλα χαριν σπουδων και καλης εργασιας σχετικα μπορω να αγορασω οτι θελω ,τωρα αν το σχολιο ηταν με ειρωνικη διαθεση καλο ξυδακι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, forgotten είπε

Θα ελεγα καμια σχεση , οι γονεις μου ποτε δεν ασχολουνταν με την τεχνολογια αλλα χαριν σπουδων και καλης εργασιας σχετικα μπορω να αγορασω οτι θελω ,τωρα αν το σχολιο ηταν με ειρωνικη διαθεση καλο ξυδακι ....

Για τα χρήματα λεω εμένα μου το πήραν τον πρώτο  μου υπολογιστή  στα 7

Το 1986 το πηραμε με την μάμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Maktheo είπε

Και μια που αναφέρατε και εκτυπωτες, εχω ακομα εναν panasonic dot matrix quiet του 92 ή 93 τον οποιο ακριβοπληρωσα, αν θυμαμαι 120.000 ή 130.000 δραχμες τοτε.. 

spacer.png

το πρωτο μου ηταν  cpc 6128  με πρασινο μονιτορ και πιο μετα amiga 500.... η ζυγαρια από πανω τη σχεση εχει??? χαχαχαχαχαχα :) πρωτη φορα το βλεπω. (Υ.Γ το περασα για pc στην αρχη… :) μετα διαβασα ότι ηταν εκτυπωτης!>

Επεξ/σία από kiriakos500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...