Προς το περιεχόμενο

The Batman - Matt Reeves new movie


gnsX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Συμφωνεί η πλειονότητα ε; Το είπε ο Σακης ο Γκοτζίλας και Νίκος ο Ψαλίδας; Θα ισχύει τότε 

Διπλάσιους ψήφους έχει το TDK , οπότε εκεί είναι η μάζα μαζί με την Μαρία την καθαρίστρια και εσάς όλους εδώ μέσα τους κριτικούς. Δεν οδηγεί κάπου αυτή η συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Διπλάσιους ψήφους έχει το TDK , οπότε εκεί είναι η μάζα μαζί με την Μαρία την καθαρίστρια και εσάς όλους εδώ μέσα τους κριτικούς. Δεν οδηγεί κάπου αυτή η συζήτηση.

Ακόμα να καταλάβεις ε;

Αυτό το "και μαζι μου συμφωνει και η πλειονοτητα των θεατων." δεν έχει καμία επαφή με την πραγματικότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/1/2023 στις 9:11 ΠΜ, Lotof είπε

Ξεκίνησαν τα γυρίσματα 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Πωωω τι αθλιο πραγμα ειναι αυτο? Σαν batman ηταν μια χαρα σαν ο πραγματικος του εαυτος ας το αφησουμε καλυτερα με το παραπανω.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως μεταφέρει το Collider, όλα πήγαν κατ’ ευχή και η νέα ταινία της DC θα ονομάζεται επίσημα “The Batman – Part II”. Μάλιστα, δόθηκε στη δημοσιότητα και η επίσημη ημερομηνία της πρεμιέρας. Ωστόσο, θα χρειαστεί να κάνετε υπομονή γιατί όπως μάθαμε, το φιλμ θα καταφθάσει στις αίθουσες στις 3 Οκτωβρίου του 2025.

Ο Reeves εργάζεται σκληρά τον τελευταίο καιρό για το “Crime Saga” του Batman, το οποίο θα περιλαμβάνει και την επίσημη spin-off σειρά με πρωταγωνιστή τον Colin Farrell. Φυσικά, ο λόγος γίνεται για το The Penguin που θα παίξει μέσα από τη συχνότητα του HBO Max.

Ο Matt Reeves δήλωσε στο Collider τα εξής:

Αυτό που πιστεύω είναι ότι ο Robert Pattinson είναι πολύ ξεχωριστός σε αυτόν τον ρόλο. Στόχος μου ήταν πάντα να κάνω αυτές τις ιστορίες που επιτρέπουν στον χαρακτήρα να βρίσκεται πάντα στο κέντρο της ιστορίας. Και αυτό γιατί πολλές φορές μπαίνουν στη μέση και άλλοι χαρακτήρες που κατά κάποιον τρόπο παίρνουν τη σκυτάλη και ο Batman «κάθεται στο πίσω κάθισμα».

link

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

Όπως μεταφέρει το Collider, όλα πήγαν κατ’ ευχή και η νέα ταινία της DC θα ονομάζεται επίσημα “The Batman – Part II”. Μάλιστα, δόθηκε στη δημοσιότητα και η επίσημη ημερομηνία της πρεμιέρας. Ωστόσο, θα χρειαστεί να κάνετε υπομονή γιατί όπως μάθαμε, το φιλμ θα καταφθάσει στις αίθουσες στις 3 Οκτωβρίου του 2025.

Ο Reeves εργάζεται σκληρά τον τελευταίο καιρό για το “Crime Saga” του Batman, το οποίο θα περιλαμβάνει και την επίσημη spin-off σειρά με πρωταγωνιστή τον Colin Farrell. Φυσικά, ο λόγος γίνεται για το The Penguin που θα παίξει μέσα από τη συχνότητα του HBO Max.

Ο Matt Reeves δήλωσε στο Collider τα εξής:

Αυτό που πιστεύω είναι ότι ο Robert Pattinson είναι πολύ ξεχωριστός σε αυτόν τον ρόλο. Στόχος μου ήταν πάντα να κάνω αυτές τις ιστορίες που επιτρέπουν στον χαρακτήρα να βρίσκεται πάντα στο κέντρο της ιστορίας. Και αυτό γιατί πολλές φορές μπαίνουν στη μέση και άλλοι χαρακτήρες που κατά κάποιον τρόπο παίρνουν τη σκυτάλη και ο Batman «κάθεται στο πίσω κάθισμα».

