Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Πέτρος είπε

Λοιπόν, το Α320 που γράφω παραπάνω είναι σε Asrock (γιέιιιιιι) μητρική, ενώ πλέον μαθεύτηκε ότι η Gigabyte έχει ήδη βγάλει πλήρως λειτουργικά BIOS για Χ370 chipsets, με το τελευταίο AGESA.

Θα ιδούμε.

Περισσότερα, εδώ.

Θα ψηνώσουν να σου έδινα τον 2700Χ μου και να πήγαινα εγώ σε έναν 5χχχ? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, STORM1978 είπε

Θα ψηνώσουν να σου έδινα τον 2700Χ μου και να πήγαινα εγώ σε έναν 5χχχ? :lol:

Σατανά!

Μπα, όχι...ο 3600(Χ) θα είναι συνολικά πάνω και από τον 2700Χ (τα 2020 batches κλοκάρουν πολύ καλά) και αν τελικά υπάρξει συμβατότητα με 5χχχ θα πουληθεί πολύ πιο εύκολα σε κανένα 6μηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Σατανά!

Μπα, όχι...ο 3600(Χ) θα είναι συνολικά πάνω και από τον 2700Χ (τα 2020 batches κλοκάρουν πολύ καλά) και αν τελικά υπάρξει συμβατότητα με 5χχχ θα πουληθεί πολύ πιο εύκολα σε κανένα 6μηνο.

Είσαι σίγουρος? 8/16 cpu και καλό κομμάτι χτυπάει μόνος του 4.3... :P

Για να μην πω πως θέλεις να πουλήσεις το τιμημένο μου σετάκι.... ιερόσυλε!!!:lol:

Επεξ/σία από STORM1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Ύπαγε οπίσω...

Μπα... κοίτα τι ψύξη έχει και σε τι μητρική λειτουργει... πασά στα Γιάννενα τον έχω... :P

IMG_20200329_141742.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς που να ξέρει να moddάρει BIOS στην παρέα?

https://www.overclock.net/threads/asrock-x370-taichi-overclocking-thread.1627407/page-404#post-28668046

Μέχρι τώρα, τα πάντα της Asrock έχουν "βάση" το BIOS της Χ470 Τaichi (Ult?)...από εκεί βγαίνουν όλα τα 4ρια και 3ρια. Για τα 5ρια, δεν είμαι σίγουρος (αν και η "λογική" λέει πως θα έπρεπε να είναι άλλη "σειρά").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την b450m pro4  με τον ryzen  2600 και  2χ8GB 3000mhz   εχω bios 3.90  εχει βγει το 4.30 αλλα στο support γραφει οτι καλυτερα με αυτο το cpu  το 3.50   καμια ιδεα;Παντως μου λειτουργει μια χαρα απλα αναρωτιεμαι https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M Pro4/#BIOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, artshadows είπε

εχω την b450m pro4  με τον ryzen  2600 και  2χ8GB 3000mhz   εχω bios 3.90  εχει βγει το 4.30 αλλα στο support γραφει οτι καλυτερα με αυτο το cpu  το 3.50   καμια ιδεα;Παντως μου λειτουργει μια χαρα απλα αναρωτιεμαι https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M Pro4/#BIOS

μην ανησυχείς και μένα τα ίδια λέει η Χ470 Taichi μου είναι ποιο σταθερό με Ryzen 3ΧΧΧ επεξεργαστές για αυτό. Αν τρέχει μια χαρά σε σενα , κανένα πρόβλημα, εγώ έχω κάτσει στο τελευταίο που λέει για τους Pinnacle Ridge το 3.50 .

image.png.65dee99483a817ef3e9cb8f4d75cc9bc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένα νέο με αυτές τις Renoir APUs,  θα βγουν ποτέ σε retail;  Έχει καταντήσει φιάσκο η αναμονή :P και επιπλέον οι ΟΕΜ εκδόσεις ή έχουν εξαφανιστεί ή έχουν υπερβολική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Υπάρχει κανένα νέο με αυτές τις Renoir APUs,  θα βγουν ποτέ σε retail;  Έχει καταντήσει φιάσκο η αναμονή :P και επιπλέον οι ΟΕΜ εκδόσεις ή έχουν εξαφανιστεί ή έχουν υπερβολική τιμή.

Τι να το κάνεις το APU έτσι και αλλιώς; Πάρε έναν 3000 zen2 που είναι και καλύτερος και με μεγαλύτερη cache και μία GT710 ξέρω 'γω για να έχεις εικόνα. Αφού ούτε με τα APUs μπορείς να παίξεις παιχνίδια..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Τι να το κάνεις το APU έτσι και αλλιώς; Πάρε έναν 3000 zen που είναι και καλύτερος και με μεγαλύτερη cache και μία GT710 ξέρω 'γω για να έχεις εικόνα. Αφού ούτε με τα APUs μπορείς να παίξεις παιχνίδια..

Λισάφι πια με την 710, δεν αξίζει πλέον ούτε να την αναφέρει κανείς, ανατριχίλα με πιάνει :P. Χίλιες φορές θα έδινα τα +40€ για τον 4650G/4600G που η ενσωματωμένη την πατάει κάτω x2-x5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Λισάφι πια με την 710, δεν αξίζει πλέον ούτε να την αναφέρει κανείς, ανατριχίλα με πιάνει :P. Χίλιες φορές θα έδινα τα +40€ για τον 4650G/4600G που η ενσωματωμένη την πατάει κάτω x2-x5.

Την πατάει σε τι; Στο Youtube;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Την πατάει σε τι; Στο Youtube;

Για να απαντάς έτσι, ή δεν έχεις ιδέα ή μας κάνεις πλάκα ή σου έχουν μείνει αρκετές στο ράφι . Και επιπλέον δεν είναι θέμα για να προτείνεις GPU. Άλλο ρώτησα, αν δεν γνωρίζεις μην απαντάς άλλα αντί άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Για να απαντάς έτσι, ή δεν έχεις ιδέα ή μας κάνεις πλάκα ή σου έχουν μείνει αρκετές στο ράφι . Και επιπλέον δεν είναι θέμα για να προτείνεις GPU. Άλλο ρώτησα, αν δεν γνωρίζεις μην απαντάς άλλα αντί άλλων.

Ήρεμα. Απλά λέω ότι με την ενσωματωμένη δεν μπορείς να παίξεις games έτσι και αλλιώς οπότε καλύτερα ένα zen2 cpu που είναι καλύτερο από τα renoir και μία πολύ φθηνή gpu (GT710) απλά για εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...