Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 580 Nitro+ 8GB 179.90 ΠΛΑΙΣΙΟ


tjole7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, alexinhogr είπε

Να είστε καλά παιδιά μετά την φόλα που φάγαμε από τα σκρουτζομαγαζα με την 570 8γιγα που έχει 2 μήνες κ δεν θα παραλάβαμε ποτέ μας βγήκε σε καλο, πήρα μια 580 σήμερα, fx8320 με απλό fhd monitor θα τρώγω μπουκάλι; 

Αν μπορείς ανέβασε τον στα 3,8 με 4Ghz αν έχεις καλή ψύξη μιας και μπαίνει καλοκαιράκι. Θα πηγαίνει καλύτερα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Αν μπορείς ανέβασε τον στα 3,8 με 4Ghz αν έχεις καλή ψύξη μιας και μπαίνει καλοκαιράκι. Θα πηγαίνει καλύτερα. :) 

Αuto boost από motherboard 4ghz 3fan 120 μπροστά στο κουτί και ψύκτρα αφτερ μάρκετ όρθια γαϊδούρι 58c σε games max

Επεξ/σία από alexinhogr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, alexinhogr είπε
 

Αυτό boost από motherboard 4ghz 3fan 120 μπροστά στο κουτί και ψύκτρα αφτερ μάρκετ όρθια γαϊδούρι 58c σε games max

 

Αν είσαι σταθερός εκεί και με ανεκτές θερμοκρασίες όπως γράφεις τότε είσαι κομπλέ. Για την ιστορία την δικιά μου 580 την έχω σε ένα pc με 8350 stock.

:) 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω με fx 8350 stock την έχω την 580 και εντάξει τρώει "μπουκάλι" αλλά όχι τόσο πολύ, για 2-3 χρονάκια ακόμα (για 1080p πάντα) την παλεύει το setup.

Και η τιμή είναι μια χαρά για την καρτούλα πιστεύω

@ alexinhogr  μιά χαρά για τα "τελευταία" χρόνια του fx θα δώσει μια ανάσα στο σύστημα σου και χωρίς overclock 👍

Επεξ/σία από lnwolfgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

σε ελαφριά games  θα πιάνεις 144fps με high/ultra settings
σε νεότερα ΑΑΑ η βάρια games το 60αρι fps είναι σίγουρο σε high settings, διαφορετικά αν θες 144fps θα ρίξεις τα γραφικά σε medium.....

Δεν εχω θεμα παντως με τον 4690κ ετσι?Νταξει για γραφικα ultra high και τετοια δεν με πολυνοιαζουν,απλως να τρεχω ομαλα τα παιχνιδια χωρις θεματακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Δεν εχω θεμα παντως με τον 4690κ ετσι?Νταξει για γραφικα ultra high και τετοια δεν με πολυνοιαζουν,απλως να τρεχω ομαλα τα παιχνιδια χωρις θεματακια.

Μια χαρά θα είσαι για τα χρήματα που δίνεις. Για 1080p η ιδανική λύση η συγκεκριμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DsLmAnIaC είπε

Μια χαρά θα είσαι για τα χρήματα που δίνεις. Για 1080p η ιδανική λύση η συγκεκριμένη.

Τελεια!Ευχαριστω μαγκες!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gogos47 είπε

ευχαριστω πολυ τον ts πηρα και εγω μια. το τροπο για να παρουμε τον κωδικο για το games τον ξερει κανεις?

Θα σου σταλούν λογικά. Έχουν απαντήσει άλλοι πιο πάνω.

2 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Τελεια!Ευχαριστω μαγκες!!!

https://www.skroutz.gr/s/11715340/Sapphire-Radeon-RX-580-8GB-Nitro-11265-01.html#reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexgr21 είπε

Δεν εχω θεμα παντως με τον 4690κ ετσι?Νταξει για γραφικα ultra high και τετοια δεν με πολυνοιαζουν,απλως να τρεχω ομαλα τα παιχνιδια χωρις θεματακια.

οχι μια χαρα cpu ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

αυτα φοβαμαι φιλε μου ΑΤΙ ειναι επυκινδηνδινα

εαν δεν κανει 8ορυβο 8α την παρω αλλα 8α το ψαξω ονλινε οχι με λογια

Εγώ που έχω την ίδια υλοποίηση σε 4gb και τα ανεμιστήρια στο auto στο pubg ακούγεται.. Σε άλλα παιχνίδια είτε ακούγεται ελάχιστα είτε καθόλου.. Ανάλογα πόσο ζορίζεται είναι και τι ψύξη έχεις στο κουτί σου για να κρατηθούν τα ανεμιστήρια χαμηλά και κατά επέκταση και ο θόρυβος.. Ο θόρυβος ωστόσο αντέχεται ειδικά με ακουστικά δεν τον καταλαβαίνεις

9 ώρες πριν, alexgr21 είπε

Δεν εχω θεμα παντως με τον 4690κ ετσι?Νταξει για γραφικα ultra high και τετοια δεν με πολυνοιαζουν,απλως να τρεχω ομαλα τα παιχνιδια χωρις θεματακια.

Ο i5 4690k και γενικά κάθε τετραπυρηνος i5 σε κάποια games όπως bf5, rainbow six siege, pubg κ.α τρώει μπουκάλα, δηλαδή η γραφικών δεν θα αποδίδει στο 100% και πολύ πιθανόν να έχεις drop σε fps απότομα.. Αυτά βέβαια εφόσον παίζεις σε υψηλά γραφικά.. Σε Low με Medium είναι μια χαρά.. Αλλά η συγκεκριμένη κάρτα είναι για ultra gaming οπότε αν είναι να την πάρεις και να μην την αξιοποιήσεις 100% δεν αξίζει να την πάρεις.. Εδώ εγώ με i7 4770 και είμαι οριακά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Aggeluska είπε

Έχω μια gtx1050ti αξίζει η μετάβαση; Έχω ένα 550W τροφοδοτικό. Θα την σηκώνει άραγε;

Τι χρειάζεσαι που δεν σου δίνει η 1050; Είναι ένα τιμιο upgrade αλλά όχι κάτι χαοτικό. Το τροφοδοτικό θα την σηκώνει μια χαρά αν δεν είναι από αυτά του κιλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Μακιαβέλλι said:

Τι χρειάζεσαι που δεν σου δίνει η 1050; Είναι ένα τιμιο upgrade αλλά όχι κάτι χαοτικό. Το τροφοδοτικό θα την σηκώνει μια χαρά αν δεν είναι από αυτά του κιλού. 

Προσφατα πηρα ενα VR headset για αυτο. αν και με αυτη π εχω οκ παιζουν τα VR παιχνιδια. Απλα για μελλοντικα ισως. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...