link

Πολύ ενδιαφέρον, είμαι πολύ χαρούμενος που δεν εκβίαζε ο Gunn τον Ριβς να του δώσει τον Μπάτμαν του αφού αυτό το καινούργιο σύμπαν μυρίζει ΤΕΡΆΣΤΙΑ αποτυχία και ξέρει ότι δεν θέλει να έχει καμία σχέση. Η πρώτη ταινία ήταν πολύ απολαυστική και προφανώς όλοι την γουστάρουν (όχι το αριστούργημα που ισχυριζόταν κάποιοι όμως) και θα δω το σίκουελ. Κάτι παίζει για Hush η για Court of Owls αλλά λέω να πάνε για κανένα Black Mask η, προσεύχομαι, για όνομα του θεού να είναι ο Deathstroke και να ακολουθήσει το σχέδια που είχε ο Μπεν Άφλεκ πριν τον διώξουν, ακουγόταν σκέτη γαμάτη ταινία. Αγαπημένος ο Σλειντ.

Στις 29/1/2023 στις 11:44 ΜΜ, Arkin είπε

Πωωω τι αθλιο πραγμα ειναι αυτο? Σαν batman ηταν μια χαρα σαν ο πραγματικος του εαυτος ας το αφησουμε καλυτερα με το παραπανω.

Καλώς ηθοποιός, αν μην τί άλλο χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω διαβάσει όλο το thread και δεν ξέρω αν το έχει ανεβάσει κάποιος.

Δυνατός Joker

 

Στις 5/1/2023 στις 1:52 ΜΜ, pontez2 είπε

Προχθές είχε η τηλεόραση το 3ο batman με τον Μπέιλ. Εκείνο το έπος.

Και είπα να ξαναδώσω μια ευκαιρία σε αυτό εδώ. Πόσος ύπνος...πόσο άνευ λόγου σκοτεινότερο από τα σκοτεινα...και όχι ρε φίλε...δε κανεις για Μπάτμαν.

Απορώ κιόλας με την οποία σύγκριση....

Ο Νόλαν έγραψε ένα έπος και το τελείωσε εκεί που έπρεπε. Η DC πήγε τον Άφλεκ σε λίγο πιο κόμικ χαρακτήρα αλλά  Αυτοί εδώ τον έκαναν καρικατούρα. Αν ήθελα να ξαναδώ κόμικ θα έβλεπα τα κινούμενα σχέδια.

Επειδή καταλαβαίνω πως αυτός που θέλει να δει μεταφορά του κόμιξ θέλει να δει ακριβώς αυτό με ηθοποιούς. Όμως ορισμένες φορές δεν γίνεται ή απλά θέλει κατάλληλο ηθοποιό. Αυτός πάσχει κατά την άποψη μου.

Το 3ο Batman του Νόλαν ήταν ψιλομάπα. Ειδικά εκεί προς το τέλος, ό,τι να 'ναι έκανε ο άνθρωπος. Έπρεπε να υπάρχει κάποιος να τον συγκρατήσει*. Σαν κακό video clip ήταν αυτό που έδωσε. Σκηνές να γυρνάνε συνεχώς, ακατάληπτα πράγματα, κακή σκηνοθεσία και κακό σενάριο. 

Το καινούριο μακράν ανώτερο απ' το 3ο του Νόλαν. Το ότι έχει επιρροές απ' τα comics είναι ο σωστός δρόμος. Από τι να επηρεαζόταν δηλαδή?

*Γενικά ο Νόλαν έπρεπε να έχει κάποιον να τον συγκρατεί σε όλες τις ταινίες του. Ενώ έχει προφανώς ταλέντο και ωραίες ιδέες, πάει και τα ξεχειλώνει και τα εκφυλίζει. Το 2ο Batman θα ήταν δύο φορές πιο έπος αν δεν υπήρχε ο two face και αν τελείωνε μισή ώρα νωρίτερα, το Inception θα ήταν πολύ δυνατό αν δεν είχε κάτι ακατάληπτες σκηνές δράσης στυλ Call of Duty, το Interstellar θα ήταν ακόμα πιο δυνατό αν δεν είχε τις χεξειλωμένες εξηγήσεις για το φινάλε (έστελνε λέει με σήματα μορς δεδομένα από τη μαύρη τρύπα. έλεος. δεν ζητάω να μην είναι φαντασία, ζητάω ρεαλισμό στα πλαίσια της φαντασίας)

Επεξ/σία από SalemsLot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SalemsLot είπε

Το καινούριο μακράν ανώτερο απ' το 3ο του Νόλαν. Το ότι έχει επιρροές απ' τα comics είναι ο σωστός δρόμος. Από τι να επηρεαζόταν δηλαδή?

