Προς το περιεχόμενο

Tenet (Nolan, 2020)


Sethiros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ειδα και γω χτες. Σε πρωτη φαση θα πω ειναι worth watching,εχει γρηγορο ρυθμο και δεν μπορω να πω οτι βαρεθηκα σε κανενα σημειο.

Τωρα η ταινια ειναι οντως περιπλοκη και ο γρηγορος ρυθμος κανει τα πραματα χειροτερα ως προς την κατανοηση του σεναριου. Η κεντρικη ιδεα πολυ καλη,οντως εχει θεματακια η εκτελεση,ηθελε να εχει περισσοτερα διαλλειματα με καλυτερες εξηγησεις αναμεσα στην δραση,αλλα μαλλον θα ξεφευγε απτο οριο των 2μιση ωρων που αποτι φαινεται επιτρεπουν οι παραγωγες στον νολαν.

Ο κεντρικος ηθοποιος ουτε κρυο ουτε ζεστη,ο twilight μαρεσε καλυτερα μπορω να πω.

Σιγουρα οχι στις καλυτερες του,αλλα σε καμια περιπτωση πατατα οπως λενε μερικοι. Ειδικα με την τεραστια σαβουρα που κυκλοφορει πλεον,πρεπει να εκτιμουμε καλυτερα blockbuster scifi ταινιες,ακομα και αν ειναι pop science

Οποιος γουσταρει action time travel ταινια,θα περασει ενα ωραιο απογευμα κατα την αποψη μου

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολις ειδα και γω τη ταινια,και πολυ μπερδεμα.Στην αρχη ειμουν ετοιμος να τη παρατησω γιατι οχι μονο δε καταλαβαινες τι συνεβαινε, αλλα και οι σκηνες δεν ειχαν καμια συνδεση μεταξυ τους,ωστε να δεις προς τα που παεει.Το οτι δεν ειπηρχε στορυ στα τρειλερ οπως εγινε και στο  tomorrowland πχ   δε βοηθησε και πολυ
Μετα φυσικα ευτηχως μπαινεις στη ροη.Αλλα οπως γραφτηκε και παραπανω απ τον φιλο,θα μπορουσε να ,μην ετρεχε ,με 1000 και να δινει καπιες απαντησεις σιγα σιγά´´
το παιξιμο ε λιγο μαπα.μονο ο μπρανα με αρεσε και ο κειν,ε απλα για να λενε πως επαιζε και ο μαικλ κειιν` 
σιγουρα θα θες να τη δεις αλλη μια  φορα .για να προσεχεις καπια στοιχεια στην αρχη,σημαντικα. 
παντως δε ξερω για σας αλλα μου βγαζει ενα εργο που το σκεφτηκε ο νολαν την ωρα που γυριζε απο παρτυ μεθυσμενος,ειδε ενα επ απ το   κλασσικο the time tunnel 1968    και ειπε Ε ΕΓΩ ΘΑ Βγαλω καλυτερο.θα τα κανω ολα ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ
και ο εγκεφαλος μας καηκε
Αρε νολαν  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/12/2020 at 18:11, totalius said:

κακή αποτύπωση του time travel κ τα σεναριακά λάθη .

 

ενδιαφερον

μετα απο 6 φορεσ που την εχω δει και 3 φορες στο σινεμα δεν ανακαλυψα κατι προβληματικο με την ταινια

μπορεις να μας βοηθησεις ισως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2021 στις 5:14 ΜΜ, dieksodo είπε

 

ενδιαφερον

μετα απο 6 φορεσ που την εχω δει και 3 φορες στο σινεμα δεν ανακαλυψα κατι προβληματικο με την ταινια

μπορεις να μας βοηθησεις ισως

Σοβαρά τωρα περιμένεις να θυμάμαι λεπτομέρειες απο τη ταινία ένα χρονο μετα ; Άμα βάλεις στο google Tenet plot holes θα σου βγάλει 2.800.000 αποτελέσματα .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, totalius said:

Σοβαρά τωρα περιμένεις να θυμάμαι λεπτομέρειες απο τη ταινία ένα χρονο μετα ; Άμα βάλεις στο google Tenet plot holes θα σου βγάλει 2.800.000 αποτελέσματα .  

 

α καλα αυτα που ειναι τυπου ο ταδε ηθοποιος επαιζε τον ιδιο ρολο στην αλλη ταινια και οτι στην ταδε σκηνη φαινεται ο γιακας του σακακιου οτι ειναι αλλο χρωμα

ναι τα ξερω αυτα τα "plot holes" ενταξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακάρι να ήταν το θέμα του Tenet τα plot holes και όχι το κάκιστο σενάριο, οι αστείες ερμηνείες πλην Πάτισον, η πομπώδης άχρωμη σκηνοθεσία ή η παντελώς αδιάφορη ιστορία με μηδενική συναισθηματική νοημοσύνη

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Με αφορμή την επανακυκλοφορία του Tenet στους κινηματογράφους μια συζήτηση μεταξύ δύο απο τους πιο ενδιαφέροντες σύγχρονους σκηνοθέτες. Απολαυστική.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 minutes ago, SabotazNic said:

Ανακοίνωσαν κάτι και τα Village? Epic nights? 

Όχι, νομίζω μόνο Αμέρικα αφορά...

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...