Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μονη φορα που ειδα πανω απο 4.4 σε πυρηνες παιδες, ηταν οταν ο επεξεργαστης ετρεχε στους 30 βαθμου με PBO ανοιχτο. 
Στο CB single εδινε 4.45GHz σε οποιον πυρηνα δουλευε το thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nikpoth είπε

Και σε μένα αν και ab, είναι χάλια. Αυτό με το soc μου την έσπασε,  1.181 . Στα υπόλοιπα μου έδωσε έξτρα επιλογές, που είχαν κόψει, αλλά  , τι να το κάνεις; 

Just msi things, Και σε μένα στην x370 μετά από 100 bios, αν βάλεις xmp πάλι 1.175+ θα δώσει default. Περνάς custom timings και βάζεις καρφί την τάση και δεν ασχολείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Aπο οτι φαινεται η Msi καταλαβε οτι το τελευταιο Bios με τον 1.0.0.3abb  ηταν πατατα και το εβγαλε απο την σελιδα

Σε mortar b450  το ανέβασε επίσημα με επισήμανση beta..😄 Έχουν χάσει λίγο τον μπούσουλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikpoth είπε

Σε mortar b450  το ανέβασε επίσημα με επισήμανση beta..😄 Έχουν χάσει λίγο τον μπούσουλα. 

και σε εμενα σαν beta ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, nikpoth said:

Σε mortar b450  το ανέβασε επίσημα με επισήμανση beta..😄 Έχουν χάσει λίγο τον μπούσουλα. 

Ανέβηκε κάτι και για την tomahawk αλλά δεν λέει πουθενά ότι είναι ABB. Εφ' όσον τώρα είμαι ΟΚ με το σύστημά μου δεν ξέρω κατά πόσο θέλω να το περάσω.... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβγαλαν προφανώς γιατί υπήρχε το πρόβλημα με το XMP και οι μνήμες που δούλευαν με το προηγούμενο BIOS δεν δούλευαν πια ή ήθελαν manual set. Αντιμετώπισα το ίδιο θέμα με την x570 Gaming Pro Carbon και γύρισα στο προηγούμενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αθανατη Msi :)

Καλα το οτι η msi δεν ειναι για πολλα πολλα το ξεραμε απο τις εποχες που εσκαγαν οι μητρικες am3+ σαν pop corn. Συνεχιστηκε και σε μετεπειτα περιοδο οπως πχ η  H110M-PRO-VH οπου και εσβηνε και δεν ξαναπερνε το pc χωρις bios reset, και ποσα αλλα που δεν ετυχε να πεσουν πανω μου. Οποτε μακρια και αγαπημενα!!!

Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο και η gigabyte x470 στην εκδοση f42a σαλατα τα εχει κανει, τα μισα features ειναι broken.

Επεξ/σία από cliobaccarra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cliobaccarra είπε

Καλα το οτι η msi δεν ειναι για πολλα πολλα το ξεραμε απο τις εποχες που εσκαγαν οι μητρικες am3+ σαν pop corn. Συνεχιστηκε και σε μετεπειτα περιοδο οπως πχ η  H110M-PRO-VH οπου και εσβηνε και δεν ξαναπερνε το pc χωρις bios reset, και ποσα αλλα που δεν ετυχε να πεσουν πανω μου. Οποτε μακρια και αγαπημενα!!!

Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο και η gigabyte x470 στην εκδοση f42a σαλατα τα εχει κανει, τα μισα features ειναι broken.

Μια χαρά είναι η msi 2 γενιές τώρα. Ποιες εταιρίες είναι καλύτερες δλδ?

Η gigabyte που έχει τσακωθεί με τις επιλογές στο bios η η asus που για να βγάλει bios της προκοπής στην ch7 πέρασε μοναχα ένας χρόνος? Την ΑSSrock δεν θα την σχολιάσω καν... έβαλε vrm με αρχιδια για να κρύψει την υπόλοιπη σαπίλα.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...