Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Εγω εχω βαλει διπλη εδω και αρκετα χρονια, προσωπικα δεν το μετανοιωνω καθολου γτ μου δινει εξτρα ασφαλεια που θεωρω οτι δεν μετριεται σε χρηματα.Αν μπορεις βαλτην μην το σκεφτεσαι.Προφανως για να αναφερεσαι σε keso mc κλπ αρα ειναι απο S απο τον οποιο εχω βαλει και εγω

Για ποση διαφορα μιλαμε?

Μονή με mcs και διπλή με keso βγαίνει πάνω κάτω τα ίδια.

διπλή + mcs πάει σχεδόν x2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 hours ago, 26ska said:

@mclein²Γιωργο είναι η Νεα Σμυρνη νούμερο ένα περιοχή σε διαρρήξεις,περισσότερο και από Κυψελη,Πατησια;

αλλοι οι κλεφτες της μιας περιοχης...αλλοι της αλλης !

εχουμε και μεταγραφες αλλα γενικα τα καλα προαστια εχουν πολυ δυνατα χερια & μυαλα 

2 hours ago, slaughter said:

Να ρωτήσω κάτι. Υπάρχουν πόρτες/κλειδαριές που είναι 2 στροφών 

ναι

2 hours ago, slaughter said:

και άλλες (πιο κλασσικές θα έλεγα) που είναι 3ων στροφών ή και πολλαπλών (μια omega που είχα παλιά). 

ναι

2 hours ago, slaughter said:

αυτό  με τι έχει να κάνει? Επηρεάζει την ασφάλεια της πόρτας?

με το μηχανισμο & τον τροπο λειτουργιας του.
καμια σχεση με την ασφαλεια της πορτας εφοσον μιλαμε για ολοκληρωμενο κλειδωμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Εγω εχω βαλει διπλη εδω και αρκετα χρονια, προσωπικα δεν το μετανοιωνω καθολου γτ μου δινει εξτρα ασφαλεια που θεωρω οτι δεν μετριεται σε χρηματα.Αν μπορεις βαλτην μην το σκεφτεσαι.Προφανως για να αναφερεσαι σε keso mc κλπ αρα ειναι απο S απο τον οποιο εχω βαλει και εγω

Για ποση διαφορα μιλαμε?

Τι εννοείτε "έχω βάλει διπλή εδώ και αρκετά χρόνια?"  Έχετε βάλει δύο κλειδαριές σε πόρτα ασφαλείας? Γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον αρχικά η πόρτα ασφαλείας είχε μία κλειδαριά ή παραγγείλατε την πόρτα ασφαλείας εξ αρχής με δύο κλειδαριές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, KarlBenz_Mer είπε

Τι εννοείτε "έχω βάλει διπλή εδώ και αρκετά χρόνια?"  Έχετε βάλει δύο κλειδαριές σε πόρτα ασφαλείας? Γίνεται κάτι τέτοιο εφόσον αρχικά η πόρτα ασφαλείας είχε μία κλειδαριά ή παραγγείλατε την πόρτα ασφαλείας εξ αρχής με δύο κλειδαριές?

Εξαρχης παραγγελια με διπλη κλειδαρια.Η φωτο παρακατω ειναι απο την σελιδα εμπορου.

 

θωρακισμενες-πορτες-διπλες-κλειδαριες.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Εξαρχης παραγγελια με διπλη κλειδαρια.Η φωτο παρακατω ειναι απο την σελιδα εμπορου.

 

θωρακισμενες-πορτες-διπλες-κλειδαριες.jpg

Menelaos83, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Δεν ήξερα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο. Μπορείς να μου πεις (έστω και σε pm) τη σελίδα του εμπόρου ?

Η δεύτερη κλειδαριά στη φωτογραφία έχει το μέγεθος μίας κανονικής κλειδαριάς ? Αναρωτιέμαι εάν θα μπορούσε να μπει σε πόρτα η οποία είναι κατασκευασμένη για μονή κλειδαριά ασφαλείας.

