Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έφυγε παραγγελία για dark rock 4 και corsair RM750x. Άντε να έρθει η άλλη βδομάδα..

Προτίμησα να μην τα σκάσω για gpu τώρα τώρα γιατί είναι πολύ μέτριες οι τιμές κι η rx570 με καλύπτει πλήρως στα 1080@75 προς το παρόν, θεωρώ οτι τα σημαντικά κι αυτά που είναι future-proof τα κάλυψα (κουτί, ψύξη, τροφοδοτικό).

Ίσως πάρω και καναν m2, απλά δεν ξέρω αν αξίζει τα παραπάνω λεφτά. Τώρα μένει ο 3700x κι ίσως ένας 1tb ssd and I'm set.

Θα ανέβουν σίγουρα φώτο σε λίγες μέρες.

 

Καθόλου ενθουσιασμένος.. 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, leros2004 είπε

Το αρχαίο που γράφεις είναι σχετικό ........ Άνοιξε ένα θέμα στις αναβαθμίσεις και γράψε τι θες να κάνεις που δεν μπορείς να κάνεις με το τωρινό σου pc.. Τι budget διαθέτεις κτλ κτλ 

Είπε κανείς τίποτα για αρχαία;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, aekoriginal21 είπε

Έφυγε παραγγελία για dark rock 4 και corsair RM750x. Άντε να έρθει η άλλη βδομάδα..

Προτίμησα να μην τα σκάσω για gpu τώρα τώρα γιατί είναι πολύ μέτριες οι τιμές κι η rx570 με καλύπτει πλήρως στα 1080@75 προς το παρόν, θεωρώ οτι τα σημαντικά κι αυτά που είναι future-proof τα κάλυψα (κουτί, ψύξη, τροφοδοτικό).

Ίσως πάρω και καναν m2, απλά δεν ξέρω αν αξίζει τα παραπάνω λεφτά. Τώρα μένει ο 3700x κι ίσως ένας 1tb ssd and I'm set.

Θα ανέβουν σίγουρα φώτο σε λίγες μέρες.

Καθόλου ενθουσιασμένος.. 😛

Από 2500k σε 3700x ! Μιλάμε για πολιτισμικό σοκ, ειδικά σε productivity.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makellarispn είπε

Είπε κανείς τίποτα για αρχαία;;;;

Spoiler

"Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ ευτελιας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλακιας!"
Απο τα λιγα που μου εμειναν... παρα τις προσπαθειες καθηγητων και μανας μου (φιλολογος) :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makellarispn είπε

χωρίς λόγια....

τον τυπα αυτον τον παρακολουθω εδω και 2 7μαδες και ειναι ισως ο καλυτερος youtuber στα θεματα αυτα. Κορυφαίος ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έπαθε το χέρι του, κοπάνησε κανένα fanboy στο δρόμο?😎 τέσπα είναι λίγο γραφικός για τα views κλπ αλλά είναι διασκεδαστικός. Στο τέλος πέταξε τη πατάτα του πάντως είπε ότι μια x570 των 200 θα είναι χειρότερη από x470- των 150. Δεν έχω δει πολλές 8 phase x470 έστω και με doublers στα 150 προσωπικά. Τα pcie4 κλπ τα προσπερνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, noFEARgr είπε

AMD-Ryzen-9-3900X-and-Ryzen-7-3700X-CPU-Review_Assassins-Creed-Odyssey.png.0ef8bf10486afa5c2b62608b495d1489.png

σε παιχνιδια που βγηκαν μετα την ελευση των ryzen και χρησημοποιουν πανω απο 2 πυρηνες πεφτει φαπα, θελω να δω να ποσταρεις αποτελεσματα απο assaissins creed odyssey και battlefield v οταν βγουν . τρως φαπα απο επεξεργαστη σχεδον 200 ευρω κατω και με αρκετα λιγοτερη καταναλωση . 

Ενώ πριν δε χρησιμοποιούσαν πάνω από δυο πυρήνες.:lol: αυτά τώρα τα πιστεύεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james rod είπε

Ενώ πριν δε χρησιμοποιούσαν πάνω από δυο πυρήνες.:lol: αυτά τώρα τα πιστεύεις;

Λιγα παιχνιδια υπηρχαν πριν το 2017 που φορτωναν πυρηνες. Τωρα εχεις αβερτα. Sotr / AC odyssey / AC origins / Battlefield / Monster hunter / Division 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι όντως είναι λίγο γραφικός αλλά για τις τιμές έχει δίκιο. Εγώ ακόμη δεν έχω πειστεί γιατί να πάρει κάποιος Χ570 αντί Χ470. Το PCI Exrpess 4.0 που χρειάζεται; Οι GPU δεν το χρησιμοποιούν. Για τους M.2; Λες και τώρα δεν μας φτάνει η ταχύτητα; Για τα VRM phases; Αν πάρεις τον 3900Χ ή τον 3950Χ άντε να πω ότι χρειάζονται αλλά όχι ότι οι καλές Χ470 θα παίρνουν φωτιά με αυτά τα CPU, ούτε καν. Αυτό με το PBO που θα κλοκάρει περισσότερο αναλόγως των VRM. Το σκέφτηκα και αυτό αλλά από την άλλη κάποιος που θα πάρει 3800Χ και πάνω υποτίθεται ότι είναι κάπως enthusiast οπότε γενικά θα θέλει να τον κλοκάρει μόνος του. CPU από 3700Χ και κάτω και με Χ470 μια χαρά θα τους κλοκάρεις. Γενικά υπάρχουν πλεονεκτήματα στο Χ570 αλλά όχι τόσα ώστε να δικαιολογήσουν τα χρήματα, σε καμία περίπτωση. My 2 cents. Καλημέρα!!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μερα πριν το επισημο Launch και αφαντες οι x570 μητρικες.

Βλεπω να ανεβαινουν οι τιμες στις x470 μητρικες ετσι οπως το πανε για να φαινονται μετα vfm οι x570.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Fulgore said:

Μια μερα πριν το επισημο Launch και αφαντες οι x570 μητρικες.

Βλεπω να ανεβαινουν οι τιμες στις x470 μητρικες ετσι οπως το πανε για να φαινονται μετα vfm οι x570.

7/7 δεν βγαίνουν και οι μητρικές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...