Προς το περιεχόμενο

AMD επεξεργαστές & AM4 socket (The End Game Part4)


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν είπα αυτό, αλλά είπες ότι το APU είναι σαν την 2060 στο Control χωρίς DLSS. Ε ανέφερα την απόδοση της 2060 στο Control χωρίς DLSS για να δούμε αν όντως ισχύει αυτό που είπες..

Αναλογία είναι.... πάρτο σα παραβολή/παράδειγμα. 

Ίδια απόδοση έχει στα παιχνίδια που ενδιαφέρουν το αγοραστικό κοινό της Apu. 

Όπως θα πάιζεις εσυ το control , έτσι παίζουν και αυτοί σε ποιο γήινα παιχνίδια.

Γιατι το control το παίζουν στη κονσόλα τους σε καμια 50αρα τηλεόραση... 

 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Αναλογία είναι.... πάρτο σα παραβολή/παράδειγμα. 

Ίδια απόδοση έχει στα παιχνίδια που ενδιαφέρουν το αγοραστικό κοινό της Apu. 

Όπως θα πάιζεις εσυ το control , έτσι παίζουν και αυτοί σε ποιο γήινα παιχνίδια.

Γιατι το control το παίζουν στη κονσόλα τους σε καμια 50αρα τηλεόραση... 

Εγώ θα βάλω DLSS όμως και θα έχω 60fps ή άντε σε δύσκολα σημεία θα πέφτει mid 50s που με το VRR είναι ΟΚ για τέτοιου είδους παιχνίδι. Τέσπα, μην ξεφεύγουμε με το off topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Ε όλα low είναι, ότι είπα παραπάνω δηλαδή. Δεν καταλαβαίνω την ένστασή σας..

Ακόμα κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις; Τα πράγματα είναι απλά, η APU είναι πάνω κάτω σαν μια GT-1030, και είναι τουλάχιστον δύο φορές ανώτερη από την GT 710 που επέμενες εσύ αρχικά.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NiKoSmile είπε

Ακόμα κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις; Τα πράγματα είναι απλά, η APU είναι πάνω κάτω σαν μια GT-1030, και είναι τουλάχιστον δύο φορές ανώτερη από την GT 710 που επέμενες εσύ αρχικά.

Παιδιά η GT 710 είναι μια κάρτα που στο Heaven με όλα low dx9 και OC subzero έβγαζε 40 FPS, τι συζητάμε ακριβώς; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, kostas_anes είπε

Παιδιά η GT 710 είναι μια κάρτα που στο Heaven με όλα low dx9 και OC subzero έβγαζε 40 FPS, τι συζητάμε ακριβώς; 

Συζητάμε τι είναι καλύτερο, ένας Ryzen 3600 + GT 710 ή ένας σκέτος Ryzen 4650G.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Ακόμα κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις; Τα πράγματα είναι απλά, η APU είναι πάνω κάτω σαν μια GT-1030, και είναι τουλάχιστον δύο φορές ανώτερη από την GT 710 που επέμενες εσύ αρχικά.

Ναι βρε συ δεν αντιλέγω αλλά και πάλι δεν επαρκεί για σοβαρό gaming. Οπότε παίρνεις cpu + 710 και έχεις καλύτερο cpu τουλάχιστον. Είναι σαν να μου λες ότι το να φας σκέτο ψωμί είναι καλύτερο από το τίποτα, ε προφανώς, αλλά δεν είναι κανονικό φαγητό. Βέβαια όπως είπα ο καθένας έχει διαφορετικά standards. Μπορείς να πας διακοπές σε σκηνή (APU), σε ένα decent 3στερο (2060), σε 5στερο (2080 Ti) ή στο Burg Al Arab (3090). Το ότι απλά παίζει games το APU εμένα δεν μου λέει κάτι, και εγώ μπορώ να  τραγουδήσω αλλά όχι καλα. Πολλές παρομοιάσεις πέσανε :P Φιλικά εννοείται, just my 2 cents..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλές και περίσσιες αμπελοφιλοσοφίες, για κάποιον που θέλει να δώσει 40€ για την GT-710, ενώ με τα ίδια χρήματα θα μπορεί να έχει την τουλάχιστον διπλάσια σε δύναμη GT-1030 σε APU. Ο 3600 δεν είναι και τόσο καλύτερος από τον 4650G, ώστε να αγοράσεις την GT-710 :shock:.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Πολλές και περίσσιες αμπελοφιλοσοφίες, για κάποιον που θέλει να δώσει 40€ για την GT-710, ενώ με τα ίδια χρήματα θα μπορεί να έχει την GT-1030 σε APU. Και όχι, ο 3600 δεν είναι και τόσο καλύτερος από τον 4650G, ώστε να αγοράσεις την GT-710 :shock:.

