Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 580 Nitro+ 8GB 179.90 ΠΛΑΙΣΙΟ


tjole7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση από μια GTX780 OC συγκεκριμένα αυτή https://www.techpowerup.com/gpu-specs/pny-xlr8-gtx-780-oc.b2440 που είναι και πολύ καλή και γρήγορη υλοποίηση και δεν έχω και κανένα πρόβλημα θερμοκρασίας; Για ανάλυση 1920Χ1080 μόνο.

 

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στις 16/5/2019 στις 5:59 ΜΜ, spy94 είπε

Σόρρυ αλλά δεν μπορώ να μην μιλήσω.

Ωραίες είναι οι θεωρίες στις πλάτες άλλων.Οταν η θεωρίες σας επηρεάζουν τσέπες άλλων κρατήστε τις θεωρίες για λογαριασμό σας.Οταν οι 1060 πωλούνται 120€ τόσο θα προτείνω κάποιον να την δώσει άσχετα αν για μένα αξίζει 80 η και 50.Και ναι προτιμώ να δώσω 1060 σε κάποιο "κορόιδο" παρα να είμαι το "κοροιδο" που πουλάω 80 ενώ θα την έδινα 120.Ειπαμε στις αγγελίες σας να σκέφτεστε όπως εσείς θέλετε.Οσο για κάποιους που τροποποιούν και ξανα τροποποιούν τα μηνύματα τους δεν έχω να συζητήσω κάτι άλλο μαζί τους.

Μαλλον δεν θα σκεφτονται ολοι οπως εσυ.

Εγω θα λεγα καλυτερα δωστη στο μικρο σ αδερφο 150 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Έπεσες σε πολύ άσχετο φίλε μου. Επίσης όχι δεν κάνει streching το 2560x1080 αλλά είναι 33% πιο βαριά ανάλυση από την 1920x1080. Για μένα επέστρεψε την και ζητα την 580 του θέματος. 

Δεν εχουν την 580 ξεπουλησαν.Οποτε δεν αξιζει να κρατησω την 590?Αν ειναι αυριο να περασω για να δω τι μπορω να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Δεν εχουν την 580 ξεπουλησαν.Οποτε δεν αξιζει να κρατησω την 590?Αν ειναι αυριο να περασω για να δω τι μπορω να κανω.

Στα 275 όχι δεν είναι προσφορά. Μέχρι 220 230 το πολύ θα άξιζε μαζί με τα 2 παιχνίδια. Είναι μεγάλη διαφορά 100 ευρώ από την 580 για 10 15% παραπάνω επιδόσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Στα 275 όχι δεν είναι προσφορά. Μέχρι 220 230 το πολύ θα άξιζε μαζί με τα 2 παιχνίδια. Είναι μεγάλη διαφορά 100 ευρώ από την 580 για 10 15% παραπάνω επιδόσεις. 

Ειναι η νιτρο+ της saphire αν λεει κατι αυτο.Τεσπα..Απτη μια  χαιρομαι που χω επιτελους καρτα,απ την αλλη ειμαι λιγο ξενερωμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, argimeg είπε

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση από μια GTX780 OC συγκεκριμένα αυτή https://www.techpowerup.com/gpu-specs/pny-xlr8-gtx-780-oc.b2440 που είναι και πολύ καλή και γρήγορη υλοποίηση και δεν έχω και κανένα πρόβλημα θερμοκρασίας; Για ανάλυση 1920Χ1080 μόνο.

 ειναι λιγο καλυτερη απο  gtx 980.

αλλα πολυ καλυτερη σε dx 12.

στα  παιχνιδια 2019 και εξης που θα υποστηριζουν κατα κανονα dx 12  θα βλεπεις αρκετα μεγαλη διαφορα σε σχεση με 780 (~40%).

αλλα αν σε καλυπτει η καρτουλα, μπορεις και να περιμενεις σε κανα 4μηνο θα βγει νεα γενια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rofl είπε

 ειναι λιγο καλυτερη απο  gtx 980.

αλλα πολυ καλυτερη σε dx 12.

στα  παιχνιδια 2019 και εξης που θα υποστηριζουν κατα κανονα dx 12  θα βλεπεις αρκετα μεγαλη διαφορα σε σχεση με 780 (~40%).

αλλα αν σε καλυπτει η καρτουλα, μπορεις και να περιμενεις σε κανα 4μηνο θα βγει νεα γενια.

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, argimeg είπε

Παιδιά αξίζει η αναβάθμιση από μια GTX780 OC συγκεκριμένα αυτή https://www.techpowerup.com/gpu-specs/pny-xlr8-gtx-780-oc.b2440 που είναι και πολύ καλή και γρήγορη υλοποίηση και δεν έχω και κανένα πρόβλημα θερμοκρασίας; Για ανάλυση 1920Χ1080 μόνο.

Η καλή υλοποίηση και οι θερμοκρασίες δεν έχουν καμία σχέση με τις επιδόσεις. Άκομα και η καλύτερη υλοποίηση να είναι η διαφορά σε επιδόσεις από τις υπόλοιπες κάρτες με το ίδιο τσιπάκι θα είναι ελάχιστη. Γενικά πάντως θα δεις σημαντική βελτίωση στις επιδόσεις και επιπλέον έχει και παραπάνω vram. Αλλά παρόλα αυτά αν διαθέτεις παραπάνω χρήματα, μια 1660/1660ti θα ήταν νομίζω πιο λογική αναβάθμιση από την 780.

Επεξ/σία από TheMechanic1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1660 σαν επιδοσεις δε δικαιολογει τα παραπανω λεφτα που ζηταει σε σχεση με τη συγκεκριμενη προσφορα. ειναι το πολυ ενα 15% πανω.

1660ti οταν παιζει vega στα ιδια λεφτα παλι δεν,  εκτος κι αν συντρεχουν λογοι οπωςτροφοδοτικο, χωρος στο κουτι κτλ

Επεξ/σία από rofl
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Ειναι η νιτρο+ της saphire αν λεει κατι αυτο.Τεσπα..Απτη μια  χαιρομαι που χω επιτελους καρτα,απ την αλλη ειμαι λιγο ξενερωμενος.

Στα 275€ δεν συμφερει η 590.Καλο θα ηταν να ζητουσες τα χρηματα σου πισω.Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες.Οταν πλησιαζεις τα 300€ θα επρεπε να κοιτας προσφορες για Vega 56 η για RTX 2060.Αν θες να κινηθεις σε τιμες της αρχικης προσφορας δηλαδη γυρω στα 200€ για RX 580 θα επαναλαβω υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexgr21 είπε

Να σε καλα αδελφε.Επειδη εχω καιρο να αχοληθω με το αθλημα γι αυτο ρωτω εσας.Υπαναχωρησης με επιστροφη χρηματων εννοεις?

Αν η συσκευασία είναι όπως την αγόρασες, σφραγισμένη, μπορείς να την επιστρέψεις μέσα σε 14 μέρες και να σου επιστραφεί το πόσο. Θα σου πουν το πιο πιθανό για πιστωτικό/δωροκάρτα και λοιπές παπαριές αλλά μην μασήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...