Γιατι ειναι ο σωστός δρομος? Το batman begins που θεωρειται μακράν το καλυτερο ever, δεν έχει καμια σχέση με το κομικ. Ειναι ένας χαρακτήρας που τον αγάπησε το κοινό και φτιάχτηκαν 3 ταινίες. Το οτι εσυ θεωρεις τις σκηνές ακατάληπτες δε λέει κάτι. Εγω το έχω δει 8 φορές και θα το ξαναδω άλλες 18 ακριβως επειδη ειναι ασταμάτητο σε δράση. 

Οπως καταλαβαίνεις, αυτο ακριβως που δεν αρέσει σε εσένα, αρέσει σε εμένα και ο αργος ρυθμός του Batman "ντετεκτιβ" με τον Βρυκολακα πρωταγωνιστη (βασικος λογος που χάνει η ταινία) μπορει να ειναι καλος στο κομικ (το οποιο λατρεύω), ομως εδω μου προσφέρει μονο υπνο. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Το batman begins που θεωρειται μακράν το καλυτερο ever, δεν έχει καμια σχέση με το κομικ

Αυτό το υποθέτεις εσύ. Γιατί οι δημιουργοί λένε πως έχουν επηραστεί από τα κομικς. Και ειδικά από το the long halloween.

 

6 λεπτά πριν, pontez2 είπε

με τον Βρυκολακα πρωταγωνιστη (βασικος λογος που χάνει η ταινία)

Ε, μην κολλάμε σε τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SalemsLot είπε

Αυτό το υποθέτεις εσύ. Γιατί οι δημιουργοί λένε πως έχουν επηραστεί από τα κομικς. Και ειδικά από το the long halloween.

 

Ε, μην κολλάμε σε τέτοια.

Δεν ειναι υπόθεση. Ειναι διαπίστωση. Προσωπικά δεν θεωρω πως έχει ιδιαίτερη σχέση με το the long Halloween αλλά δεν ειναι εκεί το ζήτημα. Ακόμα και αν έχουν επηρεαστεί απο εκεί, η ταινία παρουσιάστηκε ως αριστουργηματική. 

Οσο για τον ηθοποιό, ειλικρινά, θεωρώ πως ηταν η χειρότερη επιλογή που μπορουσαν να κάνουν. Δεν ειναι απλά μια λεπτομέρεια. Ειναι λόγος που με κάνει να βαριέμαι τη ταινία. 

Για να το θέσω και διαφορετικά. Δεν μου αρέσει να βλέπω καρικατουρες επειδη βασιζομαστε σε κομικ. Και δεν αναφέρομαι μονο σε αυτον αλλά στον ίδιο τον Κολιν Φάρελ που παρουσίασαν σαν καρικατούρα. Απιστευτο πισωγυρισμα σε εποχές Ντανι Ντεβιτο. Να βάλουν και τον Αρνολντ :P Να μη μιλησω για τον μη καπνιστη Πιγκουίνο και άλλες ασυναρτησίες :P 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2023 στις 8:17 ΠΜ, SalemsLot είπε

Δυνατός Joker

Δυνατος Joker, αλλα ειδαμε μολις λιγα λεπτα πισω απο ενα γυαλι. Ο ηθοποιος, μεχ μεχρι τωρα.

Barry Keoghan

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δυνατος Joker, αλλα ειδαμε μολις λιγα λεπτα πισω απο ενα γυαλι. Ο ηθοποιος, μεχ μεχρι τωρα.

Barry Keoghan

Σύμφωνοι, αλλά σε κάνει να θέλεις να δεις κι άλλο. Είναι επίτευγμα αυτό (όχι του ηθοποιού, γενικά όλων των παραγόντων) όταν έχει προηγηθεί ο Joker του Dark Knight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, SalemsLot είπε

Σύμφωνοι, αλλά σε κάνει να θέλεις να δεις κι άλλο. Είναι επίτευγμα αυτό (όχι του ηθοποιού, γενικά όλων των παραγόντων) όταν έχει προηγηθεί ο Joker του Dark Knight.

Μπα, προσωπικά δεν μου έκανε αυτό το "κλικ" ώστε να ανυπομονώ να δω αυτόν τον Τζόκερ. 

Ίσα ίσα που με έκανε να δω την τριλογία λίγες μέρες μετά που πήγα σινεμά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μπα, προσωπικά δεν μου έκανε αυτό το "κλικ" ώστε να ανυπομονώ να δω αυτόν τον Τζόκερ.

Ναι ε? Οκ. Δεν νομίζω ότι είναι θέμα "κλικ". Είναι ένας αξιοπρεπής, σοβαρός και τρομακτικός τζόκερ. Τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...