Επεξ/σία από KarlBenz_Mer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KarlBenz_Mer είπε

Η δεύτερη κλειδαριά στη φωτογραφία έχει το μέγεθος μίας κανονικής κλειδαριάς ? Αναρωτιέμαι εάν θα μπορούσε να μπει σε πόρτα η οποία είναι κατασκευασμένη για μονή κλειδαριά ασφαλείας.

Δεν μπαινει ουτε η πρώτη αλλα ουτε και η δευτερη. Στο λεω γιατι και εγω ηθελα να βάλω 2πλη (εχω μονη), δεν θα βρεις κανέναν κλειδαρα να παρει την ευθύνη να σου κανει την μετατροπή. Το ειχα ρωτήσει για αυτο στο λεω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Petros Electron είπε

Δεν μπαινει ουτε η πρώτη αλλα ουτε και η δευτερη. Στο λεω γιατι και εγω ηθελα να βάλω 2πλη (εχω μονη), δεν θα βρεις κανέναν κλειδαρα να παρει την ευθύνη να σου κανει την μετατροπή. Το ειχα ρωτήσει για αυτο στο λεω.

Petros Electron Κατάλαβα. Ίσως μόνο αυτός που έχει εγκαταστήσει την πόρτα μπορεί να κάνει τη μετατροπή, αλλά δεν ξέρω εάν από οικονομικής απόψεως συμφέρει ή συμφέρει περισσότερο το να αγοράσεις εξ αρχής μία καινούρια πόρτα με διπλή κλειδαριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KarlBenz_Mer είπε

Petros Electron Κατάλαβα. Ίσως μόνο αυτός που έχει εγκαταστήσει την πόρτα μπορεί να κάνει τη μετατροπή, αλλά δεν ξέρω εάν από οικονομικής απόψεως συμφέρει ή συμφέρει περισσότερο το να αγοράσεις εξ αρχής μία καινούρια πόρτα με διπλή κλειδαριά.

Δεν νομιζω οτι θα ασχοληθεί και ο κατασκευαστής γιατι τις πορτες τις φτιάχνουν στο εργοστάσιο και συνήθως ειναι "φασόν" τα κομμάτια για κάθε τύπο που τα ενώνουν εκεί. Οι πορταδες παραγγέλνουν έτοιμες τις πόρτες και μετα πανε και τις τοποθετούν. Ενας πχ καπλαμάς μπορει να αλλάξει στον πελάτη αλλα μια νεα κλειδαριά που θέλει εξτρά τρύπες και τροποποίηση στην πόρτα και στις ντιζες δεν νομίζω να μπορει να γίνει στον χωρο του πελατη..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως μην ξεχνάτε και τον παράγοντα πρόκληση. Μια καλή κλειδαριά φτάνει . Όταν ξεφεύγεις ο άλλος σκέφτεται ότι έχεις κάτι καλό μέσα για να βάλεις 2 κλειδαριές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Γενικά πάντως μην ξεχνάτε και τον παράγοντα πρόκληση. Μια καλή κλειδαριά φτάνει . Όταν ξεφεύγεις ο άλλος σκέφτεται ότι έχεις κάτι καλό μέσα για να βάλεις 2 κλειδαριές. 

Αυτός είναι ένας από τους λόγους που με αποτετρεπει για το διπλή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CaMp3on είπε

Γενικά πάντως μην ξεχνάτε και τον παράγοντα πρόκληση. Μια καλή κλειδαριά φτάνει . Όταν ξεφεύγεις ο άλλος σκέφτεται ότι έχεις κάτι καλό μέσα για να βάλεις 2 κλειδαριές. 

