Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα εξ αρχής τον MCS αλλα:

 Στο ένα κατάστημα οι επιλογές ήταν omega plus και iseo rme (και ένας ακόμα που δεν τον θυμάμαι) όπου νομίζω κερδίζει ο πρώτος. Δεν μπορούσα να επιλέξω να βάλουμε τον mcs δυστυχώς. 

Στο δεύτερο κατάστημα είχε επιλογή mcs ανεβαίνει βέβαια σε τιμή ή πόρτα (χωρίς να υπολογίζουμε τον κύλινδρο). 

Σκεφτομαι να κοιτάξω και αλλού. 

Επεξ/σία από Manosgoni23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε @Manosgoni23, μην γράφεις επωνυμίες καταστημάτων εδώ γιατι απαγορεύεται και θα κλειδώσουν το νημα, πραγμα που δεν θελουμε!  🙏🙏

3 ώρες πριν, mclein² είπε

υγ - υπαρχει μια γνωστοποιηση για παραβιαση DCK "αναιμακτη" & μεσημερινής καταδρομικης στη Νέα Σμύρνη αττικής, εαν καποιος συμφορουμιτης εχει αναλογη εμπειρια ή προσπαθεια ή γνωστος - γνωστου κλπ θα το εκτιμουσα να μας ενημερωσει. ο συναδελφος που ανελαβε ειναι εμπιστος & σοβαρος...

Ευχαριστουμε για την ενημέρωση! 👏. Πολυ ενδιαφέρον αυτο.. Δεν μου κανει εντύπωση, οσο ποιο γνωστός και πολυφορεμενος ειναι ένας κύλινδρος, λογικό ειναι στο τελος να ασχοληθούν με αυτόν. Βεβαία δεν ξέρουμε κατω απο ποιες συνθήκες ανοίχθηκε, αλλα αν ισχύει όντως τότε μιλάμε για το τελος εποχής του DCK. Δεν λέω, καλός κύλινδρος τον ειχα 5 χρονιά, αλλά τον αναβάθμισα με έναν καλύτερο.

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Manosgoni23 said:

Ήθελα εξ αρχής τον MCS αλλα:

 Στο ένα κατάστημα (diamonds door) οι επιλογές ήταν omega plus και iseo rme (και ένας ακόμα που δεν τον θυμάμαι) όπου νομίζω κερδίζει ο πρώτος. Δεν μπορούσα να επιλέξω να βάλουμε τον mcs δυστυχώς. 

Στο δεύτερο κατάστημα (σιαμο) είχε επιλογή mcs ανεβαίνει βέβαια σε τιμή ή πόρτα (χωρίς να υπολογίζουμε τον κύλινδρο). Μιλάμε για τον μοντέλο παραγωγικός, η extra 1 ψιλό ξέφευγε. 

Σκεφτομαι να κοιτάξω και αλλού. 

Γενικά από σιαμο διάβασα(σε αρκετά παλιότερα posts) πως η αναβάθμιση είναι κάπως πιο δύσκολη λόγω κατασκευής. Ισχύει ακομα αυτό? 

Υ. Γ. Χοντρικά στο πρώτο κατάστημα είμαι στα 1000 + ΦΠΑ(τριπλη θωράκιση +rme) ενώ στο δεύτερο είμαι στα 1400 +ΦΠΑ (διπλή θωράκιση + mcs) 

ας ξεκινησουμε απο τα βασικα οτι οι πορτες του diamond ειναι για τα σκουπιδια οποτε δεν ξερω πως προκυπτει συγκριση με του σιαμου...

ποσο χρεωνει ο σιαμος για τον MCS --> στειλε μου πμ για να μη γινεται διαφημιση ;) 

οχι, ο σιαμος αναβαθμισε την τεχνοτροπια του κ μπορεις να αλλαξεις στην επομενη δεκατια οτι χρειαζεσαι σχετικα νορμαλ :)

τριπλη θωρακιση με RME --> με ποια κλειδαρια + ποιο ντιφεντερ ;;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Petros Electron είπε

Φιλε @Manosgoni23, μην γράφεις επωνυμίες καταστημάτων εδώ γιατι απαγορεύεται και θα κλειδώσουν το νημα, πραγμα που δεν θελουμε!  🙏🙏

Ευχαριστουμε για την ενημέρωση! 👏. Πολυ ενδιαφέρον αυτο.. Δεν μου κανει εντύπωση, οσο ποιο γνωστός και πολυφορεμενος ειναι ένας κύλινδρος, λογικό ειναι στο τελος να ασχοληθούν με αυτόν. Βεβαία δεν ξέρουμε κατω απο ποιες συνθήκες ανοίχθηκε, αλλα αν ισχύει όντως τότε μιλάμε για το τελος εποχής του DCK. Δεν λέω, καλός κύλινδρος τον ειχα 5 χρονιά, αλλά τον αναβάθμισα με έναν καλύτερο.

