Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, NT1G είπε

720p στα παιχνίδια. 👌

Προβλέπεται επικό deja vu για την ανάλυση που πρέπει να τρέχεις τα παιχνίδια για δοκιμές επεξεργαστών.

Αχαχαχαχα...Περιμένω πολύ κλάμα για την ανάλυση...βεβαία ο κόσμος δεν καταλαβαίνει οτι τεστάρουν cpu κ όχι gpu..Επίσης αν τεστάρουν 1080p-1440p δεν θα φαίνονται οι διάφορες ούτε από τους 1ους Ryzen....ποιος ξεχνά την παρουσίαση των 1ων  ryzen οπού η AMD τους παρουσίασε σε 4κ gaming bench για να κρύψει τις gaming αδυναμίες τους..

Για μένα το review θα μπορούσε να γίνει κ σε 1080p -Low quality και με 2080ti...

Επεξ/σία από ShooterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Αυτά μην τα φοβάσαι καθόλου! Ειναι πάντα ετοιμοπόλεμα... Για λέγε, ξέρεις πως ακριβώς θα παιχτεί η τραγωδία?

Κοίτα ευκολακι θα γίνει..."μετά από τόσα χρόνια επιτέλους έπιασαν την Intel στα παιχνίδια"...."έριξε τιμές η intel άρα ακόμη καλύτερα"...."τα παιχνίδια δεν εκμεταλλεύονται πάνω από 6threads" κλπ κλπ... Οι amd είναι θερμάστρες, έλα μωρέ τα ξέρεις τα γνωστά trolls... Τι ρωτάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

 

Γιατί πούλησες M/B και 2700X; Μια χαρά σύστημα είχες. Ευτυχώς εγώ δεν έχω το μικρόβιο της αναβάθμισης... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Γιατί πούλησες M/B και 2700X; Μια χαρά σύστημα είχες. Ευτυχώς εγώ δεν έχω το μικρόβιο της αναβάθμισης... :P

Γτ μπορω 😛 Oπως τη βρισκει ο καθενας, αναλογα με την τσεπη του

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Γτ μπορω 😛 Oπως τη βρισκει ο καθενας, αναλογα με την τσεπη του

Ολοσωστος φιλτατε, εύχομαι να τα χαίρεσαι με υγεία. Ο καθείς με τα χόμπυ του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ShooterX είπε

Αχαχαχαχα...Περιμένω πολύ κλάμα για την ανάλυση...βεβαία ο κόσμος δεν καταλαβαίνει οτι τεστάρουν cpu κ όχι gpu..Επίσης αν τεστάρουν 1080p-1440p δεν θα φαίνονται οι διάφορες ούτε από τους 1ους Ryzen....ποιος ξεχνά την παρουσίαση των 1ων  ryzen οπού η AMD τους παρουσίασε σε 4κ gaming bench για να κρύψει τις gaming αδυναμίες τους..

Για μένα το review θα μπορούσε να γίνει κ σε 1080p -Low quality και με 2080ti...

Σίγουρα, αλλά το να κρατάς τα νούμερα μόνο από κάτι 720p για να πεις τα δικά σου είναι το ίδιο αστείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NT1G είπε

720p στα παιχνίδια. 👌

Προβλέπεται επικό deja vu για την ανάλυση που πρέπει να τρέχεις τα παιχνίδια για δοκιμές επεξεργαστών.

 

9 λεπτά πριν, NT1G είπε

Σίγουρα, αλλά το να κρατάς τα νούμερα μόνο από κάτι 720p για να πεις τα δικά σου είναι το ίδιο αστείο.

😨

Δηλαδή τι κακό έχει η 720p όταν θέλεις να εξαλείψεις και το παραμικρό GPU bottleneck;

Δε μετράμε επιδόσεις πιθανών gaming σεναρίων. Μετράμε την απόδοση μόνο της CPU σε ένα παιχνίδι.

Ότι καλύτερο η 720p και δεν υπάρχει κανένα σοβαρό αντεπιχείρημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε ρε guys γιατί κοροϊδεύετε; Πώς αλλιώς να μετρήσεις τις επιδόσεις τις CPU σε παιχνίδια; Αφού σε μεγαλύτερες αναλύσεις εξαρτάται περισσότερο από την GPU. Πραγματικά ρωτάω, εσείς που γελάτε πείτε έναν άλλον τρόπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως και με 1p ευχαριστημένος είμαι. Και δεν τρολάρο, το εννοώ. Cpu μετράμε, άρα όσο χαμηλότερη η ανάλυση τόσο το καλύτερο. Το θέμα όμως δεν είναι μόνο τα νουμερα του bench αλλά και να μπορείς να διαβάσεις τι σου λένε αυτά τα νούμερα. Αλλιώς καταλήγεις να προτείνεις 4πυρηνες σαπίλες οπως τότε με τους kaby, γιατί κάποιοι δεν ξέρουν να διαβάζουν τα Bench. 

 

Επίσης και το test σε υψηλότερες αναλύσεις οπως 1080p και 1440p έχουν νόημα, αρκεί όπως ξαναλέω να ξέρεις να τα διαβάσεις. Οι υψηλές αναλύσεις ρίχνουν τα max fps τα οποία είναι άχρηστα και εστιάζουν περισσότερο στα low, άρα το average επηρεάζεται περισσότερο από τα low fps. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...