Προς το περιεχόμενο

Ryzen 3000 series & x570/Β550/Α520 Μobos


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

Μάλλον το 2ο... έτσι κ αλλιώς τι διαφορά να μπορεί να καταλάβει κάποιος με τα +25 ή τα +50hmz που μπορεί να πήρε στο boost;
Μόνο σε bench νούμερα αποτυπώνεται η διαφορά και αυτή πολύ μικρή.
Όπως και να χει, δεν βρίσκω λόγο να μην το περάσει κάποιος εφόσον είναι σε final/stable έκδοση

 

Εγώ το μέγιστο που είδα προ ΑΒΒΑ και χωρίς OC, PBO ή οτιδήποτε άλλο, είναι  4.275 in game. Αν τώρα ας πούμε πάει 4.4 ε δεν το λες και κακό. Αρκεί βέβαια τα IDLE να μην ανέβουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ABBA εδωσε νουμερα στους σπεκτολαγνους και για να μη φαει καμια μηνυση,αφου σου λεει οτι πιανει τα αναγραφομενα boost.

Κλαιν διαφορα στις επιδοσεις εχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)



Tι insane ρε μπαγλαμα με 1.55V και με πιανουνε τα διαολια μου. Οταν τρεχω 4600 με RAM του 70αρικου και 1.46V και δεν πανε πιο πανω γιατι βαραει κοκκινο η Carbon, τι το βγαζεις αυτο το vid? Να μου το τριψεις στην μουρη οτι δεν εχω X570 xD? 
Παω να κλαψω στην γωνια μονος μου.... 

Κατα τ'αλλα cool benchmarks!

Επεξ/σία από kostas_anes
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kostas_anes είπε



Tι insane ρε μπαγλαμα με 1.55V και με πιανουνε τα διαολια μου. Οταν τρεχω 4600 με RAM του 70αρικου και 1.46V και δεν πανε πιο πανω γιατι βαραει κοκκινο η Carbon, τι το βγαζεις αυτο το vid? Να μου το τριψεις στην μουρη οτι δεν εχω X570 xD? 
Παω να κλαψω στην γωνια μονος μου.... 

Κατα τ'αλλα cool benchmarks!

Εσύ να τα αφήσεις αυτά γιατί θέλω κ(λ)όπι -πάστα τα settings σου για τις flarex όταν μου έρθουν με το καλό ο 3700x και η prime x570-p.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ilos είπε

Εσύ να τα αφήσεις αυτά γιατί θέλω κ(λ)όπι -πάστα τα settings σου για τις flarex όταν μου έρθουν με το καλό ο 3700x και η prime x570-p.😁

Αν στειλεις την Prime απο εδω, θα στα περασω και σε Profile αν θες xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NT1G είπε

Έχουμε ιδέα τι γίνεται και από τα 3200 στα 3600 MHz κερδίζει 20 GB/s ταχύτητα στην μνήμη; Στο βίντεο του D.

Aν σκεφτεις οτι στο laptop μου με 3500U (το τσιπακι γ@μαει παιδες) τρεχω dual channel 2400MHz 18-17-17-40-57 RAM και βγαζω ~35GB/s, τοτε μαλλον ο der8auer εκανε λαθος στα νουμερα, η ετρεχε με async FCLK/MEMCLK/UCLK...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, panospc είπε

Κυκλοφόρησαν σήμερα οι νέοι chipset drivers
https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/x570

τσιμιπισε κατι ψιλα ακομα στο single με τους drivers νομιζω

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14718002

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από συγκρίσεις που έκανα με PC φίλου που έχει 3700Χ και Gigabyte X570 Gaming X, έβγαλα συμπέρασμα ότι τα Χ570 είναι πολύ πιο σταθερά. Και από ρεύματα και από θερμοκρασίες... Είχε διαφορά στην συμπεριφορά το μηχάνημα του με το δικό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...