Δεν το ήξερα, εσβησα τις επωνυμίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mclein² είπε

υγ - υπαρχει μια γνωστοποιηση για παραβιαση DCK "αναιμακτη" & μεσημερινής καταδρομικης στη Νέα Σμύρνη αττικής, εαν καποιος συμφορουμιτης εχει αναλογη εμπειρια ή προσπαθεια ή γνωστος - γνωστου κλπ θα το εκτιμουσα να μας ενημερωσει. ο συναδελφος που ανελαβε ειναι εμπιστος & σοβαρος...

Αρχίζουμε να σκεφτόμαστε αλλαγή δηλαδή οι κάτοχοι?? Εκτός αν πια έχει τόσα πολλά στοιχεία σαν κύλινδρος αλλά είναι άλλο από μέσα?? Αναίμακτη κιόλας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2024 στις 11:10 ΠΜ, villasg είπε

Ερωτηση πιο πολυ για τον @mclein² :

Γιωργο πουλαω το σπιτι στην αθηνα που εχουμε βαλει τον "AGB SCUDO DCK"  .
Θα δώσω ολα τα κλειδιά και την καρτα στον αγοραστή ( φιλος ειναι ) , πρεπει να κανω κατι να παρει την καρτα στο ονομα του ή οχι ? 

18 ώρες πριν, mclein² είπε

υπαρχει μια γνωστοποιηση για παραβιαση DCK "αναιμακτη" & μεσημερινής καταδρομικης στη Νέα Σμύρνη αττικής,

Μαλιστα μαλιστα ,,,,,,,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, jimis_vts said:

Αρχίζουμε να σκεφτόμαστε αλλαγή δηλαδή οι κάτοχοι?? Εκτός αν πια έχει τόσα πολλά στοιχεία σαν κύλινδρος αλλά είναι άλλο από μέσα?? Αναίμακτη κιόλας??

 

1 minute ago, villasg said:

Μαλιστα μαλιστα ,,,,,,,

 

εγω παντα συνιστω ψυχραιμια....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mclein² είπε

 

εγω παντα συνιστω ψυχραιμια....

 

5 λεπτά πριν, villasg είπε

just noted 

οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει παιδια... νομιζω εδω τουλαχιστον εμεις το ξερουμε/αντιλαμβανόμαστε χαρη στη βοηθεια του Γιωργου και 1-2 ατομων ακόμα...

χρονο αγοράζεις, οχι κατι απορθητο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω απολυτα για το χρονο, το εχω αναφερει πολλες φορες.

να προσθεσω οτι μιλαμε και για τον ανθρωπινο παραγοντα...
αλλος τσατισμενος φευγοντας μπορει να νομιζε οτι κλειδωσε...
αλλος φουλ ερωτευμενος να κλειδωσε μια φορα αρα καμια...
αλλος να εχει δωσει κλειδια σε καποιον τριτο...

και γενικα εαν τα περιστατικα δε φτασουν σε σεβαστό / ακλόνητο διψηφιο αριθμο δεν μπορουμε να βγουμε να πουμε :

ΑΛΛΑΧΤΕ ΟΛΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ & ΚΥΛΙΝΔΡΟΥΣ, ουτε καν μαθηματικα δεν ειναι σωστο περαν της ηθικης...

οποτε ας μεινουμε ψυχραιμοι...κραταμε οτι εχουμε 2 κρουσματα σε παρα πολυ δυσκολη περιοχη και βλεπουμε 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχουν πόρτες/κλειδαριές που είναι 2 στροφών και άλλες (πιο κλασσικές θα έλεγα) που είναι 3ων στροφών ή και πολλαπλών (μια omega που είχα παλιά). Αυτό  με τι έχει να κάνει? Επηρεάζει την ασφάλεια της πόρτας?

Μιλάω πάντα για πόρτες ασφαλείας και όχι απλές/σιδερένιες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η άποψη σας για τις διπλές κλειδαριές? 

Είμαι ανάμεσα σε διπλή κλειδαριά με keso 8000 (και μια MC move)  η μόνη κλειδαριά με mcs. 

Το ακριβότερο σενάριο είναι διπλή κλειδαριά με  mcs + keso/Mc, αλλά ανεβαίνουμε αρκετά και ήθελα να δω απόψεις για τις διπλές κλειδαριές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Manosgoni23 είπε

Ποια η άποψη σας για τις διπλές κλειδαριές? 

Είμαι ανάμεσα σε διπλή κλειδαριά με keso 8000 (και μια MC move)  η μόνη κλειδαριά με mcs. 

Το ακριβότερο σενάριο είναι διπλή κλειδαριά με  mcs + keso/Mc, αλλά ανεβαίνουμε αρκετά και ήθελα να δω απόψεις για τις διπλές κλειδαριές. 

Εγω εχω βαλει διπλη εδω και αρκετα χρονια, προσωπικα δεν το μετανοιωνω καθολου γτ μου δινει εξτρα ασφαλεια που θεωρω οτι δεν μετριεται σε χρηματα.Αν μπορεις βαλτην μην το σκεφτεσαι.Προφανως για να αναφερεσαι σε keso mc κλπ αρα ειναι απο S απο τον οποιο εχω βαλει και εγω

Για ποση διαφορα μιλαμε?

Επεξ/σία από Menelaos83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...