Ισχυει αλλα εγω προσωπικα πιστευω οτι ελαχιστοι ειναι ικανοι να προλαβουν να ανοιξουν 2 σε συντομο διαστημα και με λιγο θορυβο , αν τα καταφερουν χαλαλι τους.Αν εχεις και καμια καμερα εκτος πορτας αντιο, δεν θα ασχοληθουν καν.Φυσικα ειναι και σε ποια περιοχη εισαι αν ειναι μονοκατοικια η οχι κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Manosgoni23 είπε

Αυτός είναι ένας από τους λόγους που με αποτετρεπει για το διπλή. 

Και εμενα επισης. Οπως στο να βαλω και καμερες, οπου θα μπορουσα πολυ ευκολα να τις βαλω εγω γιατι "ειμαι της δουλειας..". Οτι βαζεις τοσο ποιο πολυ προκαλείς.. οκ δεν λεμε να ειναι ξέφρενο αμπέλι, αλλα ας εχει μια καλη κλειδαριά και εναν συναγερμό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Petros Electron είπε

Και εμενα επισης. Οπως στο να βαλω και καμερες, οπου θα μπορουσα πολυ ευκολα να τις βαλω εγω γιατι "ειμαι της δουλειας..". Οτι βαζεις τοσο ποιο πολυ προκαλείς.. οκ δεν λεμε να ειναι ξέφρενο αμπέλι, αλλα ας εχει μια καλη κλειδαριά και εναν συναγερμό. 

γιατι ρε μαγκες,επειδη δεν γνωριζω,αν ειναι διπλης φαινεται απεξω? το καταλαβαινει ο υποπτος? δεν πρεπει να δοκιμασει πρωτα? επισης αν βαλεις μια πινακιδα μικρη που να προειδοποιει οτι μεσα παρακολουθειται το σπιτι ηλεκτρονικα ,χωρις καμερα απεξω,δεν τον στελνεις να φυγει γιατι δεν ξερει μεσα τι θα γινει?

αυτοι που μπαινουν καπου δεν πανε τυχαια.πονταρουν η' στ ατομα,μεγαλοι σε ηλικια η' στο τι θα βρουν..παρακολουθουν αμαξια,ρουχα,συνηθειες κ.λ.π.στην οικοδομη μου χτυπησαν σε 2 χρονια μεσα το ιδιο σπιτι και την μια εγινε απλα αποπειρα,εφυγαν γιατι δυσκολευτηκαν.γιατι πηγαν στο ιδιο? με 2 αμαξαρες στο παρκινγ και γενικα λουσα πανε ελα και μια πλακα στον 5ο διαμερισμα καταλαβατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος μία κλειδαριά ασφαλείας για πόρτα Siamo extra 1 και σε τι κόστος κυμαίνεται?

Η αλλαγή θα γίνει σε καινούργια πόρτα για λόγους ασφαλείας. Χρειάζεται αλλαγή μόνο ο κύλινδρος ή και η κλειδαριά?

Επεξ/σία από Spira
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, megapaixtaras είπε

γιατι ρε μαγκες,επειδη δεν γνωριζω,αν ειναι διπλης φαινεται απεξω?

φυσικά και φαίνεται.. Δες την φωτο να δεις πως μπορει να ειναι..

25 λεπτά πριν, Spira είπε

Θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος μία κλειδαριά ασφαλείας για πόρτα Siamo extra 1 και σε τι κόστος κυμαίνεται?

Η αλλαγή θα γίνει σε καινούργια πόρτα για λόγους ασφαλείας. Χρειάζεται αλλαγή μόνο ο κύλινδρος ή και η κλειδαριά?

Τον κυλινδρο αλλάζεις μονο.. κλειδαριά δεν χρειάζεται.. Κόστος απο 70 και πανω αναλογα με το τι λεφτα θελεις να διαθεσεις. Δες στις προηγούμενες σελιδες για μοντέλα.. Απλα να μετρήσεις τον παλαιο πριν παρεις τον νεο. Αλλαγη μπορείς να κανεις και μονος σου η αν δεν το εχεις τον αλλάζει ο κλειδαρας που θα αγοράσεις τον κύλινδρο..
 

 

Screenshot from 2024-02-18 00-11-40.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...