Συνεχίζεις να εκφράζεσαι προσβλητικά όμως. Εγώ είπα απλά την γνώμη μου ήρεμα και χωρίς χαρακτηρισμούς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Συνεχίζεις να εκφράζεσαι προσβλητικά όμως. Εγώ είπα απλά την γνώμη μου ήρεμα και χωρίς χαρακτηρισμούς..

Ούτε συνεχίζει ούτε εκφράζεται προσβλητικά. Ίσα ίσα την προσβολή εσύ την ξεκίνησες. Σου έχουν πει 4 άτομα ότι είσαι λάθος και συ το συνεχίζεις.
ΥΓ: Δεν το γνωρίζω το παλικάρι.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Ούτε συνεχίζει ούτε εκφράζεται προσβλητικά. Ίσα ίσα την προσβολή εσύ την ξεκίνησες. Σου έχουν πει 4 άτομα ότι είσαι λάθος και συ το συνεχίζεις.
ΥΓ: Δεν το γνωρίζω το παλικάρι.  

Το αμπελοφιλοσοφίες δεν είναι προσβλητικό δηλαδή; Δείξε μου ένα μήνυμα που ήμουν προσβλητικός επί προσωπικού. Εγώ πάντως σε games βλέπω διαφορά μεταξύ 3600 και 4650 σε περίπτωση που βάλεις μία σοβαρή κάρτα μετά και φαντάζομαι ότι και σε workloads θα είναι λίγο καλύτερος. Εγώ όταν σκέφτομαι gaming δεν μου έρχεται η λέξη APU στο μυαλό, πως να το κάνουμε δηλαδή. Αν δεν θέλετε να το δεχτείτε πάω πάσο, ο καθένας έχει τη γνώμη του..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το αμπελοφιλοσοφίες δεν είναι προσβλητικό δηλαδή; Δείξε μου ένα μήνυμα που ήμουν προσβλητικός επί προσωπικού. Εγώ πάντως σε games βλέπω διαφορά μεταξύ 3600 και 4650 σε περίπτωση που βάλεις μία σοβαρή κάρτα μετά και φαντάζομαι ότι και σε workloads θα είναι λίγο καλύτερος. Εγώ όταν σκέφτομαι gaming δεν μου έρχεται η λέξη APU στο μυαλό, πως να το κάνουμε δηλαδή. Αν δεν θέλετε να το δεχτείτε πάω πάσο, ο καθένας έχει τη γνώμη του..

Όχι δεν είναι καθόλου προσβλητικό. Εσύ ειρωνεύτηκες περί youtube. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, BlueBlood7 είπε

Όχι δεν είναι καθόλου προσβλητικό. Εσύ ειρωνεύτηκες περί youtube. 

Ε ρε συ αφού μου λέτε για gaming με APU τώρα, ε εντάξει. Όσο gaming είναι τα lows σε apu, άλλο τόσο είναι και η μ@λ@κί@ σεξ, για να το πω έτσι :P Τέλος πάντων και συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον, δεν έγινε με πρόθεση, απλά έχουμε διαφορετικές απόψεις..
hqdefault.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά θα κάνω μια γρήγορη ερώτηση εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

 

Πιστεύετε ότι έχω να κερδίσω τίποτα αν αλλάξω μια μητρική μόνο και πάω από 320 σε 450? Έχω έναν 2600 με 8GB RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ssd93 είπε

Καλησπέρα παιδιά θα κάνω μια γρήγορη ερώτηση εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Πιστεύετε ότι έχω να κερδίσω τίποτα αν αλλάξω μια μητρική μόνο και πάω από 320 σε 450? Έχω έναν 2600 με 8GB RAM.

Αν λειτουργεί σωστά η 320 τι μπορεί να κερδίσεις δηλαδή; Εννοείς λίγο περισσότερο RAM OC?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...