Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σύστημα με R5 3600 και φτηνό mobo με μια καλή καρτούλα θα είναι sweet spot για τον μέσο gamer.

indeed. Tomahawk B450, R5 3600 και 1660Ti ή vega 56 και θα ξυρίζει στα 1080p@60fps. Και χωρίς να δώσεις μια περιουσία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

indeed. Tomahawk B450, R5 3600 και 1660Ti ή vega 56 και θα ξυρίζει στα 1080p@60fps. Και χωρίς να δώσεις μια περιουσία..

Xαλαρα θα παιζεις 1440ρ60 με αυτα.

Σεπτεμβρη για αυτο το πακετακι θα παω και εγω.3600 με την tomahawk και αν βγαινει το budget ενα bdie κιτακι και κλεισαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόχειρα που τα είδα και κυρίως το review του hwunboxed

Ο 3700x είναι απίστευτος. Φοβερές καταναλώσεις και matchari 9900k σε εφαρμογές που γενικά δεν τα πήγαιναν καλά τα ρύζια. Πολύ καλά αποτελέσματα και στο gaming. 
Ο 3900x είναι άλλου γενικά, δεν νομίζω να έχει νόημα τέτοια δύναμη σε mainstream user.

Εντύπωση μου κάνανε οι 9600k / 7700k / 7600k οι οποίοι έχουν lows στα πατώματα στο review του hwunboxed. Το να βλέπω τον 1600 να καρπαζώνει 7700k στο battlefield μου φέρνει ηθική ικανοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπαρταν που είσαι ρε;;;;;

Κανε τα μαγικά σου κόλπα σε κανένα νέο Ρυζεν να δούμε τι ψάρια πιάνουν διότι με αυτά τα ριβιου φαίνεται η μισή αληθεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσει που ήθελε και 1080P σύγκριση η AMD στα games, πάλι πανωλεθρία γίνεται εκεί..Σε 1440P/4K κλασικά μικρές ή ανύπαρκτες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βλέπω σαν γενική εικόνα από τα reviews η σύγκριση μεταξύ του top μέχρι στιγμής 3900x και του 9900k στο gaming είναι απειροελάχιστη και νομίζω σε αρκετές περιπτώσεις πάντα σε αυστηρά gaming κριτήρια ο 9900K είναι πάνω από τον 3900x , δεν ξέρω απλά περίμενα περισσότερα σε αυτά τα σενάρια από τα 7nm , φαίνεται ότι η intel κρατάει γερά ακόμη στο high end κομμάτι.

Ας περιμένουμε πάντως να δοκιμαστούν από περισσότερο κόσμο για να κρίνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Μ' αρέσει που ήθελε και 1080P σύγκριση η AMD στα games, πάλι πανωλεθρία γίνεται εκεί..Σε 1440P/4K κλασικά μικρές ή ανύπαρκτες διαφορές.

Καμία πανωλεθρία δεν γίνεται μην τα κανείς τραγικά τα πράγματα,πολύ καλύτεροι οι νέοι ρυζεν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Μ' αρέσει που ήθελε και 1080P σύγκριση η AMD στα games, πάλι πανωλεθρία γίνεται εκεί..Σε 1440P/4K κλασικά μικρές ή ανύπαρκτες διαφορές.

Τι πανωλεθρία ρε συ, σε 3-games είναι πίσω, στα υπόλοιπα ειναι neck neck. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ryzenlake είπε

Τι πανωλεθρία ρε συ, σε 3-games είναι πίσω, στα υπόλοιπα ειναι neck neck. 

Στα οποία 3 μετράει κάργα το STP, ειδικά στο FC5(Όπως όλα τα FC). Στο CS:GO είναι μπροστά η AMD σε 1080P όπως έδειχνε η AMD στην παρουσίαση ;

1 λεπτό πριν, patsakos. D είπε

Καμία πανωλεθρία δεν γίνεται μην τα κανείς τραγικά τα πράγματα,πολύ καλύτεροι οι νέοι ρυζεν 

Overall καλύτεροι είναι, καθαρά για gaming όμως το performance crown παραμένει στην Intel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...